Як правильно поєднати спальню і дитячу?

 1. Давайте розберемося, як це краще зробити? З чого почати?
 2. 5 правил зонування
 3. І звичайно, в цій статті не можна було залишити поза увагою особливості зонування спальні і дитячої...
 4. Для замовлення дизайн проекту телефонуйте 7 (812) 648-32-86

Багатьом батькам хочеться створити для своєї дитини не просто дитячу кімнату, а цілий світ чарівництва і казок. Але давайте зізнаємося собі, що не в кожному будинку є можливість виділити окрему дитячу кімнату. Найчастіше виходом з такої ситуації є об'єднання спальні батьків і дитячої в одній кімнаті.

Питання, як поєднати спальню і дитячу хвилює багатьох батьків і перед народженням дитини, і коли він вже підростає.

Давайте розберемося, як це краще зробити? З чого почати?

Очі бояться - руки роблять. Не варто пускатися в глибокі роздуми і переживати, що у Вас маленька кімнатка, і що Вам складно буде зробити єдиний простір. Закочує рукави і переходимо до справи.

Для початку необхідно визначити:

 • Площа кімнати
 • Особливості планування (низькі стелі, кімната неправильної форми, перепланування).
 • Вік малюка. Якщо вашій дитині немає і двох років, говорити про окрему дитячої не варто. Дитина в такому віці дуже прив'язаний до батьків і більшу частину часу проводить з мамою і татом. Тому перші два роки досить правильно розмістити дитяче ліжечко біля батьківської і насолоджуватися щасливим материнством і батьківством. У міру дорослішання вашому юному досліднику знадобитися більше особистого простору. Візуально і функціонально кімнату можна розділити за рахунок грамотного зонування.

Візуально і функціонально кімнату можна розділити за рахунок грамотного зонування

5 правил зонування

Правило 1: Дитяча кімната повинна бути світлою, бажано якомога більше природного світла. А спальня батьків навпаки - таємничої з приглушеними відтінками і спокійними тонами.

Правило 2: Розділити одну кімнату на дві допоможуть багаторівневі стелі і центральний подіум. Існує велика кількість варіантів зонування: це і декоративні перегородки, і фіранки з тканин, ширми, арки і навіть корпусні меблі. Але головне - пам'ятати: в оформленні спальні-дитячій бажано відмовитися від масивних конструкцій, більше легкості в текстилі.

Правило 3: У кімнаті із зонуванням обов'язково має бути присутня загальна деталь інтер'єру. Найчастіше таку функцію виконує підлогове покриття.

Правило 4: До питання установки власному ліжку, батьки повинні підійти не менш серйозно, ніж до вибору місця для дитячого ліжечка. Подбайте про те, щоб з обох сторін вашого спального місця залишався вільний простір, бажано 70-80 см. Знову ж правильним рішенням для вузької спальні стане розміщення ліжка поперек кімнати. Якщо Вам пощастило, і у Вас велика площа кімнати, то ліжко можна поставити уздовж кімнати по діагоналі.

Правило 5: Розміщення дитячого ліжечка - це ціла наука. Але не будемо йти з головою в фен-шуй. А виділимо основні способи установки:

 • При великій площі, ліжечко можна сміливо встановлювати в кутку. Як правило, між ліжком батьків і ліжком малюка ставиться комод або тумбочка.
 • Напроти ліжка дорослих. При такому способі розміщення ліжко дитини завжди в полі зору батьків під час сну.
 • Найбільш поширений спосіб - це впритул. Такий варіант підходить для батьків з маленькою дитиною. Одна зі стінок дитячого ліжечка вільно знімається і примикає впритул до батьківського ліжка. І виходить, що малюк ніби як спить з Вами, але в той же час окремо. Але ідеальних варіантів не буває, і мінусом такого розміщення є складність в заміні постільної білизни і відсутність вільного доступу до окремого спального місця.

І звичайно, в цій статті не можна було залишити поза увагою особливості зонування спальні і дитячої в однокімнатній квартирі.

Створити єдиний і гармонійний простір в однокімнатній квартирі - завдання не з легких. Причина досить проста: в одній кімнаті відразу розміщені спальня, дитяча і вітальня.

У такій ситуації вихід один - грамотне планування розстановки меблів:

 • Бажано, щоб спальня батьків була на подіумі, а поруч розташовувалося місце для відпочинку дитини
 • Все залишився використовуйте з максимальною користю, щоб Ви з легкістю могли трансформувати його в ігрову або вітальню зону.
 • У дитячій частині кімнати небажано розміщувати комп'ютери, телевізори, вони чинять негативний вплив на дитину.

У дитячій частині кімнати небажано розміщувати комп'ютери, телевізори, вони чинять негативний вплив на дитину

Досвід роботи нашої студії показує, що питання планування простору стоїть особливо гостро в квартирах невеликих площ. Тому для вирішення питань зонування простору нами розроблена спеціальна послуга - планувальне рішення.

Планувальне рішення - це перший крок в проектуванні дизайну інтер'єру. Воно дозволяє розмістити оптимальним чином всі необхідні зони з урахуванням існуючої і планованої до придбання меблів. При цьому дизайнер враховує необхідні відстані та особливості розташування предметів. Щоб не потрібно було протискуватися між столом і ліжком. Щоб можна було легко дотягнутися до потрібних предметів. Щоб шафа не захаращувати простір, а письмовий стіл був правильно освітлений.

Для замовлення дизайн проекту телефонуйте 7 (812) 648-32-86

Читайте далі:

Як правильно поєднати спальню і дитячу?

Рейтинг статті: 1.3 / 5 Всього оцінок: 4

Рейтинг статті: 1.3 / 5 (Всього оцінок: 4)

Щоб дізнатися ціну - телефонуйте 7 (800) 775-37-92

Давайте розберемося, як це краще зробити?
З чого почати?
Давайте розберемося, як це краще зробити?
З чого почати?