Які радіатори опалення краще для квартири: рекомендації

 1. Особливості систем централізованого опалення
 2. висунуті вимоги
 3. Види батарей опалення
 4. Що краще підходить для квартири?

зміст:
1. Особливості систем централізованого опалення
2. висунуті вимоги
3. Види батарей опалення
4. Що краще підходить для квартири?

Для підтримки необхідного мікроклімату в квартирах і будинках встановлені радіатори, що забезпечують взимку оптимальні умови.

Іноді виникає необхідність замінити старі або прийшли в непридатність батареї, тому до їх вибору слід поставитися відповідально.

Адже знаючи, які радіатори опалення краще для квартири, ви забезпечите своїй родині потрібний рівень тепла і комфорту на довгі роки.

Особливості систем централізованого опалення

Вирішуючи придбати радіатори для себе, треба в першу чергу врахувати, що опалення в квартири подається централізовано і ця система має свої особливості. Позитивні - зрозумілі: з приходом холодів в наших квартирах просто стає тепло і нам нічого не треба для цього робити.

Однак є й недоліки, з якими доведеться рахуватися:

 • в воду потрапляють частинки шламу, дряпаючи, вони пошкоджують радіатор зсередини;
 • можливі скачки температури теплоносія, внаслідок чого опалювальний прилад буває то ледве теплим, то пекуче гарячим;
 • в воді містяться активні в хімічному плані домішки, що призводять до корозії як батарей, так і труб;
 • ймовірність гідроудару (раптового стрибка тиску в системі) - це найважливіший недолік і небезпеку для радіаторів. Якщо вони слабкі, то можуть не витримати навантаження і лопнути.

висунуті вимоги

Зрозуміти, які батареї опалення краще для квартири можна, віднісши їх параметри з вимогами, яким вони повинні відповідати:

 • слід вибирати радіатори з більшою віддачею тепла;
 • тиск, вказане виробником, має бути більше, ніж в системі - і основне, робочий, і випробувальне, що перевершує його в півтора рази. Наприклад, в старих п'ятиповерхівках цей показник становить 5-8 атмосфер, а в сучасних багатоповерхівках його значення досягає 12-15 атмосфер;
 • так як якість теплоносія в системі залишає бажати кращого, радіатори повинні бути стійкі до хімічно активних домішок. Віддати перевагу треба опалювальний прилад з хімічно нейтральним матеріалом стін або спеціальним покриттям усередині;
 • зверніть увагу і на товщину стінок батареї, щоб уникнути їх протирання піщинами і іншими дрібними частинками;
 • наступну вимогу - можливість витримати гідроудар. Оскільки виключити скачки тиску, живучи в багатоквартирному будинку, неможливо, краще передбачити цю ймовірність завчасно;
 • одна з найважливіших характеристик - тривалість служби, адже чим рідше доведеться замінювати прийшли в непридатність радіатори, тим зручніше власникам квартири.

Види батарей опалення

Залежно від матеріалу, з якого вони виготовлені, є чотири основних види: алюмінієві, сталеві, чавунні і біметалічні. Кожен з них має свої якості, які і треба оцінити, щоб визначитися, чи підходить вона вам чи ні.

Крім того, вирішуючи, який радіатор вибрати, слід розглянути їх технічні характеристики з урахуванням особливостей центрального опалення. А на завершення звернути увагу на зовнішній вигляд і ціну. З Глобал кредит ви зможете максимально швидко отримати кошти на облаштування вашої системи опалення.

1. Сталеві радіатори

Призначені для роботи в опалювальній системі з тиском до 9 атмосфер і температурою води до 110 град.С. Їх відрізняє невелика вага, невисока вартість, естетичність і мала теплова інерція, тому можна швидко прогріти повітря в кімнаті. Випускаються в таких різновид:

 • трубчасті - складаються з круглих труб;
 • панельні - з двох сталевих листів, рифлена поверхня яких збільшує площу їх нагрівання;
 • секційні - їх складають окремі секції, з'єднані між собою.

Разом з тим тепловіддача їх невисока, а ще один мінус в тому, що вони схильні до корозії. Тому їх краще використовувати для автономної системи опалення приватного будинку або ж в закритій системі багатоповерхового будинку.

2. Опалювальні прилади з алюмінію

Розраховані на роботу в опалювальних системах як відкритого, так і закритого типу, при тиску 6-12 атмосфер і температурі теплоносія до 110 град.С. Їм притаманні низька ціна, привабливий зовнішній вигляд, досить висока віддача тепла і низька теплова інерція, завдяки чому не виникає складнощів при управлінні опалювальною системою приватного будинку.

Однак у них досить велика чутливість до хімічних складових води в системі, нездатність протистояти гідравлічних ударів і схильність до електрохімічної корозії.

3. Чавунні батареї

Вирішуючи, які батареї краще для вашого житла, при порівнянні можна обійти увагою чавунні. Вони можуть працювати при постійному тиску 6-10 атмосфер, випробувальному - до 18 атмосфер, максимальній температурі води в системі до 150 град У них хороша стійкість до корозії, висока тепловіддача і доступна вартість. Їх структура дозволяє при необхідності додавати або прибирати секції. Недоліки: велика вага, погана сприйнятливість до гідравлічних ударів. Вигляд у них не дуже привабливий.

4. Біметалічні опалювальні елементи

На даний момент купити біметалічні радіатори в багатьох магазинах, але важливо розібратися розібратися як вони зроблені. Вони поєднують у собі переваги двох металів - алюмінію і сталі. Внутрішній контур зі сталі, тому вони можуть встановлюватися в системах з тиском до 30 атмосфер і температурою теплоносія до 110 град.С.

Зовнішні, що віддають тепло пластини - з алюмінію, чия висока теплопровідність дозволяє відмінно обігрівати кімнату. Перевагами також є: висока стійкість до корозії, естетичність, мала інерційність і невелику вагу. Завдяки секціонірованной структурі можна підібрати стільки ребер, скільки потрібно. Однак їх відрізняє висока вартість, втім, це врівноважується тривалим терміном служби і надійністю.

Що краще підходить для квартири?

Щоб зрозуміти, які радіатори опалення краще ставити в квартирі саме вам, треба, зваживши переваги і недоліки, знайти самий задовільний варіант. Найбільш відповідають умовам централізованого опалення і доступні за ціною чавунні батареї, які можуть прослужити багато років.

Також відмінним вибором будуть красиві і міцні біметалеві, але їх ціна підходить не всім. А якщо ваш багатоквартирний будинок оснащений системою автономного опалення, ви цілком можете встановити недорогий і естетичний сталевий радіатор.

Що краще підходить для квартири?