Вчені поглянули на світ очима акули

Вчені почали з аналізу сітківки очей акул / David F. Gruber et al / Scientific Reports

Біофлуоресцентние тварини не власними визначають своє забарвлення: особливі молекули на їх шкірі поглинають навколишній світ і відображають його зі зрушенням в довжині хвилі, передає Lenta.ru . Під водою, яка виступає в ролі величезного синього світлофільтру, цей процес також має свої особливості.

Читайте також Вчені вперше показали світ очима оси

Вчені почали з аналізу сітківки очей акул. З'ясувалося, що ці органи мають довгі паличками (що дозволяє рибам бачити в умовах слабкої освітленості) і лише одним типом колб (що допомагає розрізняти синьо-зелений колір).

Налаштувавши відеокамеру згідно з цими принципами, вчені спустилися з неї на дно затоки Скріппса (Каліфорнія) і розглянули котячих акул в їх звичному середовищі існування. Без камери акули практично не видно під водою - але якщо включити її, то на рибах починає світитися зелений візерунок (різної форми, в залежності від статі і виду акул).

За версією вчених, біофлуоресценція дозволяє акулам побачити один одного під водою (щоб шукати статевих партнерів), при цьому залишаючись недосяжними для хижаків. «У світі з нескінченних відтінків синього несподівано з'являється істота, покрите фарбою, яка перетворює синє світло в зелений. Це немов біла ворона », - пояснює керівник дослідження Девід Грубер.

У лютому австралійські вчені показали світ очима оси: їм вперше вдалося з'ясувати, як комахи вчаться запам'ятовувати шлях до свого гнізда.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter