Декоративна решітка на батарею опалення: стандартні розміри + як зробити екран своїми руками (фото) »SanDizain.ru

 1. Користь декоративних решіток
 2. Екрани з ПВХ
 3. Грати з гіпсокартону
 4. дерев'яні екрани
 5. Дерев'яний екран на батарею своїми руками: відео

У вашому будинку встановлені малопривабливі  батареї  опалення, які своїм виглядом вносять дисгармонію в загальний інтер'єр У вашому будинку встановлені малопривабливі батареї опалення, які своїм виглядом вносять дисгармонію в загальний інтер'єр? Це ще не привід впадати у відчай через перспективу вічно спостерігати перед собою непривабливі радіатори. І вже тим більше це не причина витрачатися на нові прилади. Вирішити проблему можна набагато легше і дешевше - замаскувати батареї декоративними решітками. Їх не обов'язково купувати в магазині або індивідуально замовляти у майстра, адже екрани необхідних розмірів цілком реально зробити своїми руками - далі ми і розповімо, як втілити таку задумку, використовуючи різні матеріали: ПВХ, гіпсокартон і дерево.

Користь декоративних решіток

Перед тим як почати розглядати особливості виготовлення екранів для батарей, позначимо переваги цих декоративних елементів, щоб зрозуміти, в чому ж їх користь. Отже, решітки для радіаторів дають можливість:

 1. Ефектно заховати батареї. Хочете перетворити житло і розумієте, що наявні радіатори, нехай і досить охайні, неможливо впишуться в нову обстановку? Або прилади опалення вже настільки старі, що одним своїм виглядом псують інтер'єр? В обох випадках як не можна до речі будуть декоративні екрани - вони не тільки замаскують батареї, але і виступлять повноцінним прикрасою кімнати.
 2. Захистити радіатори від забруднень і пилу, тим самим полегшивши їх обслуговування.
 3. Забезпечити рівномірне поширення теплих повітряних мас по всій кімнаті.
 4. Убезпечити домочадців, зокрема маленьких дітей, від опіків і ударів від зіткнення з опалювальними приладами.

Декоративні екрани приховають непривабливі радіатори

Безумовний плюс декоративних екранів ще й в тому, що їх зовнішній вигляд може бути абсолютно різним. Колірна гамма, текстура, форма, матеріал, габарити - тут все залежить тільки від ваших побажань. Але відзначимо, що є і стандартна лінійка розмірів екранів:

 • 60 х 30 см;
 • 60 х 60 см;
 • 60 х 90 см;
 • 60 х 120 см;
 • 60 х 150 см;
 • 60 х 180 см.

Тепер безпосередньо розглянемо, як же виготовити декоративні грати з ПВХ, гіпсокартону та дерева.

Екрани з ПВХ

ПВХ - термостійкий і довговічний матеріал, що відрізняється низькою ціною і широким діапазоном кольорів. Практично єдиний недолік пластика - низька стійкість до механічних ударів. Екран можна робити як повністю з ПВХ, так і з дерев'яними або металевими опорами для збільшення загальної міцності конструкції.

Перший етап виготовлення решітки з ПВХ - створення креслення. Виміряйте висоту, глибину і ширину радіатора. До ширині додайте по 4 см з кожного боку, щоб забезпечити вільну циркуляцію повітря, а до глибини - 3-5 см. Оперуючи отриманими даними, намалюйте схему майбутнього екрану.

Другий етап - спорудження короба. Ножівкою або електролобзиком виріжте з ПВХ бічні, лицьову і верхню частини екрану. У верхній і передній секціях просвердлите фігурні отвори для повітря. З'єднайте між собою елементи короба гвоздиками і металевими куточками.

Важливо! Чим менше в екрані отворів, тим гірше нагріте повітря поширюється по периметру кімнати, що загрожує низьким рівнем обігріву приміщення.

Третій етап - установка екрана: призначте короб до батареї і саморізами закріпіть його або на стіні, або на спеціальних настінних навісах.

Грати з гіпсокартону

Гіпсокартон - ще один фінансово доступний, стійкий до нагрівання і легкий у роботі матеріал, який відмінно підходить для решіток.

Гіпсокартон - ще один фінансово доступний, стійкий до нагрівання і легкий у роботі матеріал, який відмінно підходить для решіток

гіпсокартон

Послідовність виготовлення екрана:

 1. Виконайте розмітку: вгорі, внизу і по обидва боки від батареї проведіть, відповідно, вертикальні і горизонтальні лінії з відступом в 5-7 см - по ним буде кріпитися профільний каркас.
 2. З металевого профілю 6 см в ширину наріжте планки для каркаса: бічні, нижню і верхню, а також дві виступаючі - для забезпечення глибини екрану. Останні повинні бути найдовшими, так як їх потрібно буде зігнути в двох місцях.
 3. Шурупами закріпіть верхню, нижню і бічні напрямні профілю на стіні. Довгі планки для виступаючої частини короба зігніть під прямим кутом в потрібних місцях так, щоб вийшли довгасті П-подібні елементи, а потім шурупами з'єднайте їх краю з бічними напрямними на стіні.
 4. Наріжте з гіпсокартону елементи для обшивки короба. У верхній і передній панелях зробіть отвори для повітря. Потім зафіксуйте все панелі до каркаса шурупами. Готовий короб можна пофарбувати, обклеїти шпалерами, розмалювати і т.д.

дерев'яні екрани

Екрани з дерева - класичний декор, який ідеально впишеться буквально в будь-який інтер'єр. Незважаючи на те що цей варіант не можна назвати найдешевшим, саме дерев'яні решітки є одними з найбільш популярних в своїй категорії. Причини затребуваності екранів з дерева - натуральність, елегантний вигляд і, звичайно ж, простота споруди:

Причини затребуваності екранів з дерева - натуральність, елегантний вигляд і, звичайно ж, простота споруди:

дерев'яний екран

 1. Зніміть мірки для майбутнього короба. Виміряйте ширину, висоту і глибину батареї і додайте до кожного показника по 8-10 см.
 2. З тонких брусків спорудити каркас екрану. Спочатку виріжте верхню і дві бічні планки і з'єднайте їх між собою металевими куточками. Потім навісьте отриманий виріб на радіатор і зафіксуйте саморізами або безпосередньо на стіні, або на попередньо встановлених навісах.
 3. З листа МДФ виріжте лицьову панель екрану, виконайте в ній необхідні отвори і саморізами закріпіть на каркасі.

Порада. Поверхня готового екрану обов'язково обробіть лаком, щоб захистити деревину від перепадів температур.

Тепер ви знаєте, в чому користь декоративних екранів і як їх можна зробити своїми руками, використовуючи доступні засоби. Залишилося запастися необхідними матеріалами і можна приступати до роботи - слідуючи простим інструкціям і проявляючи фантазію, ви зможете отримати решітки нітрохи не гірше, ніж магазинні, але набагато дешевше.

Дерев'яний екран на батарею своїми руками: відео

Екран на радіатор опалення: фото

Екран на радіатор опалення: фото

Хочете перетворити житло і розумієте, що наявні радіатори, нехай і досить охайні, неможливо впишуться в нову обстановку?
Або прилади опалення вже настільки старі, що одним своїм виглядом псують інтер'єр?