Кредитний квиток 5 рублів 1909: ціна і вартість купюри

  1. Паперові 5 рублів 1909: трохи історії
  2. Скільки коштує купюра 5 рублів 1909 роки?

Різновиди купюр 5 рублів 1909 року, скільки коштують паперові 5 рублів і від чого залежить їх ціна.

Самою часто зустрічається купюрою, яка датується початком двадцятого століття, є державний кредитний білет номіналом 5 рублів 1909 року. Виявити 5 рублів 1909 року можна в старих книгах, в підпільних закладках дореволюційних будівель, в заритих скарбах і т.д. Така масовість грошових знаків пояснюється їх великим тиражем. Люди зберігали їх цілими стосами. Незвично великий розмір кредитних квитків і їх гарне оформлення відіграли певну роль у формуванні міфів про ці асигнувань. Скільки коштує купюра 5 рублів 1909 року сьогодні і які ціни на її різновиди? Будемо розбиратися.

Паперові 5 рублів 1909: трохи історії

У 1917 році зросла потреба Росії в готівці. В обіг було випущено запас асигнацій, які зберігалися в Державному банку. Казначейству потрібно було діяти і вирішувати проблему нестачі в країні готівки. Керуючий банком Шипов зробив Тимчасовому Уряду пропозицію про випуск нових грошових коштів спрощеної серійної нумерації замість старих асигнацій зразка 1909 року. Саме цим пояснюється масовість п'ятирубльових купюр. Використання спрощеного серійного номера з двох букв і трьох цифр дозволяло прискорити друк грошей, дефіцит яких позначався на економіці країни.

Кожну купюру не потрібно було пронумеровувати. Таке нововведення дозволяло випускати гроші мільйонними тиражами. Причому мали вони загальний серійний номер. Першою на купюрах стояла літера «У», далі йшла буква «А» і код з трьох цифр. У 1918 році стали випускати грошові знаки з буквою «Б» замість «А». Купюри першої серії позначалися «УА-001», другий «УА-002» і т.д. У четвертій серії була допущена помилка і замість звичайного поєднання «УА» надрукували гроші з серією «АУ». Вони хоч і були забраковані, але не відразу. Багато людей вже встигли скористатися цими купюрами або зберегти їх.

П'ятирубльової купюра оцінюється не тільки за своїм зовнішнім виглядом (збереження). Для колекціонерів важливо, яким керуючим Державного банку підписана банкнота. Крім того, багато хто намагається звернути увагу на підпис касира. Переважно ті банкноти, на яких стоять рідко зустрічаються підписи касирів.

Скільки коштує купюра 5 рублів 1909 роки?

Багато шукачі скарбів або прості обивателі, які знайшли в своєму будинку «заначку» з п'ятирубльової кредитними квитками зразка 1909 року, задаються питанням їх вартості. Скільки коштує купюра, залежить від її виду. Просто в той час випускалося величезна кількість паперових грошей з-за високого рівня інфляції. Цю діяльність перейняло тимчасовий уряд, який прийшов на зміну царської влади.

Існує три основні різновиди купюр номіналом 5 рублів з роком 1909:

  • банкноти, засвідчені підписом керівника Коншина. Якщо купюра збереглася у відмінному стані, то за неї можуть дати близько 800 рублів (а це дуже навіть немало, якщо врахувати існуючу кількість таких асигнацій);
  • банкноти, засвідчені підписом керівника Шипова. Коштувати купюра, яка добре збереглася незважаючи на час, буде приблизно 150 рублів;
  • банкноти, які мають п'ятизірковий серію (тобто серійний номер складається з двох букв і трьох цифр). Ціна цієї асигнації найнижча і становить близько 70 рублів.

Якщо добре придивитися, паперові гроші початку 20 століття можуть мати певні дефекти. Для багатьох боністів вони є вирішальним фактором. Так, наприклад, переплутані літери або цифри в серіях можуть зробити асигнацію дорожчий. Наприклад, якщо внизу і вгорі банкноти переплутані місцями літери серійного номера, то можна знайти колекціонера, який заплатить за цю неточність солідну винагороду.

Скільки коштує купюра 5 рублів 1909 року сьогодні і які ціни на її різновиди?
Скільки коштує купюра 5 рублів 1909 роки?