Дошкільна освіта в Англії

перший ступінь   Перше дошкільний заклад, куди можна влаштувати дитину в Англії, за функціями є дитячим садком, але називається школою - Nursery School ( «ясельна школа») перший ступінь

Перше дошкільний заклад, куди можна влаштувати дитину в Англії, за функціями є дитячим садком, але називається школою - Nursery School ( «ясельна школа»).Вони можуть бути державними, приватними або ж складатися при будь-якої школі. Зазвичай в Nursery School дітей вчать співати пісеньки, читати вірші, танцювати, а з найменшими займаються вправами на розвиток дрібної моторики, влаштовують ігри, які дозволяють розвивати абстрактне мислення, вчать допомагати один одному і бути ввічливими. Дітей старшого віку (від трьох років) потроху вчать читати, писати, а іноді проводять уроки іноземної мови.

Приватні Nursery School бувають різні - з ясельними групами, куди приймають дітей приблизно з трьох місяців, і звичайні, в які дитини беруть з двох років. Що стосується перших - їх послуги дуже дорогі. Тут на одного вихователя припадає всього троє дітей, а харчування і заняття - індивідуальні.

Існує в Англії і ще один варіант ігрових груп для дошкільнят - pres school. Це зареєстрована організація, якою керує уряд, обраний з батьків. Потрапити в цей уряд дуже престижно, особливо для тат. Діти в presshool знаходяться 2,5 години в день. Вони грають, розвивають необхідні навички, спілкуються один з одним, співають пісні або читають книги. А заодно - вчать кольору, цифри і букви. У різних кінцях кімнати стоять столи, на яких розкладені найрізноманітніші іграшки та посібники - від кубиків і машин до пластиліну, конструкторів і головоломок. І кожен малюк має можливість займатися тим, що йому в даний момент цікаво. Тут на 8 дітей - 1 вихователь (обов'язково фахівець з відповідною кваліфікацією).

участь держави

Коли дитині виповнюється 3 або 4 роки (це залежить від того, в якому графстві малюк проживає), батьки отримують на нього спеціальні ваучери. Ними держава оплачує батькам перебування їх дитини в дитячому саду протягом п'яти змін в тиждень, по дві-три години кожна. Кожна сім'я має право розпорядитися ними як захоче: використовувати в якості доплати за повний день в приватному саду або, нічого не доплачуючи, водити малюка в дитсадок на 2,5-3 години щодня, крім вихідних.

Вся увага - маленької особистості

Система виховання в дошкільних установах побудована виключно виходячи з інтересів дитини. На перше місце ставиться турбота про душевний комфорт дитини, З дітьми, навіть із зовсім маленькими, обговорюються всі необхідні питання. При цьому похвали тут щедро лунають з будь-якого приводу і за будь-якої, навіть найменший, успіх. Це істотно підвищує самооцінку малюка і сприяє розвитку впевненості в собі. Вважається, що таке ставлення згодом допоможе йому пристосовуватися до життя в будь-якому суспільстві і в будь-якому середовищі, справлятися навіть з дуже важкими життєвими ситуаціями і виходити з них переможцем, як личить справжньому англійцю ..

Режим дня

За розпорядком основна відмінність Nursery School від звичного нам дитячого саду полягає в тому, що день підрозділяється на дві сесії - ранкову (приблизно з дев'ятої ранку до дванадцятої години дня) і денну (приблизно з години до четвертої вечора). Між сесіями передбачений перерву на ланч. Дитину можна записати на необхідну кількість днів на місяць. Батьки можуть приводити сюди дитину і на повний день, і тільки на одну сесію - вранці або ввечері. Оплата, зрозуміло, буде різною - платять за кількість змін і окремо за перерву.

Навчальний рік в ясельної школі поділяється на чотири чверті, за кількістю пір року. Тижневі канікули передбачені не тільки між чвертями, а й в самій середині кожної чверті. Між літньої та осінньої чвертями дітям дають можливість відпочити 1,5 місяця. В якості уніформи кожне дитяче навчальний заклад зазвичай використовує стильну дитячий одяг затверджених керівництвом забарвлень.

Як проходять заняття

Діти сідають в кімнаті на килимах, і вихователь проводить перекличку. Потім біля дошки один з старших хлопців під диктовку інших дітей розставляє таблички із зазначенням поточного дня тижня, числа місяця, погоди. Потім групу ділять на дві підгрупи за віком і починаються безпосередньо навчальні заняття. Старші діти вчать алфавіт, вирішують нескладні задачки, вчаться писати букви. У самих маленьких тим часом проходять розвиваючі заняття, їм показують різні предмети, пояснюють, що для чого використовується, і що як називається. Такі «уроки» тривають недовго, всього десять-п'ятнадцять хвилин. Після цього діти можуть спокійно пограти, тим більше що в іграшках не бракує - тут є всілякі машинки, конструктори, ляльки, дитячі будиночки, маленькі гойдалки, олівці і фарби для малювання, пластилін та інші приналежності для виробів.

Обов'язкове правило: після гри все прибрати на місце, привести в порядок кімнату, прибрати сміття. Це роблять всі разом - і діти, і вихователі. Після ланчу діти приступають до розвитку творчих навичок - співають пісеньки, складають сценки, збирають мозаїку, малюють, ліплять з глини. І нарешті, настає час прогулянок. Гуляють малюки на спеціальному майданчику, обгородженій з усіх боків. Грають так само, як і їхні російські однолітки - катаються з гірки, копаються в пісочниці. Вона являє собою великий закривається на замок ящик з піском, всередині якого лежать лопатки, совочки, відра і інші відповідні іграшки. Після прогулянки малюки встигають ще погратися в ігровій кімнаті або почитати якусь книжку, і перша зміна закінчується. Вихователька знову проводить перекличку і виводить до батьків тих дітей, які не залишаються на другу зміну. Решта сідають за столи і їдять. А потім їх знову чекають ігри і заняття.