Комленіе акваріумних рибок: чим, скільки, як часто?

  1. Чим годувати акваріумних риб?

Ви запустили акваріум, посадили рослини, вибрали риб, але тепер сам собою напрошується вельми нагальне питання: чим і як цих риб, власне, годувати? - давайте розбиратися.

- давайте розбиратися

Умовно всіх риб можна класифікувати на три групи:

  • Хижаки - їх улюблені корми - живі, а й до штучних замінників риб можна привчити без праці. Шлунок у таких вихованців великий, та й видобуток вони часто заковтують цілком;
  • Рослиноїдні - шлунок у них мініатюрний, а ось кишечник довгий, харчуються переважно водоростями і рослинами, але і від дрібних живих кормів не відмовляться;
  • Всеїдні - це більшість акваріумних риб, їм можна давати різні види кормів.

Вибирати корми потрібно в залежності від:

  • смакових пристрастей риб, не завадило б дізнатися, як вони харчуються: підбирають чи їжу з дна або хапають з поверхні;
  • яких розмірів їжу зможуть проковтнути: навряд чи риби будуть раді ласощів, яке вдвічі більше діаметра їх рота;
  • Ваших фінансових можливостей: краще купити хороший живий корм, ніж дешевий штучний замінник;
  • Віку риб, оскільки мальки і дорослі особини харчуються різними видами їжі.

Основний принцип годування акваріумних риб: краще менше, ніж більше. З ожирінням і хворобами внутрішніх органів в результаті перегодовування впоратися буде куди складніше, та й кожен день сифонить грунт з-за великого скупчення залишків їжі навряд чи комусь захочеться.

Як часто годувати рибок?

Годувати дорослих особин потрібно 1-2 рази в день в один і той же час (ввечері - за 2-3 години до сну). Мальков годують частіше - 4-5 разів на день, добова порція повинна бути приблизно дорівнює вазі малька. Кількість корму визначають «методом проб і помилок», давайте стільки їжі, скільки риби з'їдають за 5-10 хвилин, залишки їжі будуть просто осідати на дно (донні риби - виняток, їх годують першими, а вже потім засипають їжу іншим видам).

Потрібно влаштовувати раз в 7-10 днів розвантажувальний день: оскільки риби не витрачають енергію для підтримки температури тіла, вони можуть з легкістю поголодувати пару днів. Хворих риб годують рідше, оскільки більшість тварин втрачають апетит. Які готуються до нересту особин годують частіше і рясніше.

Чим годувати акваріумних риб?

Якщо говорити про корисні речовини, то 50% корму повинні складати білки, жирів і вуглеводів потрібно менше. Також в їжі повинні бути присутніми пігменти, вітаміни, мінерали, мікроелементи. Донні риби потребують і в піску, корчах - груба їжа покращує травлення.

Живий корм. Великих хижих риб нерідко годують дрібнішими особинами - гуппі, золотими рибками і так далі, але також можна легко привчити вихованців до м'яса і комах. Акваріумних риб дають цвіркунів, дрозофіл, дрібних ракоподібних (циклопів, дафній, артемію, гамаруса), мотиля, трубочник, енхітрею, дощових черв'яків. Велику популярність отримав заморожений живий корм: власникам не треба мучитися і розводити малопривабливих черв'яків або мух. Зовні цей корм виглядає як кубики або брикети, які легко розпадаються під струменем води, в такій їжі краще зберігаються вітаміни і корисні речовини. Tetra, San Francisco BloodWorms, Wardley і інші компанії спеціалізуються на випуску подібних кормів.

Штучні корми. Найчастіше в них входить кілька продуктів, штучні корми бувають у вигляді пластівців, гранул, таблеток, пасти. Варто пам'ятати, що такий корм потрібно зберігати в закритому посуді в прохолодному і сухому місці, він швидко псується. Якщо у вас не так багато риб, не варто купувати великі упаковки - їжа швидко псується. Намагайтеся вибирати відомих виробників, упаковка повинна бути герметичною, з чітко встановленим строком придатності. Часто корм виготовляють самостійно: в нього входить тваринна основа (риба, м'ясо, комахи), вівсяні пластівці, вітаміни, риб'ячий жир, заморожений шпинат, вода, желатин і так далі. Готову суміш після варіння зберігають у холодильнику.

Рослинні корми. Найчастіше риби спокійно «обідають» водоростями (Лемнія, папороть водяний, ряска, валліснерія, вольфія, наяда), на додаток до основного раціону дають нарізані і ошпарені окропом листя шпинату, капусти, салату, подорожника, молодої кропиви, кульбаби, також продаються таблетовані корми .

Чим годувати акваріумних риб?
Ви запустили акваріум, посадили рослини, вибрали риб, але тепер сам собою напрошується вельми нагальне питання: чим і як цих риб, власне, годувати?
Як часто годувати рибок?
Чим годувати акваріумних риб?