Як у мене порвалися м'язи живота і я потрапила в лікарню »Тетяна Бєдарєва

Історія про те, як мені зшивали порвані м'язи черевного преса, і про те, що таке грижа білої лінії живота і від чого вона буває ... Ну і відгук про Єлизаветинської лікарні заодно. Мамусю, тягати діток на руках, присвячується.

Як я дізналася, що у мене порвані м'язи.

Як я дізналася, що у мене порвані м'язи

Ми з Амелією


Почну історію спочатку.
Після перших пологів у мене залишився вельми помітний живіт. Місяць десь на п'ятий. Я хотіла купити стягуючий корсет і зайшла в магазин. Вибравши, запитала у продавщиці, чи можна його приміряти. Продавщиця, обурено дивлячись на мене, заявила: «Ось народите і приміряєте!» «Я вже народила» - пискнула я і втекла з магазину. Живіт тримався у мене ще півроку і позбулася я від нього тільки завдяки щоденній тригодинному плавання. Загалом, до других пологів я була сповнена рішучості зайнятися своєю фігурою відразу після пологів і в найкоротші терміни позбутися від противного черевця. Приблизно з третього тижня життя мого малюка я стала ходити в басейн. Вставала ні світ, ні зоря, підкладала немовляти сплячому чоловікові під бік і їхала плавати. Три рази в тиждень я займалася аквааеробікою 1 або 2 години поспіль, потім плавала. І ще два рази в тиждень їздила в басейн з дворічною донькою і плавала з нею, намагаючись заодно зробити в воді якісь вправи. Моя вага дуже швидко прийшов у норму, став навіть менше, ніж до перших пологів - приблизно 46 кіло. Я здорово схудла, але ... В тому місці, де за моїми планами мав значитися красивий прес, висіла якась несимпатична булька. Це нагадувало обвисає мішечок з чимось випав в нього знизу. Я наполегливо займалася, але навіть коли втягувала живіт для красивих фото, висить бяка залишалася. Я подумала, що це розплата за двох дітей і з часом, напевно, підтягнеться.

прозріння
Періодично обмацуючи живіт (ну що він висить щось!), Одного разу намацала трохи вище пупка ... якийсь кульку півтора-два сантиметри в діаметрі. З жахом продовживши обмацування, виявила поруч ще один! Зайшла в гості мама негайно відправила мене в поліклінніку до хірурга. Очі мої, мабуть, настільки були сповнені жаху, що мене прийняли і без номерки, і, здається, без черги.

Буденним тоном хірург повідомила мені, що у мене як мінімум пара гриж і взагалі порвана лінія черевного преса зверху до низу
Буденним тоном хірург повідомила мені, що у мене як мінімум пара гриж і взагалі порвана лінія черевного преса зверху до низу. А що ви, мовляв, хочете: дітей піднімаєте? Тягаєте? На річках носите? А чи можна жінці носити тяжкості по 10-15 кіло? Загалом, мій полум'яний привіт всім Слінгомами, фанатично тягають своїх дітей на собі мало не до школи. Я взагалі не розумію, як при йде поруч чоловіка жінка тягне вельми і вельми важку дитину, та ще й в зимовому одязі на пару-трійку кіло, на собі. І ще сумку дитячих речей на додачу. Особливо не розумію, якщо є можливість взяти коляску - туди ж можна і важкі покупки скласти. Ми свого часу багато подорожували з дитиною в тих місцях, де коляска в принципі не проїде, по Азії, наприклад, але в таких випадках перенесення з малюками тягав чоловік. Кожному, звичайно, своя філософія, але жінки, які люблять тягати дітей на собі, повинні розуміти, чим це загрожує закінчитися. І не будете потім зовсім на руки брати - не можна. Мені доктор дозволив піднімати максимум батон і дав направлення в Олександрівську лікарню.

А тепер невеличкий «екскурс в історію» Кому цікаво тільки про мою історію - кілька абзаців пропускайте.
Що таке грижа білої лінії:
Моїми словами і з пояснень лікарів: Розриваються або розходяться м'язи черевної порожнини. Грижа білої лінії живота проявляється випинанням органів в будь-якому місці на середньої лінії живота, яка проходить від грудної клітини до лобка. Найчастіше це випинання з'являється у верхній частині живота. Тобто - ви бачите або можете намацати ці кульки. Особливо коли напружуєтеся, піднімаєте щось важке. Грижа білої лінії може супроводжуватися болем у верхній частині живота, особливо при напрузі живота і різких рухах. Але у мене нічого не боліло. Грижу можна взагалі не помітити.

Від чого розриваються м'язи живота і з'являється грижа білої лінії:

 • Надмірне фізичне навантаження або підйом важких предметів навіть одноразово
 • Багаторазова вагітність, пологи без періоду відновлення або важкі пологи. При вагітності зростає навантаження на м'язи черевної стінки, тому і розвивається грижовоговипинання, а під час потуг під час пологів ситуація може погіршитися.
 • Захворювання дихальної системи, що супроводжуються хронічним кашлем
 • Рідко - спадкова схильність
 • Хронічні закрепи, які супроводжуються регулярним напруженням
 • Причиною грижі є слабкість сполучної тканини, внаслідок чого утворюється щілина між лівою і правою прямими м'язами живота. Через цю щілину під шкіру виходить спочатку жир, а потім і органи черевної порожнини. Відстань між м'язами може досягти 10 сантиметрів!
 • Чи можна вилікувати грижу білої лінії без операції?
  НІ! Грижу білої лінії обов'язково треба оперувати. Ні в результаті гімнастики, ні під впливом ліків або бандажів грижа не зникне.

  Ну а тепер повернемося до мене.
  шукаю лікаря
  Отримавши направлення від хірурга поліклініки, вирушила в Олександрівську лікарню.
  Солідний лікар підтвердив діагноз, трохи засмутився, дізнавшись, що я з напрямком і по полюсу, і почав мене «обробляти». З області «є хороший наркоз, але він платний, а є безкоштовний, але хто знає ... це треба анестезіолог заплатити. Є гарні шви, а є ... »Ну, ви розумієте. При цьому уявіть мій стан - я взагалі в лікарні була в 5 років, а потім тільки в пологовому будинку. І нічого, крім нігтя в житті не ламала ... А тут - «Ви ходите з розірваними м'язами і в будь-який момент вам може туди затиснути внутрішній орган і все .. кирдик!». Дуже весело таке чути. Я розревілася в кабінеті лікаря сказала, що прийду до нього пізніше. Тим більше, він сказав, що мені потрібно робити виключно дві операції і ставити сітку (чому не можна за один раз вирізати грижі, зашити м'язи і поставити сітку, я так до сих пір не зрозуміла) і до цього треба було підготуватися морально. До речі, лікар запевнив мене, що з сіткою я спокійно зможу народжувати далі ...

  Елизаветинская лікарня
  Порившись в інтернеті, я з'ясувала, що грижа і розриви без операції не лікуються. Через пару місяців (ми були зайняті переїздом) я все ще була жива і навіть плюнула вже на те, що мені не можна тягати важкі. Все-таки діти ... Загалом, активно фарбувала стелю, клеїла шпалери, веселилася по-повній. Потім згадала, що у мене є знайомий хірург, хоч і з іншої області. Попросила його кого-небудь порекомендувати і він дав мені телефон лікаря в Єлизаветинської, які вирізав йому апендикс.

  Попросила його кого-небудь порекомендувати і він дав мені телефон лікаря в Єлизаветинської, які вирізав йому апендикс

  Мій доктор в середині


  Домовившись з лікарем, приїхала в лікарню. Чекати доктора довелося півтори години, в цей час розглядала фотки лікарів на стінах. Голос у доктора був дуже молодий і я методом виключення вибрала по фото на стіні молодого серйозного лікаря, вселяв довіру. «Точно він» подумала я. Потім до мене підійшов зовсім молодий хлопець, який виглядав років на 25 і ... виявилося, що це і є мій доктор! Я, звичайно, дуже сильно здивувалася. Заспокоїло те, що він сказав, що у нього теж двоє дітей. Може, просто так молодо виглядає? Доктор виявився уважним, призначив операцію, сказав, що сітку можна ставити ні в якому разі, якщо я планую народжувати ще. З нерадісного тільки те, що при наступних вагітностях ситуація цілком може повторитися ... І ні слова про гроші. Навіть ні найменшого натяку! Це мене здорово підкупило - людина чесно робить свою роботу.

  Я довго думала, вирішуватися чи на операцію. Якщо порівнювати всі, що я почула від двох лікарів, виходило, ніби про двох різних операціях говорили. Та й ця сітка ... Знайомий хірург теж нічого визначального не сказав - мовляв, кому хочеш, тому і вір. Для мене вирішальною стала фраза приятеля «ну, себе я йому довірив». До того ж, я подумала, що молодий лікар буде робити операцію більш старанно, і знання, може бути, у нього свіжіше, хоч досвіду і менше.

  Зважившись, стала збирати аналізи. Якось швидко все склалося, відразу дали талончик на узі, зробила Флюшка, обійшла всіх лікарів, здала півлітра крові ...

  Надходження до лікарні
  В Єлизавету лікарню я приїхала до 9, піднялася на 8 поверх на хірургічне відділення. Переді мною вже зібралася значна натовп. Всім потрібно поставити підпис завідувача на напрямку. Завідувач, підписавши, відправив мене туди ж, куди і інших - на 1 поверх. При обліку, що у мене з собою були всі речі, включаючи важкий ноут і куртку, це було не весело. Ну, треба, так треба. Внизу мене чекав нескінченний-нескінченний коридор.


  Нарешті потрібний кабінет знайдений і авторграф ще одного дядька отримано. Я піднялася на 8 поверх до приймальні. І тут мене обрадували, що мені ще треба оформляти історію хвороби. Ага, на першому! Я подумки лайнувся, чому мені не сказали раніше, мені поглядом подумки відповіли, що сама не запитала) Я кинула все речі на підлогу за постом сестри і пішла на перший. З огляду на, що звичайний ліфт зламався і всіх возили на вантажному, всередині якого знаходилася вагітна жінка - одна з працівниць лікарні, і якій було не дуже весело всіх возити, пішла пішки. По написах дізналася, що на 7 є аптека. Раптом знадобиться.

  На першому перед потрібним мені кабінетом вже сиділа знайома компанія. Майже відразу підійшла моя черга. А ось коли я вийшла, вже стояв натовп людей 20. Пощастило.
  Я знову піднялася на восьмий. Коридор прикрашали крапельниці, прям ліхтарики на проспекті.


  Тут нам всім повідомили, що місць немає і чекайте, коли когось випишуть. До речі, медсестри на посту чудові, усміхнені і ввічливі. Я сіла у перев'язочній. Туди потягнувся народ і після першого ж товариша з стирчать з живота трубками і з пакетом, в який капала якась кровянистая рідина, я зрозуміла, що не впораюся з застряглим в горлі комом і втекла в кінець коридору. Потім сходила в їдальню за чаєм з кухлем-термосом, знайшла розетку і зрозуміла, що мені очікування вже не страшно. Хоча сидіти на залізному стільці до 13-14 годин, звичайно, не дуже приємна процедура, навіть з ноутбуком на колінах.

  Поруч обговорювали, що все палати на шістьох ... А медсестра запитала, хто хоче в платну на двох. Заглянувши в одну з шестимісні, я зрозуміла, що зламалася, що себе любити треба і взагалі ... І пішла в платну палату. Вартість, звичайно, як двох - тризірковий готель в Європі, але буду сприймати проведення часу в лікарні як відпустку. Попрацюю в тиші, в кінці кінців.

  Ось як виглядає платна палата в Єлизаветинської лікарні. Ліжко зі зручним столиком для ноутбука порадувала. Столик висувається і крутиться на всі боки, хочу собі такий додому)

  Столик висувається і крутиться на всі боки, хочу собі такий додому)

  Навіть щось на кшталт телика і холодильника є. Телек, правда, я принципово не дивлюся, а холодильник включила. І вимкнула через п'ять хвилин - він гудів, як електровоз в дорозі.
  Навіть щось на кшталт телика і холодильника є


  Вартість двомісного палати в Єлизаветинської лікарні 1400 руб добу, одномісній 1900 руб за добу

  Потім до мене прийшла анестезіолог. Чарівна жінка. Пояснила, звичайно, що наркоз буває хорошим і так собі. Як сосиски за 50 ре і за 300, але я вже вирішила, що звичайного наркозу мені вистачить. Анестезіолог правда дуже мила.

  Привезли прооперовану сусідку. Сказали будити періодично про всяк випадок. Приблизно кожні 20 хвилин приходив перевірити персонал.

  Потім до мене зайшов мій доктор з ще одним. Мовляв, другий доктор буде асистувати на операції. Другий доктор виглядав ще молодше і у мене навіть закралася думка - може інтерн? Але начебто табличка цього не говорила. Операцію мені призначили на наступний день. Спочатку стало страшненько - зовсім молоді лікарі. Потім стало якось пофіг. Доктор пообіцяв красивий шов і повтор операції після наступних пологів ...

  Їжа в Єлизаветинської лікарні
  В обідній час у їдальні утворилася кумедна чергу халатів і треников, гримлять своїми тарілками-ложками.
  З їдальні долинав сильний запах риби. Але наливали борщ ... Виявилося, їжа у всіх різна, як в ресторані. Знову надходять покладено тільки суп ... І чомусь рибний. Бабуся навпаки сказала, що таке є ні за що не буде, а мені сподобалося. Мене мучила думка, що наступна моя їжа буде у мене тільки через півтора-два дня. Напевно, мені б все здалося зараз смачним. Втім, коли на вечерю стали розносити кукурудзяну кашу без солі і цукру, я навіть пораділа своїй дієті. Чому комусь при цьому давали запіканку, не знаю ...

  Чому комусь при цьому давали запіканку, не знаю

  А взагалі, побачивши людей, у яких з боків або черева стирчали трубки з кривавої рідиною, що виливається в пакетики, які вони з собою носили, апетиту якось і не залишилося.

  А взагалі, побачивши людей, у яких з боків або черева стирчали трубки з кривавої рідиною, що виливається в пакетики, які вони з собою носили, апетиту якось і не залишилося

  Вранці здала кров, веліли поголитися, залишитися в футболці і повезли на каталці в операційну. Лежачи здавалося, що каталка мчить метеором. Останнє, що пам'ятаю, анастезіолога, вставляти в вену голку, і молодих лікарів, що направляють на мій живіт лампочки-ліхтарики. «Шов красивий зробіть» - встигла пискнути я і зникла, занурюючись в якийсь холод.
  Більше спогадів цього дня в моєму житті немає. Сусідка каже, що мене після колотило і на мене знесли всі наявні ковдри. І що вона зі мною весь час розмовляла. Мама каже, що приїжджала. Я - як ведмежа в мультфільмі «Зимова казка»: «Не пам'ятаю, нічого цього не пам'ятаю»! Прокинулась на наступний день, вчилася перевертатися, вставати.
  Виявила в руці голку.

  Виявила в руці голку

  Навіть поснідала.
  Навіть поснідала
  Днем сходила на перев'язку - з кишені випав фотоапарат - якщо вже його зловили, зібрали і мені віддали - не втрималася, сфоткали.

  Ось і вечеря. Випросила запіканку. Сир мама привезла. Але їсти не хотілося.


  Днем сусідку виписали і підселили бабулю, яка хропіла як три трактора в болоті разом узяті. У мене піднялася температура 38. Зробили укол. Я не спала всю ніч.

  На ранковий сніданок випросила омлет до кашки. Чи не покладений мені омлет виявився ще й не солоний. Ось печаль наглої радості, ніжно бухнутися в кашу ...


  Знову перев'язка. Доктор, зі словами «Ну давайте подивимося, чого тут у вас температурить» взяв довгий металевий штир і намірився проколоти мій шов. Не встиг він торкнутися, я вже пищала, що боляче. Медсестра сміялася, що якщо б було боляче, я б плакала. Спробувала заплакати - не вийшло. Лікар поколупався в моєму шві, але начебто нічого не знайшов. Було неприємно. Живіт нагадував пожовану ганчірку. А займатися, виявляється, можна тільки через півроку ... Не витримаю.
  Знову перев'язка
  А ось після перев'язки стало трохи боляче. Втім, я вже звикла ходити по коридорах ходою алкаша - зігнувши спину знаком і ворушачи ногами врастопирку.
  Мені виписали антибіотики, раз температура.

  Привезли сусідку. Нормальні люди після наркозу відрубують і не можуть прийти в себе, а ця без перерви розмовляла, намагалася встати, попросила одягнути на неї шкарпетки, потім дати їй її щелепу, телефон ... І не перестаючи щось говорила. Здається, на неї наркозу не вистачило - вона рвалася в бій і обурювалася, чому криві стіни. Платна палата, мати її.

  Сходила до лікаря - додому не відпустили. Загалом, поки на цьому свою історію закінчу, а як щось цікаве станеться - допишу. Сиджу, чекаю обід під хропіння сусідки) намагається витребувати, щоб мене випустили ... Ну і хочу додому, до дітей)

  І ще трохи корисної інформації:
  Що взяти на госпіталізацію в Єлизавету лікарню
  (З досвіду відвідування третього хірургічного відділення)
  бахіли
  тапки
  Одяг (спортивний костюм, халат, в чому зручно), зміну
  Кофту - в коридорі холодно. А ось в палаті жарко.
  Чашку, ложки-вилки, тарілку (Якщо їх немає, то щось дадуть. Але все ходять зі своїм)
  Зарядку для телефону, щось, чим зайнятися - журнали, ноут - робити там нічого.
  Мило-пасту-щітку-рушник-гребінець-туалетний папір.
  Біруші (привіт сусідкам по палаті)
  Вологі серветки собі і протирати тумбочки всякі
  Цукор-чай-каву якщо застрягнете надовго, їжу можна покласти в холодильник в коридорі

  Паспорт-поліс-напрям-аналізи - і так зрозуміло.

  Якщо що - внизу є ларьки, там можна купити і їжу і воду (втридорога). Всякі тапки, футболки, ночнушки, преса теж є. І дві аптеки. Ще там є якась їдальня.

  Що взяти на операцію і після:
  Підете на операцію в своїй нічній сорочці-футболці. Візьміть достовірніше - труси на операцію не передбачається.
  Шкарпетки
  Воду в пляшечці-непроливайка, після операції добу не їдять, але пити лежачи можна
  Бандаж, якщо потрібен

  Ну і головне - підсумковій відгук про Єлізаветінської лікарні:
  Чудові сестри, буфетніці, лікарі - жодних грубих слів почула, Ніякого хамства !!! Кров брали - даже НЕ встігла ойкнуть, дуже професійно. Так, Місць НЕ вістачає и хтось лежить в корідорі - но что Вже тут зробиш, людей много. Їжа, на мій смак (я звикла до корисну і здорову їжу) дуже смачна, навіть каші занадто солодкі. Якщо попросити - все таблетки дадуть, укол знеболювальний зроблять. Можна попросити няньку за невелику подяку спуститися вниз і купити води або що потрібно, якщо сам не можеш. Ніяких натяків на хабарі, подяки і т п - приємно порадувало! Про хворих турбуються, весь час перевіряють, тобто не тільки «чергове» ставлення. Загалом - персоналу третього хірургічного відділення Єлизаветинської лікарні від мене спасибі!

  UPDATE: А ось фотографії мого живота через 9 місяців !!!

  UPDATE: А ось  фотографії мого живота через 9 місяців

  Мій кращий портрет!


  Почитати ще по темі:
  Дитячий лікар - професіонал або «всього лише людина
  Продовження про лікарів - наш 6,7,8 доктор і лікарня
  Які ліки взяти в Таїланд! І які там можна купити
  Від чого помре бабуся?
  Перевірка якості молочних продуктів і список небезпечної їжі з назвами і марками!
  Подорожі з дітьми в Таїланд - Небезпеки для дітей в Таїланді
  Бангкок Госпіталь Самуї Відгук Bangkok Hospital Samui
  Відгук про Самуї Інтернешнл Госпіталі Samui International Hospital (SIH)

  А що ви, мовляв, хочете: дітей піднімаєте?
  Тягаєте?
  На річках носите?
  А чи можна жінці носити тяжкості по 10-15 кіло?
  Чи можна вилікувати грижу білої лінії без операції?
  Може, просто так молодо виглядає?
  Другий доктор виглядав ще молодше і у мене навіть закралася думка - може інтерн?