Правила в'їзду в Україну з Росії в 2019 році

 1. Порядок в'їзду з Росії
 2. попередня реєстрація
 3. Реєстрація місця проживання
 4. біометричні дані
 5. Список необхідних документів
 6. З дитиною
 7. Підтвердження наявності грошових коштів
 8. Проходження митниці
 9. Правила ввезення товарів і особистого майна
 10. терміни перебування
 11. В'їзд на авто
 12. Запрошення в Україну
 13. Поїздка до Криму
 14. підсумки

Офіційні відносини між Москвою і Києвом в останні роки сильно охолонули, і наслідки такого розладу відчувають на собі в тому числі і прості громадяни обох держав, з якої-небудь причини бажаючі відвідати сусідню країну. Росіянам для успішного перетину кордону необхідно враховувати правила в'їзду в Україну, що передбачають спеціальну процедуру міграційного контролю та розпорядчі мати при собі необхідні документи (згідно вичерпного переліку).

Порядок в'їзду з Росії

Порядок в'їзду з Росії

До 2014 року потрапити в Україну наші співвітчизники могли за національним паспортом без будь-яких обмежень. Однак події останніх років призвели до того, що по відношенню до громадян РФ були встановлені нові правила в'їзду в Україну, відповідно до яких від них вимагається підтвердження мети відвідування цієї держави, а також достатньої фінансової забезпеченості на весь час перебування в ньому.

Крім того, в 2019 році перетин українського кордону громадянами Росії все ще можливо тільки по закордонному паспорту - внутрішнє посвідчення особи для цієї мети не підходить. Як би там не було, візовий режим з цим західним сусідом нашої країни запроваджено так і не був. Разом з тим правила в'їзду громадян Росії на територію України передбачають наявність ряду підтверджуючих документів, за відсутності яких у пропуску через кордон може бути відмовлено.

попередня реєстрація

Умови перетину українського кордону громадянами Росії з 01.01.2019 включають в себе додатковий пункт: необхідність реєстрації наміри на в'їзд через сайт МЗС цієї країни. У загальному випадку заявка повинна бути подана за місяць до поїздки, проте в екстрених ситуаціях (наприклад, хвороба або смер члена сім'ї) термін може бути зменшений.

Для того щоб оформити перепустку в Україні, необхідно вказати в електронній анкеті особисті дані, включаючи П. І. Б., вік, інформацію про професійну діяльність, а також мета поїздки і маршрут. Станом на початок липня 2018 року сервіс оформлення пропуску в Україну по інтернету все ще знаходиться в розробці, тому громадянам Росії поки немає необхідності замовляти його заздалегідь.

Реєстрація місця проживання

Згідно з Указом Президента України No 256/2017, підписаному в липні минулого року, Росія внесена в список країн міграційного ризику з відповідним ускладненням формальностей, пов'язаних з перебуванням «в гостях», для її громадян ,. Це означає, що для росіян в'їзд в Україну (навіть з метою відвідування родичів), пов'язаний з необхідністю реєстрації місця свого перебування в органі внутрішніх справ. До початку 2019 року законність знаходження на території цієї держави підтверджувалася штампом прикордонного контролю в паспорті із зазначенням дати перетину кордону без додаткової необхідності відвідування будь-яких офіційних установ.

біометричні дані

Ще одне нововведення, що стосується перетинають український кордон росіян - необхідність надати відбитки всіх 10 пальців рук. При цьому передбачена можливість відмови від даної процедури, але в такому випадку доведеться пройти так званий «контроль другої лінії», що включає в себе докладне вивчення підтверджуючих документів в'їжджає на територію країни особи і проведення ґрунтовного співбесіди.

Наявність біометричного паспорта при цьому ніяк не спрощує в'їзд в Україну, а звільнення від необхідності залишати відбитки пальців отримують тільки діти до 18 років, власники дипломатичних паспортів, а також члени екіпажів суден, в т. Ч. Повітряних, бригад поїздів і деякі інші специфічні категорії осіб.

Список необхідних документів

Незважаючи на офіційне відсутність візового режиму з Україною, при перетині її кордону необхідно мати з собою, крім закордонного паспорта, ряд документів, що підтверджують мету і терміни поїздки, а також наявність грошових коштів у розмірі, які менших, ніж передбачено відповідним законом. Так які документи потрібні для поїздки в Україну? На кордоні знадобляться наступні папери:

 1. Документ, що засвідчує особу громадянина РФ за межами країни. В'їхати в Україну росіянин зможе тільки по закордонному паспорту, як біометричного, так і звичайному.
 2. Нотаріально засвідчена запрошення - оформляється фізичною особою з української сторони, і там же засвідчується нотаріусом. У запрошенні повинні міститися особисті дані запрошує і запрошуваного осіб, зазначена мета відвідин країни, а також прописані зобов'язання приймаючої сторони з оплати витрат візитера з РФ.
 3. Підтвердження повернення в Росію. У такій якості можуть виступати, наприклад, наявні на руках (заброньовані, оплачені) квитки на зворотний шлях.
 4. Ваучер від туристичної компанії.
 5. Документ, що підтверджує достатню фінансову забезпеченість на час поїздки.

Таким чином, відповідь на питання, чи потрібен закордонний паспорт для в'їзду в Україну, в 2019 році однозначна: так, потрібен. Решта документів можуть бути вибірково запитані співробітниками прикордонної служби при виникненні у них будь-яких сумнівів у намірах перетинає кордон громадянина Росії.

Читайте також:

Пропуск на Україну

У зоні ризику знаходяться чоловіки від 18 до 60 років, а також особи, які постійно проживають на території Кримського півострова. Втім, більшість з перерахованих паперів можуть і не знадобитися, а ось без закордонного паспорта в Україну не пустять точно - російське посвідчення особи в цьому випадку не підійде.

З дитиною

Для неповнолітніх громадян РФ в'їзд в Україну можливий спільно з батьками і на тих же підставах, що і дорослі. При цьому діти старше 14 років повинні мати власний закордонний паспорт, а ті, що молодше цього віку - вписані в аналогічний документ матері або батька з обов'язковою наявністю вклеєною фотографії. Окремий дозвіл на виїзд дитини не потрібно, за винятком випадків, коли він подорожує не в супроводі батьків, а також при наявності формального заборони на його виїзд за кордон.

Підтвердження наявності грошових коштів

Підтвердження наявності грошових коштів

При вибірковій перевірці підтвердженням достатньої платоспроможності громадянина РФ можуть служити як готівкові гроші в будь-який конвертованій валюті, так і виписки з ощадних і карткових рахунків, а також бронь готелю або готелю, договір на туристичне обслуговування і т. Д. Обмеження на мінімальну суму, наявну в наявності, встановлено в 20-кратному розмірі чинного прожиткового мінімуму на місяць (1777 гривень з 01.07.2018). У розрахунку на один день, таким чином, необхідно мати не менше 1777 * 20/30 = 1185 гривень плюс фінансове забезпечення ще на 5 днів незалежно від тривалості поїздки.

Проходження митниці

До середини 2019 року життя на більшій частині території України тече в мирному руслі, і будь-яких додаткових складнощів в перетині кордону, в тому числі для громадян РФ, не спостерігається. На питання, через яку митницю краще їхати в Україну, відповісти не так вже й складно: через будь-яку, крім тих, що розташовані поблизу зони військових дій на південному сході країни, а також пункту пропуску на Кримському півострові.

Як пройти митницю на кордоні з Україною? У міжнародних пунктах пропуску громадяни Росії можуть вибрати один з двох варіантів: перетин кордону по «зеленому» коридору без необхідності заповнення декларації та сплати мит або по «червоному». У другому випадку необхідно буде надати повну інформацію про ввозяться на територію країни цінностях.

Правила ввезення товарів і особистого майна

Пройти спрощену процедуру митного контролю дозволено тим особам, хто провозить з собою не більше 10 тис. € або еквіваленту готівкою в іншій валюті, персональний багаж вартістю не більше 200 € і товари не вища за 1000 €. Вага вантажу, що перевозиться будь-яким транспортом, крім повітряного, при цьому не повинен перевищувати 50 кг.

Якщо ж цінність або вага багажу мандрівника перевищує встановлені вище значення, а також при наявності речей, які підлягають обов'язковому внесенню до письмову декларацію, йому необхідно скористатися «червоним» коридором. В іншому випадку не виключено притягнення порушника до адміністративної та кримінальної відповідальності. Також громадянам РФ вкрай не рекомендується брати з собою предмети з російською символікою, георгіївські стрічки, одяг з камуфляжним принтом і ін.

терміни перебування

Скільки росіянин може перебувати в Україні? Відповідь на це питання чітко сформульований в Постанові Кабінету Міністрів цієї країни від 15.02.2012 №150: не більше 90 днів протягом півроку, рахуючи з моменту першого перетину кордону. Загальний термін перебування на території України для громадянина РФ, таким чином, обмежений 6 місяцями на рік. Також необхідно враховувати, що правилами перебування росіян в Україні передбачена відповідальність у вигляді штрафу за порушення встановленого законом строку перебування на її території.

В'їзд на авто

В даний час складнощів при проїзді через пропускні пункти на машинах з російськими номерами не спостерігається. Все, що потрібно для успішного виїзду за кордон - це документи на авто та міжнародна страховка (так звана зелена карта). Перетин кордону з Україною на автомобілі, таким чином, для громадян РФ не пов'язане з додатковими труднощами і відбувається на загальних підставах.

Запрошення в Україну

Цей необов'язковий, але в деяких випадках необхідний документ є свідченням того, що забезпечення житлом і грошима гостя з Росії бере на себе громадянин України. При відсутності інших підтверджень мети поїздки таке запрошення значно підвищить шанси на успішне проходження системи допуску на національну територію.

Поїздка до Криму

Відповідно до українського законодавства, Кримський півострів вважається тимчасово окупованою територією, і для його відвідування необхідно запитувати дозвіл у Державній міграційній службі України. Потрапити з Криму в Україну , Таким чином, на легальній підставі вийде тільки при завершенні заздалегідь схваленої зазначеним органом влади поїздки.

підсумки

В'їхати на територію колись братської держави в даний час значно складніше, ніж ще 5 років тому, проте непереборні перешкоди з української сторони по відношенню до бажаючих перетнути її кордон громадянам РФ зараз відсутні. Головне - в повній мірі дотримуватися передбачені українськими законами міграційні правила, в першу чергу вимагають максимально докладного роз'яснення мандрівником з Росії цілей і термінів перебування в Україні, а також підтвердження його фінансової спроможності.

Так які документи потрібні для поїздки в Україну?
Як пройти митницю на кордоні з Україною?