Толкієн, брати Грімм і німецькі казки: з чим порівнюють новий роман Гузель Яхин

Попередній роман автора «Зулейха відкриває очі» приніс їй славу як однієї з найяскравіших дебютанток в історії російської літератури Попередній роман автора «Зулейха відкриває очі» приніс їй славу як однієї з найяскравіших дебютанток в історії російської літератури   Гузель Яхина

Гузель Яхина. Фото: Володимир Гердо / ТАСС

Виходить новий роман Гузель Яхин. Книга «Діти мої» - в статусі потенційного бестселера. Уривок з нового твору автора був включений в «Тотальний диктант» цього року.

«У мене не виходить писати сучасний роман», - зізнається Гузель Яхина, яка шукає сюжети в страшних, але дивовижних моментах історії. У своєму першому романі «Зулейха відкриває очі» 40-річна письменниця з Казані розкрила дикий світ татарської глибинки, де є місце трагедії і любові. Новий роман «Діти мої» переносить читача в німецьке Поволжі 30-х років.

«Я створюю мозаїку з шматочків правди», - говорить письменниця, відзначаючи, що нова книга - це перетворена німецька казка, зіткана з тисяч деталей. В основі - розповідь про Якобі Баха, російському німця, вчителя в колонії з нібито чарівним назвою Гнаденталь.

Критик Галина Юзефович побачила в романі алюзії на твори Толкієна, де кожен поволзький німець - трошки хоббіт в великої радянської Росії. Про новий літературній мові Яхин розповідає літературний оглядач Микола Александров:

Відзначаючи успіх «Зулейхи», критики ласкаво називали книгу романом для домогосподарок - тому що він полюбився всім, багато в чому за ясний стиль. як відзначає літературознавець Павло Басинський, Яхина не дає читачеві нічого зайвого, ніяких деталей - тільки короткі фрази. Російська письменниця Майя Кучерская визнається, що її студентки просять навчити їх писати, як Яхина.

Новий роман «Діти мої» - стилістичний експеримент для автора, але ми таке вже читали, каже літературний оглядач РБК Наталья Ломикіна:

Роман Гузель Яхин «Зулейха відкриває очі» вийшов накладом у майже 300 тисяч примірників - більше, ніж у останнього роману Віктора Пелевіна «iPchuk 10». За словами експертів, це колосальний обсяг і величезний успіх. Видавець Олена Шубіна зазначає, що у другого роману теж є всі шанси на успішний старт.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?