Ортопедичний корсет для хребта при грижі

  1. Які існують корсети для хребта?
  2. Які корсети застосовують при міжхребцевої грижі?

Міжхребцева грижа - хвороба вкрай неприємна, і при цьому досить поширена. У той же час методи її лікування давно і добре відпрацьовані, в переважній більшості випадків вдається обходитися без оперативного втручання. Але, на жаль, дане захворювання в будь-якому випадку виводить людину з ладу на кілька тижнів, та й в подальшому, протягом досить великого відрізку часу, періодично з'являється біль в спині здатна порушувати вже налагоджений ритм життя. Саме тому набуває все більшої популярності такий виріб, як корсет для хребта при грижі.

Звичайно, все нове - це добре забуте старе. Люди вже давно користувалися при подібних захворюваннях щільними і широкими поясами з овечої або собачої шерсті - вони добре прогрівали уражену ділянку, виконуючи при цьому деякі функції корсета. Правда, вони не стільки підтримували спину, скільки просто перешкоджали руху в ураженій області спини. Подібні пояса існують і зараз, але при цьому є досить великий вибір корсетів, які будуть саме підтримувати спину, зменшуючи навантаження на ушкоджений диск.

Які існують корсети для хребта?

Вибір в аптеках подібних корсетів досить великий, тому важливо розуміти, що потрібно саме вам. В цілому існує дві основні класифікації - по відділу хребта (попереково-крижовий і грудопоперековий) і за ступенем жорсткості (тверді й напівтверді). Вже згадані вище пояса виділяються в окрему групу, їх називають легкими зігріваючими корсетами.

Кожен тип корсета має свої особливості і застосовується в конкретних ситуаціях. Не можна самостійно приймати рішення про застосування корсета, його використання має бути погоджено з вашим лікарем.

Які корсети застосовують при міжхребцевої грижі?

Основна функція легенів зігріваючих поясів - забезпечення сухого тепла і мікромасажу ураженої області хребта Основна функція легенів зігріваючих поясів - забезпечення сухого тепла і мікромасажу ураженої області хребта. Внутрішня частина такого пояса зазвичай покрита собачої, верблюжої або овечої вовною. Їх рекомендують використовувати при болях, які викликані неврологічними розладами (ревматизм, радикуліт і т.д.). Подібний пояс дає деякий знеболюючий ефект, але він не підтримує спину, тому навантаження з пошкодженого диска не знімається.

Напівтверді корсети дозволяють розвантажити уражену ділянку хребта, забезпечують зовнішню фіксацію ураженого відділу, мають мікромассажним і зігріваючий ефект, а також оберігають м'язи від перенапруги і спазмів. Такі корсети рекомендують використовувати як в лікувальних цілях (при болях, викликаних радикулітом, грижею міжхребцевого диска, остеохондрозі і т. п.), так і в профілактичних. Зокрема, їх можна використовувати при важкій фізичній роботі для підтримки спини, а також при заняттях спортом або під час тривалого перебування за кермом. Такий корсет дозволяє зафіксувати хребет у правильному положенні і не дає перевтомлюватися м'язам.

жорсткий корсет використовувати самостійно не можна, його використання має бути призначене лікарем реабілітологом. Зазвичай такі корсети застосовуються в ранній період відновлення після операції або травми, вони повинні виконувати опорну функцію, знімаючи навантаження з ураженої області. Таким чином прискорюється реабілітація хворого, а хребці вживають запобіжних засобів від зсуву .

При цьому жорсткий корсет можна носити постійно, його використовують лише кілька годин в день. Причина проста - за відсутності навантаження (яку приймає на себе корсет) м'язи навколо ураженої ділянки хребта починають слабшати, але ж одна з головних задач під час реабілітації - нормалізувати роботу м'язового корсету спини. «Зловживання» жорстким корсетом може привести до появи нових протрузий і гриж.

Які існують корсети для хребта?
Які корсети застосовують при міжхребцевої грижі?
Які існують корсети для хребта?
Які корсети застосовують при міжхребцевої грижі?