Депутати Держдуми підозрюються в шахрайстві - Країна - Коммерсант

Слідчий комітет підозрює депутатів Держдуми Костянтина Ширшова (КПРФ) і Олега Міхєєва ( "Справедлива Росія") в шахрайстві. У Генпрокуратуру вже направлені матеріали для внесення до Держдуми подання про позбавлення парламентаріїв недоторканності.

За даними слідства, Костянтин Ширшов причетний до спроби продажу мандата депутата Держдуми за € 7,5 млн. Олег Міхєєв підозрюється в захопленні 14 об'єктів нерухомості "Волгоградського моторобудівного заводу" на суму понад 500 млн руб. і замаху на розкрадання на 2,1 млрд руб. у Промсвязьбанка.

Як повідомив офіційний представник Слідчого комітету Володимир Маркін, "в Генпрокуратуру направлено подання для внесення в нижню палату парламенту подання про позбавлення Костянтина Ширшова та Олега Міхєєва депутатської недоторканності і притягнення їх до кримінальної відповідальності".

Глава антикорупційного комітету Держдуми, депутат від Єдиної Росії Ірина Ярова в ефірі Комерсант FM: На мій погляд, позиція може бути тільки одна - сьогодні у суспільства і у держави є тільки один шлях забезпечення правопорядку - це рівність всіх перед законом Глава антикорупційного комітету Держдуми, депутат від "Єдиної Росії" Ірина Ярова в ефірі "Комерсант FM": "На мій погляд, позиція може бути тільки одна - сьогодні у суспільства і у держави є тільки один шлях забезпечення правопорядку - це рівність всіх перед законом. Тому якщо у Слідчого комітету є достатньо підстав пропонувати Генеральній прокуратурі звернутися до парламенту з питанням про зняття недоторканності з депутатів Міхєєва і Ширшова за фактом вчинення ними злочину, я вважаю, що парламент країни просто орга н прийняти таке рішення. Тому що в даному випадку фракційна, партійна приналежність не має ніякого значення. Оскільки цілком очевидно, що криміналу місця в політиці просто бути не повинно. Слідчі органи повинні провести розслідування з тим, щоб встановити всі зв'язки у справі, встановити істину , прийняти рішення відповідно до процесуального законодавства ". Читайте докладніше

При цьому апараті Держдуми заявили, що позачергового засідання палати для розгляду питання про позбавлення депутатів недоторканності не планується. Найближче засідання Ради Думи намічено на 14 січня, а перше пленарне засідання - на 15 січня.

Сам депутат Олег Міхєєв в ефірі Комерсант FM заявив, що звинувачення стали, з одного боку, несподіваними, а з іншого боку, вже звичними Сам депутат Олег Міхєєв в ефірі "Комерсант FM" заявив, що "звинувачення стали, з одного боку, несподіваними, а з іншого боку, вже звичними." Тому що за останні два-три тижні пан Ананьєв, сенатор, який повинен розрахуватися за угодою 2007 року, всіляко намагається ухилитися від цієї дії. Ті справи, які моїми адвокатами запускалися протягом цих двох місяців, всі були успішними. Я думаю, що ми будемо виправдані. Чому я так впевнено говорю вам? Тому що та інформація про те, що я брав участь у продажу цього мандата взагалі не клеїться ні з чим, і, як то кажуть, я навіть на відстані тисячі кілометрів поруч з цим не проходив. Мене дивує заява пані Яровий, тому що я вважаю, що як мінімум потрібно ознайомитися з документами і ознайомитися з думкою другої сторони, а не виконувати відразу замовлення тих людей, які всіляко намагаються провести це через Державну думу. Тому, я думаю, що після того, коли я все-таки надам документи, колеги ознайомляться з ними, буде прийнято законне і справедливе рішення ", - підкреслив він. Читайте докладніше

Ольга Калініна


корупційна підставляти
Відразу кілька гучних корупційних скандалів сталося цієї осені на різних рівнях влади. Чиновники яких відомств звинувачуються в великих розкраданнях, що стоїть за низкою розслідувань, як боролися з корупцією в інших країнах і наскільки ви корумповані - в спецпроекті "Комерсант-Онлайн".

Чому я так впевнено говорю вам?