Стартував фестиваль «Воронезькі зірки світового балету»

6 лютого о Воронезькому державному театрі опери і балету відкрився новий фестиваль «Воронезькі зірки світового балету». У програму фестивалю увійдуть п'ять класичних постановок з репертуару театру.


В наші дні воронезька балетна школа отримала міжнародне визнання. Її випускники працюють в найбільших театрах, виступають на престижних майданчиках світу. На фестиваль, приурочений до 55-річчя Воронезького театру опери і балету, головний балетмейстер, лауреат міжнародного конкурсу Олександр Литягина запросив видатних артистів сучасного російського балету з Москви і Санкт-Петербурга. Троє із запрошених зірок мають безпосереднє відношення до воронезької балетній школі.

Відкрився фестиваль виставою «Ромео і Джульєтта» С
Відкрився фестиваль виставою «Ромео і Джульєтта» С. Прокоф'єва. У головних партіях виступили господарі майданчика, провідні солісти воронезької балетної трупи. Партію Джульєтти танцювала прима-балерина, лауреат міжнародного конкурсу Юлія Непомняща. Провідний соліст балету, лауреат міжнародного конкурсу Іван Негробов вперше виконав партію Ромео. За диригентським пультом у святковий вечір знаходився головний диригент театру, заслужений діяч мистецтв РФ Юрій Анісічкін. Декорації для постановки були створені головним художником театру, заслуженим діячем мистецтв РФ Валерієм Кочіашвілі.

На відкритті фестивалю була висловлена ​​надія, що фестиваль «Воронезькі зірки світового балету» може стати щорічним. Про це говорили головний балетмейстер Олександр Литягина і художній керівник Театру опери і балету Андрій Огієвський.

Нагадуємо, 9 лютого на сцені театру пройде балет П
Нагадуємо, 9 лютого на сцені театру пройде балет П.І. Чайковського «Лебедине озеро». Партію Одетти-Одиллии виконає прима-балерина Михайлівського театру Катерина Борченко. У цій ролі вона виступала на сцені Римської опери. Партнером Катерини Борченко стане висхідна зірка балету Великого театру Іван Алексєєв.
11 і 13 лютого воронежці і гості міста матимуть змогу побачити на сцені провідну пару Великого театру Росії - приму-балерину Анастасію Сташкевич та провідного соліста В'ячеслава Лопатіна. 11 лютого артисти виступлять в балеті Л. Мінкуса «Дон Кіхот», який вони танцюють на головних майданчиках світу, а 13 числа артисти виконають головні партії ще в одному класичному творі - балеті А. Адана «Жизель».

Фестиваль завершиться 14 лютого найпопулярнішим у воронезької публіки балетом «Лускунчик» П
Фестиваль завершиться 14 лютого найпопулярнішим у воронезької публіки балетом «Лускунчик» П.І. Чайковського. У ньому головні партії виконають зірки Маріїнського театру Валерія Мартинюк і Григорій Попов.
В рамках фестивалю також пройдуть прес-конференції, майстер-класи та творчі зустрічі майстрів сцени з учнями хореографічного училища. Фестиваль проводиться за підтримки департаменту культури Воронезької області та за участю Воронезького хореографічного училища.


за повідомленням Туристського інформаційного порталу Воронезької області