Цивільні права людини за конституцією Росії: список, приклади

 1. Список особистих громадянських прав людини, закріплених у конституції РФ
 2. Право на життя
 3. На гідність, честь та ім'я
 4. На свободу совісті
 5. На створення сім'ї і її захист
 6. На недоторканність житла
 7. На рівність перед чинним законом
 8. Як захистити самого себе - приклад

Свобода особистості включає в себе приватну, економічну, суспільну і культурну свободи. Кожна з них має свою специфіку і здійснюється в конкретній сфері людського життя. Для особистої свободи характерні свої ознаки, які описують її походження, якісне своєрідність. Як правило, вона здійснюється в області певної відособленості, самовизначення людини. Які цивільні права є у людини згідно з конституцією РФ?

Список особистих громадянських прав людини, закріплених у конституції РФ

Якщо вивчити блага особистих свобод, закріплених в конституції, то можна отримати наступний список:

 • Право на життя, честь і гідність ( це природне право людини). Вони виступають гарантом недоторканності до життя.
 • Право вільно переміщатися по своїй країні, вибирати місце проживання. Гарантують свободу дії і вибору.
 • Право на свободу від жорсткого поводження, захист від покарання. Є гарантом особистої безпеки. Кожен громадянин має право говорити те, що він думає, приймати іншу релігію. Також повинна бути гарантована таємниця телефонних розмов. Вони дозволяють захистити особисте і сімейне жізнь.Все громадяни рівні перед судом і законом.

На відео-цивільні права людини за конституцією РФ:

Право на життя

Кожна стану виступає гарантом того, щоб вступити на захист свого громадянина в разі посягання на його життя Кожна стану виступає гарантом того, щоб вступити на захист свого громадянина в разі посягання на його життя. Це право неможливо відняти ні в однієї людини. Життя - найцінніший капітал в соціумі.

Раніше позбавити життя людини можна було тільки за рішенням суду. Ніс сьогодні багато країн вже е використовують такий вид покарання, як смертна кара.

У Росії вона була замінена на довічне позбавлення волі.

На гідність, честь та ім'я

На гідність, честь та ім'я

Правом на ім'я володіє кожен громадянин. Крім цього, він може вимагати від інших людей називати його на ім'я, прізвища та по батькові. Ім'я людини привласнюють при народженні.

Найважливішими правами людини залишаються право на свободу і недоторканність. Арешт громадянина РФ можна зробити тільки на підставі судового рішення. При цьому забороняється жорстке поводження і тортури. Про компенсацію моральної шкоди в цивільному праві розповість цей матеріал .

Наприклад, в квартиру людини вламуються співробітники поліції і починають виробляти обшук, а також б'ють власника. Після цього без пред'явлення документів на арешт відвозять його в камеру, де він проводить незаконно 5 днів. У розглянутому прикладі постраждала особа має право подати до суду позовну заяву і вимагати відшкодування заподіяної йому шкоди.

Що собою являє  предмет науки конституційного права  , Зазначено в даній статті Що собою являє предмет науки конституційного права , Зазначено в даній статті.

Дізнатися більше про міжнародні договори як джерело конституційного права РФ , Можна прочитавши статтю.

Кому належить право законодавчої ініціативи за конституцією РФ, можна дізнатися тут: https://ruleconsult.ru/konstitucionnoe/zakonodatelnoe/pravo-zakonodatelnoj-iniciativy-prinadlezhit.html

На свободу совісті

Конституція РФ говорить, що кожен громадянин країни має право на свободу совісті. Наприклад, двоє людей сперечаються, один з них висловлює підтримку СРСР, а інший - свою неприязнь. Так як кожен має право на свободу совісті, то ніхто не понесе покарання за висловлену думку.

На створення сім'ї і її захист

Коли чоловіки і жінки досягнутий конкретного віку, то вони можуть вступити в добровільний шлюб і, таким чином, створити новий осередок суспільства Коли чоловіки і жінки досягнутий конкретного віку, то вони можуть вступити в добровільний шлюб і, таким чином, створити новий осередок суспільства.

Права подружжя однакові. Наприклад, молода людина у віці 22 років вирішив одружитися з дівчиною 20 років. Але є одна особливість - дівчина - темношкіра. Згідно з Конституцією РФ, кожен громадянин має право вступати в шлюб з людиною будь-якої національності, раси і релігії. більше про соціальні права , Можна дізнатися прочитавши цю статтю.

На недоторканність житла

Це право передбачає вхід сторонніх людей в будинок господаря може відбуватися тільки з його згоди. Наприклад, жінка, яка перевіряє свідчення електролічильника, довільно заходить у двір, без дозволу господаря. В цьому випадку вона порушила право на недоторканність житла, за що може понести відповідальність. Це право передбачає вхід сторонніх людей в будинок господаря може відбуватися тільки з його згоди

На рівність перед чинним законом

Перед законом усі рівні. Причому тут не враховується раса, релігія, національність, походження. Обмежувати людей за цими ознаками неприпустимо. У повсякденному житті є безліч прикладів, коли в Росії люди іншої національності піддаються дискримінації. Це відбувається в школах, на підприємствах, в зонах відпочинку. У Конституції РФ такі дії є неприпустимими, тому припускають відповідальність.

Як захистити самого себе - приклад

Основний закон РФ - гарант того, що кожен громадянин має право на судовий захист своїх свобод і прав. Такого роду охорона вважається найефективнішою і доступною. У суді оскарженню можуть піддаватися різні дії і рішення органів державної влади, посадових осіб, місцевого самоврядування.
Об'єкти оскарження - це закони, укази і дії Президента, постанови Уряду. В обов'язки суду входить виконання нагляду за дотриманням законів у країні, забезпеченням пріоритет прав і свобод громадян перед різними акціями країни.

Конституція Росії залишає за кожною людиною право звернутися зі скаргою в міждержавні органи, які і займаються захистом прав і свобод людини. Така ситуація має місце, коли людина у всіх судових інстанціях Росії отримав відмову задоволенні своїх вимог.

При порушенні прав і свобод кожен громадянин має право вимагати відшкодування заподіяної шкоди. Це право прописано в статті 53 Конституції РФ.

На приклад, якщо людину незаконно протримали під вартою 6 місяців, то за ним залишається право вимагати відшкодування моральної шкоди. Причому матеріальна відповідальність покладено не на винних посадових осіб, а на відповідні органи державної влади. Розмір відшкодування заподіяної шкоди визначається судом.

Можливо вам так само буде цікаво дізнатися про конституційно правовий статус людини і громадянина.

Вивчаючи це питання, важливо знати про рішення конституційного суду РФ як джерело права.

Що собою являють джерела галузі конституційного права , Можна ознайомитися зі змісту статті.

Кожен громадянин своєї країни повинен знати свої права і вміти їх захищати. Тільки таким чином, модно буде боротися з несправедливою дискримінацією. А якщо ваші права були порушені, то не потрібно все залишати на самоплив. Свої права потрібно захищати в суді і вимагати відшкодування заподіяної шкоди.

Які цивільні права є у людини згідно з конституцією РФ?