Візовий режим і посвідку на проживання в Ізраїлі

 1. Візовий режим в Ізраїлі
 2. Віза для власників нерухомості
 3. Вид на проживання
 4. Постійний вид на проживання
 5. Як стати репатріантів
 6. Список необхідних документів
 7. Причини відмови в статусі репатріанта
 8. Які права надає громадянство Ізраїлю

Іммігрантів з яких країн в Ізраїлі найбільше? Як оформити туристичну візу в цю країну і як отримати довгострокову візу? Яким критеріям має відповідати претендент на ВНЖ, ПМЖ і громадянство? Детальна інформація, посилання на офіційні портали і список необхідних документів - в нашому матеріалі. Іммігрантів з яких країн в Ізраїлі найбільше

Ізраїль - одна з найпопулярніших країн у світі для імміграції. За даними ОЕСР, частка тих, хто живе в цій країні, будучи народженим за її межами, досягає 25%. Тобто кожен четвертий житель Ізраїлю - іноземець. Число іммігрантів на сьогоднішній день перевищує 2 млн осіб.

За інформацією Статистичного бюро Ізраїлю, в 2018 році країна прийняла вже 37000 іммігрантів. При цьому більшість з них були з Росії (27%) і України (25%). Слідом ідуть представники Франції (13%) і США (10%).

Більше 80% всіх іммігрантів в Ізраїлі переїжджають сюди за програмою репатріації євреїв, друга значна група - це ті, хто переселяється з метою роботи.

Візовий режим в Ізраїлі

Росіяни, українці і білоруси можуть перебувати на території Ізраїлю протягом максимум 90 днів з 180 днів з туристичними цілями без оформлення в'їзної візи.

Для безвізового в'їзду будуть потрібні наступні документи для пред'явлення на кордоні:

 1. Закордонний паспорт, який діє не менше шести місяців з моменту в'їзду в Ізраїль.
 2. Квитки, які підтверджують ваш виїзд з Ізраїлю протягом 90 днів.
 3. Роздруківка броні готелю.
 4. Запрошення від друзів, родичів або приймаючої сторони, якщо ви їдете в гості або відрядження.
 5. Лист з медичної установи, якщо ваша мета - лікування.
 6. Поліс медичного страхування на надання послуг за кордоном.
 7. Підтвердження вашої платоспроможності.

Якщо ви є громадянином Казахстану, то без в'їзної візи буде не обійтися. Список документів для її отримання ви можете подивитися на сайті Посольства Ізраїлю в Казахстані .

Віза для власників нерухомості

придбання нерухомості в Ізраїлі не дає додаткових візових пільг. Але ви можете багаторазово в'їжджати до Ізраїлю для відвідування придбаного вами об'єкта без візи на термін до 90 днів з 180 днів, якщо є громадянином Росії, Білорусі або України.

Вид на проживання

В Ізраїлі аналогом посвідки на проживання, по суті, є довгострокові візи. Вони дають право на перебування в країні протягом обмеженого терміну. Довгострокова віза потрібна, якщо ви збираєтеся проводити в Ізраїлі більше 90 днів. Залежно від цілей вашого запиту вона поділяється на кілька типів:

 • Студентська віза - A / 2
 • Віза духовенства - A / 3
 • Віза для подружжя та дітей - A / 4
 • Робоча віза - B / 1

Зі списком документів на отримання довгострокової візи можна ознайомитися на сайті Міністерства закордонних справ Ізраїлю .

Постійний вид на проживання

Умови видачі дозволу на постійне проживання в Ізраїлі регулюються відразу декількома законами. Найголовніший - Закон про повернення 1950 року - стосується репатріації. Є ще Закон про в'їзд в Ізраїль 1952 року , Який встановлює правила в'їзду іноземців в країну, а також Закон про закордонні працівниках 1991 року , Який розглядає всі аспекти, пов'язані з працевлаштуванням іноземців.

Таким чином, в Ізраїлі офіційно існує можливість отримати статус постійного жителя країни на підставі довгострокової візи. Але, як стверджують юристи, фактично це зробити неможливо.

Після закінчення робочої візи іноземець зобов'язаний покинути Ізраїль. Більш того, видача робочих віз строго регламентована - і держава стежить за тим, щоб не було спроб залишитися в країні після закінчення терміну її дії. Те ж саме стосується і студентських віз - Ізраїль готовий «експортувати» освітні послуги, але не готовий залишати колишніх студентів в якості постійних жителів.

З возз'єднанням родин ситуація інша - тут мова йде про п'ятирічну процедурі, яка починається статусом тимчасового жителя, триває статусом постійного жителя, і закінчується громадянством. Але для цього треба мати в Ізраїлі чоловіка.

Єдиний реальний шанс переїхати до Ізраїлю на постійне місце проживання - це довести єврейське коріння, тобто стати репатріантів. Репатріанти отримують одночасно громадянство Ізраїлю.

Як стати репатріантів

Отримати громадянство Ізраїлю можуть отримати наступні категорії іноземців:

 • Євреї, які мають право на репатріацію в Ізраїль відповідно до Закону про повернення.
 • Ізраїльські громадяни, народжені за межами держави Ізраїль, при цьому мають хоча б б одного з батьків - громадянина Ізраїлю, який народився на території Ізраїлю.
 • Повертаються неповнолітні. Неповнолітнім вважається підліток, який народився і / або проживав в Ізраїлі і був вивезений батьками з Ізраїлю за кордон у віці молодше 14 років і вирішив повернутися в Ізраїль на постійне місце проживання в віці від 17 років. При цьому час його безперервного перебування за кордоном має становити не менше чотирьох років.

Крім того, репатріюватися можуть наступні категорії осіб:

 • діти євреїв
 • онуки євреїв
 • подружжя євреїв
 • Вдови і вдівці євреїв
 • Подружжя дітей євреїв
 • Вдови і вдівці дітей євреїв
 • Подружжя онуків євреїв
 • Вдови і вдівці онуків євреїв
 • Усиновлені або удочеріння євреями, дітьми євреїв або онуками євреїв
 • Євреї, діти євреїв, внуки євреїв - навіть усиновлені неєвреями

Якщо ви вирішили репатріюватися в Ізраїль, то першим кроком буде звернення в Єврейське агентство Ізраїлю ( "Сохнут"), яке надає сприяння вирішили повернутися до Ізраїлю. Потім вам буде необхідно звернутися до Консулу в відділ репатріації Посольства Держави Ізраїль в вашій країні , Записавшись на прийом.

Список необхідних документів

До дати візиту вам потрібно підготувати наступні документи:

 • Підтвердження ваших єврейського коріння (наприклад, підтвердження від рабина або Бейт-Діна, довідки, свідоцтва, видані органами ЗАГС, виписки з будинкових книг, архівних документів і т.п.).
 • Документи про вашому нинішньому громадянський стан (свідоцтва про народження, шлюб, розлучення, смерть чоловіка або дружини). Зверніть увагу, що документи, видані після 1988 року, вимагають апостилювання, іноді - нотаріального перекладу чи іншого відповідного посвідчення.
 • Паспорти.
 • Інші закордонні паспорти і / або інші документи, які демонструють тривалість перебування в Ізраїлі і за кордоном (довідки про навчання, документи про закінчення навчального року, крім дипломів, офіційні довідки із зарубіжних податкових управлінь і служб національного страхування).
 • Список відвідувань Ізраїлю, і їх тривалість.
 • Медична довідка про стан здоров'я.

Детальніше про процес репатріації та необхідних вимогах читайте на сайті Єврейського агентства Ізраїлю ( "Сохнут") .

Якщо віза нового репатріанта заздалегідь отримана в консульстві, то громадянство можна отримати одразу в аеропорту.

Причини відмови в статусі репатріанта

 • Зміна релігії, причому мова йде тільки про "материнської" лінії
 • Неможливість довести єврейське коріння;
 • Наявність судимості;
 • Наявність заразного або психіатричного захворювання;
 • Недостатній набір документів;
 • Консул попросив подавати документи в Ізраїлі;
 • Інші нестандартні ситуації: усиновлення, народження поза шлюбом і т.д.

Відмова консульства можна оскаржити у Верховному суді Ізраїлю.

Які права надає громадянство Ізраїлю

Ізраїльське громадянство, крім права на проживання в країні з курортним кліматом, стійкою економікою і просунутої медициною, дає також право на отримання закордонного паспорта, званий «Дарконових», з яким можна їздити без віз в 152 країни світу.

Серед безвізових країн для громадян Ізраїлю - вся континентальна Європа, Англія, Канада. А в США візу ізраїльтяни отримують відразу на 10 років.

Ще одна вагома перевага ізраїльського громадянства - воно надає право на десятирічні податкові канікули на доходи, отримані поза Ізраїлем.

Редакція дякує за допомогу в підготовці матеріалу президента Ізраїльської російськомовної адвокатської колегії Елі Гервіц.

Підготувала: Ольга Петегіріч

Фото: Unsplash.com

Умови цитування матеріалів Prian.ru

Як оформити туристичну візу в цю країну і як отримати довгострокову візу?
Яким критеріям має відповідати претендент на ВНЖ, ПМЖ і громадянство?