Устаткування для виробництва цегли: силікатного, гіперпресованого, з глини

 1. 1. Обладнання для виробництва цегли з глини.
 2. 2. Обладнання для виробництва силікатної цегли.
 3. 3. Обладнання для виробництва цегли гіперпресованої і «ЛЕГО».
 4. a) Виробництво цегли методом Гіперпрес або вибропресса: що вигідніше?
 5. b) Устаткування для виробництва цегли «ЛЕГО».
 6. Яке обладнання для виробництва цегли вибрати?

кризи кризами , Але жити людям все одно десь треба, також як підприємствам треба десь працювати, торгувати і т.д.

Все це формує попит на будматеріали, який хоч і схильний до загальної кон'юнктури, спаду і падінь, але в набагато меншому ступені, ніж в інших галузях. А це означає, що інвестиції в цегляний бізнес актуальні завжди.

Але яке обладнання для виробництва цегли вибрати, і який тип цегли на ньому випускати? Відповіді нижче.

1. Обладнання для виробництва цегли з глини.


Почнемо з глиняною (керамічної) продукції, як найпростішою і звичної.

В даному випадку найважливішим пунктом є ваш вибір типу продукції:

 1. Сирець (необпалений).
 2. Червона цегла (обпалений).

Стандартний набір обладнання складається з такого «джентельменський» набору:

 • Для дроблення сировини вам будуть потрібні грохоткі і дробарки.
 • Щоб суміш не застигала, потрібно використовувати бетономішалку з функцією формування виробів.
 • З неї заготовки потрапляють в бункер для приймання сировини.
 • Звідти в двухрукавную піч, де глина і перетворюється в цеглу.
 • На завершальному етапі буде потрібно бункер для готової продукції, а також компресор і підйомники.

Готову продукцію викладають вручну на стелажі, перевіряючи при цьому цеглини на наявність тріщин і інших дефектів. Потім, уже за допомогою вантажопідйомників, перевозять на склад .

Для міні-виробництва можна все це закупити за 5 000 - 8 000 $.

Для повноцінного заводу промислове обладнання обійдеться в пару мільйонів «вічнозелених».

2. Обладнання для виробництва силікатної цегли.


Силікатна цегла є результатом більш складної технології, але в цілому, обладнання потрібно приблизно з тими ж функціями.

Просто змішують НЕ глину, а вапно і пісок, які потім обпалюють.

Наведений нижче набір обладнання для виробництва дозволяє випускати стандартний силікатна цегла М110, М125 або М150 з щільністю близько 1300 кг / м³.

Такі характеристики дозволяють зводити з вашого блоку багатоповерхові будівлі в умов не найсприятливішого російського клімату.

На ринку присутні різні конфігурації обладнання - засновані як на ручній праці робітників, так і більш сучасні автоматичні виробничі лінії.

Проте, автоматичне або більш примітивне, обладнання має включати в себе наступні агрегати або їх аналоги:

Найменування обладнання 1. щокові дробарка 2. нория 3. силос вапна, піску 4. кульова млин 5. бігунцеві млин 6. конвеєр гвинтовий 7. бункер для гасіння вапна 8. дозаторних станція і двухвалковий змішувач 9. транспортер стрічковий 10. гідравлічний прес і міст 11. автоклав 12. мостовий кран 13. навантажувач вилковий

3. Обладнання для виробництва цегли гіперпресованої і «ЛЕГО».


В даному розділі розглянемо менш популярні категорії цегли, такі як гіперпрессованний і «ЛЕГО».

Гіперпрессованний цегла так називається тому, що його пресує спеціальне обладнання під колосальним тиском, але без високих температур.

По суті це необпалений силікатна блок, який, втім, не витримує великих навантажень, тому для будівництва несучих стін не застосовується.

Цей спосіб частіше використовують для виробництва плитки (в тому числі вуличної), бордюрів, поребриків тощо з відходів основного виробництва.

Якщо поблизу є металургійний завод, шахта або кар'єр з видобутку корисних копалин, або навіть цукровий завод, який має великий відвал, то ви отримуєте «золоту жилу» - дешеве або навіть безкоштовна сировина для виробництва цегли гіперпресованої.

Подрібнити і спресувати можна практично все. Ви можете не тільки рятувати інших від сміття, а й переробляти його в дешевий і затребуваний на ринку продукт, отримуючи подвійний дохід - і за утилізацію відходів, і за сам товар.

Що важливіше - обладнання в даному випадку набагато простіше і дешевше, ніж для традиційного виробництва силікатної або керамічної блоку. Все що потрібно - це сировина (відходи), вода, фарбувальний пігмент (за потребою), а також Гіперпрес або вибропресс на вибір.

a) Виробництво цегли методом Гіперпрес або вибропресса: що вигідніше?


Методи Гіперпрес і вибропресса для виробництва цегли гіперпресованої мають свої переваги і недоліки.

Перший вимагає більш високих витрат на придбання обладнання, тому як тиск тут вище, і техніка потрібно могутніше, зате на виході виходить готова продукція, яка не вимагає довгої сушки в спеціальному складському приміщенні.

До того ж укладати заготовки можна в кілька рядів, що значно прискорює процес виробництва гіперпресованої цегли.

Другий варіант - вибропресс - припускає більш довгий виробничий цикл, тому що тиск тут нижче і воно «видавлює» не всю вологу з заготовки.

Через це такому блоку доводиться довго лежати на складі, поки він остаточно не затвердіє. При цьому вибропресс на порядок дешевше Гіперпрес.

Устаткування для порошкового фарбування: ціна і асортимент

b) Устаткування для виробництва цегли «ЛЕГО».

Останнім часом все більш популярним стає т.зв. «ЛЕГО».

Називається він так тому, що принцип застосування схожий з дитячим конструктором: кожна цеглина має угнутості на днище і аналогічні опуклості на верхній поверхні - один блок по суті вставляється в інший.
Називається він так тому, що принцип застосування схожий з дитячим конструктором: кожна цеглина має угнутості на днище і аналогічні опуклості на верхній поверхні - один блок по суті вставляється в інший

* Приклад цегли «ЛЕГО».

Устаткування для переробки пластику: перелік з цінами

Формально «ЛЕГО» це «будівельно-облицювальний матеріал», хоча з вигляду це самий натуральний цегла.

Застосовується він переважно для обробки екстер'єру або зведення невеликих декоративних будівель, але може використовуватися і для будівництва будинків, котеджів, літніх будиночків з низькою поверховістю.

Проводять «ЛЕГО» також із застосуванням обладнання для гіперпресування холодним способом (без випалу).

У Південній Америці, звідки він родом, блоки виробляють методом «холодної зварювання». Там з них найчастіше роблять забори, зупинки, дитячі майданчики та інші малі архітектурні форми.

Для його виробництва потрібен Гіперпрес з відповідною функцією, а сама схема обладнання та випуску мало відрізняється від звичного гіперпресованого цегли. Один агрегат для міні-заводу з випуску «ЛЕГО» може видавати близько 1000 одиниць за зміну (це 2 кв.м).

По суті все обладнання для виробництва гіперпресованний цегли «ЛЕГО» складається з одного трифазного верстата з габаритами метр на метр (і два в висоту), який споживає за зміну до 1400 кг сировини і 200-300 кг цементної суміші. Щоб все це потім укласти, повинно вистачити 15 кг клею для плитки.

Можна сказати, що «ЛЕГО» - це найпростіший і компактний варіант. Можна організувати такий бізнес в малих масштабах, навіть є спеціальне обладнання для виробництва цегли в домашніх умовах.

Також і за ціною він помітно виграє у конкурентів, однак є й істотний недолік - він поки малознайомий вітчизняному покупцеві, який вкрай консервативний, так що доведеться чимало вкласти в рекламу і маркетинг.

Яке обладнання для виробництва цегли вибрати?


Конфігурація обладнання може сильно відрізнятися в залежності від того, яку продукцію ви маєте намір випускати. Найбільш дороге і складне потрібно для випуску силікатних блоків, а найпростіше - гіперпрессованний.

Також і ціна може змінюватися: від декількох мільйонів рублів за обладнання повноцінного цеху, до 100 000-150 000 рублів за один вибропресс.

До цього ж можна додати регіональні особливості виробника. Найдорожчі - європейські та американські верстати, але у них часто високий запас міцності, вони надійніші, але і дорожче турецьких або китайських зразків техніки.

Зате остання дозволить почати випуск потрібних блоків в найкоротші терміни.

Хочете дізнатися більше про роботу обладнання з виробництва цегли?

У цьому вам допоможе відеоролик-інтерв'ю з директором заводу:

Таким чином, обладнання для виробництва цегли потрібно підбирати під конкретний тип продукції і ваш бюджет.

A) Виробництво цегли методом Гіперпрес або вибропресса: що вигідніше?
Яке обладнання для виробництва цегли вибрати?
A) Виробництво цегли методом Гіперпрес або вибропресса: що вигідніше?
Яке обладнання для виробництва цегли вибрати?
Хочете дізнатися більше про роботу обладнання з виробництва цегли?