«Сентрас Іншуранс» «прокачала» страховиків по всьому Казахстану

Компанія «Сентрас Іншуранс» - один з провідних гравців на ринку страхування Казахстану. Обслуговує 1 000 000 клієнтів по країні, об'єднує 17 філій і більше 500 співробітників.

Начальник відділу розвитку персоналу Юлія Граусбард розповідає про те, як за допомогою iSpring всього за три місяці компанії вдалося з нуля запустити змішане навчання , Давши потужний заряд розвитку бізнесу.

Начальник відділу розвитку персоналу Юлія Граусбард розповідає про те, як за допомогою iSpring всього за три місяці компанії вдалося з нуля запустити  змішане навчання  , Давши потужний заряд розвитку бізнесу

Юлія Граусбард,
начальник відділу розвитку персоналу АТ «Страхова компанія« Сентрас Іншуранс »

У сучасному бізнесі корпоративне навчання - це маркер, який відрізняє успішні організації від тих, що стоять на узбіччі ринку. Тому в нашій компанії строго стежать за новими освітніми стандартами.

Змішане навчання ми практикуємо з грудня минулого року. До цього працювали в форматі «face to face»: тренер раз на рік об'їжджав всі філії та навчав співробітників відділу продажів.

Очне навчання - не найефективніший підхід, як мінімум, з двох причин:

 1. Економічна. Проїзд, номер в готелі, відрядження для тренера - зайві статті витрат.
 2. Освітня. Деякі співробітники забували, чого навчав тренер рік тому.

Ми розуміли: важливо постійно тримати працівників в тонусі, щоб знання не вивітрювалися, а професійний рівень ріс. Тому вирішили навчати і дистанційно.

Протестували всі популярні рішення від російських eLearning-розробників. У одних не радувала ціна. У інших - складне управління. На щастя, знайшли iSpring.

Рішення iSpring співпало з нашим чек-листом на 100%:

 1. Зрозумілий і простий редактор курсів. Я не програміст, але з iSpring Suite можу зверстати професійний електронний курс за кілька днів. А основою для нього послужить звичайна презентація.
 2. Тестування. Завдяки iSpring QuizMaker в моєму арсеналі 23 типи питань, за допомогою яких я можу максимально точно визначити рівень знань співробітника.
 3. Інтеграція з СДО. Один клік миші, і курс, створений в iSpring Suite, опублікований в системі дистанційного навчання iSpring Online. Мені не потрібно створювати SCORM-пакети і вручну завантажувати їх в СДО.
 4. Детальна статистика. iSpring Online збирає детальну статистику і допомагає відрізнити «відмінника» від «двієчника». Більше не доводиться об'їжджати філії, щоб перевірити рівень підготовки співробітників. Зробити це я можу зі свого робочого кабінету.

Дистанційне навчання в компанії вступило в активну фазу в березні цього року, коли ми випустили три перших курсу з теорією, тестами, діалогами і відеоуроками.

Зараз за допомогою Suite + Online ми одночасно тренуємо 50 осіб - працівників філій.

Ми навчаємо дві цільові групи: керівника відділу продажів і продавці. Для першої групи розроблений курс по підбору та адаптації персоналу. За навчанням персоналу я також проводжу вебінар. Для другої групи - техніки продажів. Вивчення наших продуктів ми теж перекриваємо вебінар.

Як проходить навчання: раз на місяць співробітники вивчають курс, відвідують вебінар, потім виконують тест. За підсумками ми бачимо, хто реально занурився в матеріал, а побіжно переглянув.

Фрагмент курсу «Адаптація менеджерів»

СДО iSpring Online допомагає навчати співробітників всіх відділень за єдиним стандартом. Із системи щомісяця я вивантажують звіти і відправляю керівництву. Користь електронних тренінгів заміряємо так. Цього достатньо.

Надалі плануємо розширити охоплення - навчати з iSpring до 200 чоловік. Це менеджери, продавці та співробітники back-офісу: бухгалтери, юристи і т.д. Зараз для кожної цільової аудиторії складаємо навчальний план.

Паралельно розробляємо цикл курсів «молодого бійця». Мають намір запустити поетапне навчання новачків: вони закривають один цикл занять, починають інший. Програма розписана до кінця року.

Зрозуміло, що деяким навичкам людини простіше навчити наживо, ніж через мережу. Наприклад, як правильно провести презентацію продукту або зрозуміти, що потрібно клієнту. Тому дистанційні курси в компанії доповнюють очні тренінги. Ми проводимо їх два рази в рік. До того ж керівники відділу продажів на місцях додатково тренують співробітників.

Читайте про 5 частих помилках при адаптації нових співробітників

У чому вигода змішаного навчання для компанії:

 1. Розширили охоплення. Тепер ми навчаємо співробітників всіх філій.
 2. Підвищили мотивацію співробітників. Новий формат тренінгів людям подобається тому, що вчитися можна в будь-який час в будь-якому місці - доступ до бази знань не обмежений. До того ж, їх рідше стали відволікати від роботи заради чергового очного курсу.
 3. Заощадили час. Раніше багато часу займала організація тренінгів. Тепер деякі з них замінюємо вебінар і електронними курсами.
 4. Скоротили витрати. Це відрядження, номер в готелі, гонорари викладачам.

Змішане навчання вже дає результати: співробітники легше виконують план продажів, змінюється обсяг страхового портфеля, збільшується кількість нових і відсоток лояльних клієнтів. І це тільки початок.