Касовий апарат для ЕНВД - каса, чи можна працювати без нього в 2018 році

 1. Окремі випадки застосування ККТ на ЕНВД в 2018 році
 2. З 1 березня 2017 року
 3. З 1 липня 2018 року
 4. З 1 липня 2019 року
 5. Теж може бути корисно:

Платники єдиного податку на поставлений дохід (ЕНВД) не зобов'язані застосовувати контроль-касову техніку (касовий апарат) при отриманні грошей за надані послуги або за реалізований товар Платники єдиного податку на поставлений дохід (ЕНВД) не зобов'язані застосовувати контроль-касову техніку (касовий апарат) при отриманні грошей за надані послуги або за реалізований товар. Таким чином, працювати на ЕНВД без касового апарату законом не забороняється. Але при цьому платники ЕНВД зобов'язані оформляти документ, що підтверджує оплату товару або послуги і видавати його клієнту або покупцю на його вимогу.

Документ підтверджує оплату, повинен відповідати вимогам п.2.1 ст.1 Федерального Закону РФ № 54-ФЗ від 22.05.2003 року.

Таким документом може бути квитанція, товарний чек . Квитанція або товарний чек повинні містити такі реквізити:

 • Назва документу;
 • порядковий номер документа, дату його видачі;
 • найменування для організації (прізвище, ім'я, по батькові - для індивідуального підприємця);
 • ідентифікаційний номер платника податків, присвоєний організації (індивідуальному підприємцю), що видала (видав) документ;
 • найменування і кількість оплачуваних придбаних товарів (виконаних робіт, наданих послуг);
 • суму оплати, здійснюваної готівковими коштами та (або) з використанням платіжної картки, в рублях;
 • посаду, прізвище та ініціали особи, яка видала документ, і його особистий підпис.

Бланки квитанцій і товарних чеків можна замовити в друкарні або використовувати чекодрукуючих машину, яку не треба ставити на облік у податковій інспекції, а лише використовувати для внутрішнього обліку надходження грошей і для видачі чеків за бажанням клієнта або покупця. У чекодрукуючих машині є можливість запрограмувати введення даних своєї організації або індивідуального підприємця. Таким чином, у вас відпаде необхідність замовляти бланки в друкарні і оформляти їх в ручну. Також в чекопечающей машині є функція виведення підсумкової суми за день.

Ви можете використовувати також звичайний касовий апарат і так як Закон не зобов'язує реєструвати касовий апарат для ЕНВД і застосовувати в своїй роботі касову техніку, то і обов'язків по реєстрації в податковій касового апарату у вас теж не виникне. У даній ситуації застосування касового апарату є лише засобом підвищення продуктивності ваших співробітників і зручності ведення внутрішнього обліку доходів.

Окремі випадки застосування ККТ на ЕНВД в 2018 році

Ми описали загальну ситуацію в частині діяльності ІП, що застосовують ЕНВД, при прийомі готівки за надані послуги та проданий товар. Далі розглянемо окремі випадки в яких, працюючи на ЕНВД, застосовувати касовий апарат необхідно.

По-перше з 2017 року застосовувати звичайні касові апарати заборонено Федеральним закон від 03.07.2016 р № 290-ФЗ. З 1 лютого 2017 року було припинено реєстрація касових апаратів старого зразка. Замість них необхідно придбавати та реєструвати онлайн-каси .

Основна відмінність онлайн-кас від звичних нам касових апаратів - це можливість передавати в ИФНС дані про надходження грошових коштів в касу.

Основна відмінність онлайн-кас від звичних нам касових апаратів - це можливість передавати в ИФНС дані про надходження грошових коштів в касу

Вищезгаданий Закон встановлює поетапний перехід на онлайн-каси. Тобто якщо до набрання чинності цим Законом всім ІП на ЕНВД можна було обходитися без ККТ, то після його вступу в силу для певних категорій ІП на ЕНВД працювати без касового апарату - значить порушувати Закон.

З 1 березня 2017 року

Перша категорія, якої зобов'язали встановити і застосовувати онлайн-касу - це ІП, які здійснюють торгівлю пивом. Відповідно до п.10 ст.16 ФЗ № 171-ФЗ, після внесення змін Законом № 261-ФЗ від 03.07.2016, з 1 березня 2017 року ІП, що здійснює торгівлю пивом, в тому числі і ІП на ЕВНД зобов'язані використовувати онлайн- каси. Причому це стосується як роздрібної торгівлі так і громадського харчування.

З 1 липня 2018 року

З 1 липня 2018 року настане черга використовувати онлайн-ККТ для ІП, що працюють в сфері роздрібної торгівлі і громадського харчування та використовують найману працю. Тобто, якщо ІП самостійно торгує або займається громадським харчуванням, то для нього ця дата поки не зобов'язує застосовувати касовий апарат і дозволяє працювати, так само як і раніше, оформляючи БСО або товарні чеки.

З 1 липня 2019 року

До всіх попередніх категорій ІП на ЕВНД додаються такі категорії, прімененіне онлайн-кас для яких стане прямим обов'язком:

 • ІП на ЕНВД в сфері громадського харчування і торгівлі, у яких немає найманих працівників;
 • ІП на ЕНВД, які надають побутові послуги.

Стаття відредагована відповідно до чинного законодавства 04.06.2018

Теж може бути корисно:

Інформація корисна? Розкажіть друзям і колегам

Коментарі

Натискаючи на кнопку "Відправити" ви підтверджуєте, що ваш коментар не містить персональних даних в будь-який їх комбінації

Натискаючи на кнопку Відправити ви підтверджуєте, що ваш коментар не містить персональних даних в будь-який їх комбінації

Питання і відповіді в коментарях даються користувачами сайту і не носять характеру юридичної консультації. Якщо вам необхідна юридична консультація, рекомендуємо отримати її, задавши питання по телефонах, вказаних вище, або через цю форму

.