Держ програма допомоги молодій сім'ї "Доступне житло" (2019 рік)

 1. Які є державні програми для молодих сімей?
 2. "Доступне житло"
 3. Критерії віднесення подружжя до даної категорії
 4. Умови для участі

Менталітет молоді відрізняється від засад представників більш старшого віку, і це сильно ускладнює обстановку в сім'ях, де змушені жити разом два-три покоління. Підтримка державою молодих сімей своєчасна і актуальна. Дорогі читачі!

Наші статті розповідають про типові способи вирішення юридичних питань, але кожен випадок носить унікальний характер.
Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему - звертайтеся в форму онлайн-консультанта справа або телефонуйте за телефонами нижче. Це швидко і безкоштовно!
до змісту ↑

Які є державні програми для молодих сімей?

Які є державні програми для молодих сімей

В уряді про труднощі молоді відомо, і при формуванні федерального бюджету на поточний рік були виділені кошти, спрямовані на фінансування спеціальних програм допомоги молодим сім'ям, в яких є діти.

Ці програми не стосуються взагалі всіх, немає - допомога вибіркова, вона направлена ​​конкретно тим, хто найбільше її потребує. Соціальних програм кілька:

 • «Житло» (програма федерального масштабу, являє собою складову проекту «Доступне і комфортне житло - громадянам РФ»;
 • «Губернаторська програма» (успішно впроваджена і працює в Новосибірську, де за рахунок державних дотацій в розмірі 30-35% молоді сім'ї зможуть купити нове житло);
 • «Молода сім'я» (за цією системою регіональних програм передбачається 30% субсидія при покупці квартири);
 • «Забезпечення житлом молодих сімей» (сім'ї, відповідно до цієї федеральної програмою, будуть мати шанс придбати на пільгових умовах квартиру або побудувати будинок, або оплатити кредит - субсидія складає до 35%).

У кожному регіоні розробляються і впроваджуються, в залежності від демографічної картини, пільгові умови для молодих сімей як з надання житла, так і за іншими напрямами життя, наприклад, надання землі для індивідуального житлового будівництва. Пільги в цьому випадку забезпечуються за рахунок місцевих бюджетів.

У відповідність до Земельного кодексу РФ молодій сім'ї можуть надати земельну ділянку, при народженні третьої дитини (або наступних дітей). Важливо, що земельні ділянки надаються сім'ям безкоштовно.

Всі ці програми діють уже кілька років, з 2010р. - 2011р. Дійсно, кошти виділяються, і багато молодих осередку суспільства вже змогли скористатися своїм шансом на придбання житла.

до змісту ↑

"Доступне житло"

Доступне житло

Цей проект має віддаленій метою підвищення народжуваності для усунення тенденції старіння нації і працює вже з 2011 р, втілюючи в реальність мрії молодих людей. Крім можливості змінити демографію, програма спрямована на вирішення і інших питань:

 1. дати реальну можливість обзавестися своїм житлом, тим самим розрядити соціальну напруженість;
 2. оживити, привести в активну фазу іпотеку;
 3. підняти авторитет державної програм щодо забезпечення житлом.

Дотування програм проводиться за рахунок бюджету, і становить близько 30% від вартості житла. Величина державної допомоги різна і залежить від певних критеріїв.

Ті, кому пощастило стати учасником програми раніше, отримували частину коштів для оплати іпотеки плюс субсидію на покупку квартири.

Починаючи з 2014 р умови були змінені, і обсяг грошової допомоги у відсотках до усередненої вартості квартири становить тепер:

 • 35% - сім'ям, в яких діти ще не з'явилися (буде виплачено близько 600 тис. Руб., Але тільки за умови, що спільний дохід молодого подружжя становитиме мінімум 21621 руб.);
 • 40% - осередкам суспільства з малюками (при складі сім'ї в 3 члени доплатять приблизно 800 тис. Руб., За умови мінімального доходу в 32510 руб .; якщо сім'я складається з 4-х, то допомога становитиме 1 млн. Руб., Якщо заробіток будуть меншими від 43350 руб.).

При додаванні в сімействі ще 1 дитини, незалежно від того, усиновлений він або рідний, допомога буде збільшена на 5% і далі відповідно.

Само собою, що багатодітні батьки матимуть право на інші виплати та пільги.

Про те, які пільги та допомоги мають багатодітні сім'ї можна прочитати тут .

до змісту ↑

Критерії віднесення подружжя до даної категорії

Обидва представники молодого подружжя не повинні бути старше 35 років. Якщо сім'я, що претендує на участь в держпрограмі, неповна, то тоді батько-одинак не повинен переступити 35-річний рубіж.

Саме вік в 35 років і є критерій, за яким подружжя вважатимуть молодий. Причому, досить щоб тільки один з подружжя був молодше 35 років.

до змісту ↑

Умови для участі

Умови для участі

Таких умов кілька, і тільки їх сукупність дозволить стати учасниками державних житлових програм:

 1. сумарний дохід сім'ї повинен бути достатнім і для виплати іпотечного кредиту, і для забезпечення проживання всіх членів осередку суспільства (мається на увазі постійний, а не разовий дохід, тобто стабільний);
 2. наявність реєстрації сім'ї як потребує поліпшення умов проживання;
 3. наявність дитини (хоча і не є обов'язковою умовою для участі в деяких програмах, але допоможе збільшити відсоток субсидії).

Сучасне нове житло - не тільки комфортне місце для проживання сім'єю, але і вигідне вкладення коштів. Якщо є можливість стати учасниками однієї з програм, обов'язково варто скористатися цим шансом.

Звичайно, виплата іпотечного кредиту протягом багатьох років накладає жорсткі зобов'язання, але не варто на цьому зациклюватися.

За допомогою держави цей борг значно зменшується, так що не мають свого кута варто спробувати потрапити в число щасливчиків, до яких можна віднести учасників державних програм із забезпечення житлом молодих сімей.

Порядок дій для участі в програмі «Молода сім'я» добре описаний в відео:

Які є державні програми для молодих сімей?