Екрани на батарею опалення: огляд декоративних решіток для радіаторів

 1. Призначення екрану для батареї
 2. Наявні різновиди екранів
 3. Матеріали виготовлення екранів
 4. Варіант # 1 - металеві решітки
 5. Варіант # 2 - решітки з дерева
 6. Варіант # 3 - пластикові накладки на радіатори
 7. Варіант # 4 - скляні екрани
 8. Варіант № 5 - короб з ХДФ та МДФ
 9. На що дивитися при виборі екрану?
 10. Висновки і корисне відео по темі

При оформленні житлових приміщень особлива увага приділяється дизайну. Власники нерухомості прагнуть піти від напрацьованих роками стереотипів і використовують будь-яку можливість, щоб створити ексклюзивний інтер'єр.

Стильний декоративний екран на батарею опалення кардинально змінить її зовнішній вигляд і приховає всі видимі недоліки.

У цьому матеріалі ми розповімо про різновиди декоративних решіток на батареї, а також дамо кілька порад щодо вибору цього елемента декору.

Призначення екрану для батареї

Цей універсальний декоративний елемент можна використовувати в різних цілях. Ринок пропонують споживачам різноманітні моделі решіток, виготовлених з металу, скла, дерева, МДФ, пластика і інших матеріалів.

Решітка на радіатор виконує наступні функції:

 1. Захист. Конструкція екрану будь-якої моделі дозволяє гарантовано захистити опалювальні прилади від попадання бруду і пилу.
 2. Декоративність. Використовуючи цей елемент, можна прикрити старі батареї, які відмінно працюють, але мають непривабливий зовнішній вигляд.
 3. Безпека. Ґрати й короби надійно захистять дітей від опіків при контакті з теплоносієм.

Стильна решітка для батареї опалення затребувана при оформленні житлових і офісних приміщень. Вона дозволяє досягти компромісу між естетичною та практичною стороною питання організації опалення.

Вона дозволяє досягти компромісу між естетичною та практичною стороною питання організації опалення

Кращий спосіб облагородити чавунні батареї - встановити радіаторну решітку, покупка якої не потребує значних фінансових вкладень

Екрани для батарей - це надійна конструкція, яка дозволить привнести якусь родзинку або допоможе підкреслити витонченість створеного інтер'єру.

Незалежно від обраної моделі, ви неодмінно оціните переваги використання решітки радіатора:

 1. Вона дозволяє заощадити на опаленні, забезпечуючи рівномірний розподіл теплих потоків повітря по всьому житловому приміщенню.
 2. Надійно захищає дітей і інших членів сім'ї від випадкового дотику до гарячої батареї опалення, виключаючи можливість обпектися.
 3. Служить стильним декоративною прикрасою інтер'єру, виступаючи акцентують елементом або підтримує загальну концепцію дизайну.
 4. Великий асортимент екранів для радіаторів опалення різних розмірів, форм і конструкцій дозволяє вибрати оптимальний варіант для приміщення будь-якого призначення.
 5. При необхідності оновити інтер'єр, власник житла може швидко замінити стару грати на нову.

Варто зауважити, що установка стильного декоративного екрану абсолютно не впливає на технічні характеристики і властивості опалювальних приладів.

За рахунок щілин, які є в більшості конструкцій, підвищується конвекція гарячого повітря і тепло рівномірно розподіляється по площі приміщення.

Екрани для радіаторів користуються підвищеним попитом, так як вони дозволяють заховати опалювальний прилад і поліпшити інтер'єр. Головна умова, вибрати екологічний, міцний і простий в догляді матеріал

Наявні різновиди екранів

Споживачам пропонується великий вибір декоративних решіток для батарей, які розрізняються розмірами, формою, конструкцією, матеріалом виготовлення та іншими характеристиками.

Вибираючи оптимальний варіант, необхідно керуватися поставленої перед обладнанням завданням, особливостями приміщення і особистих переваг власника.

Існує 3 основних види радіаторних екранів:

 1. Навісні конструкції. Моделі цього виду використовують, щоб приховати старі, що нагадують гармошку. Ці прості декоративні конструкції можуть мати 1 або декілька секцій, з верхньою кришкою або без неї. Вони кріпляться гачками або накладаються на ребра опалювального обладнання.
 2. Плоскі конструкції. Їх називають також фасадні і використовують для радіаторів, розташованих в нішах. Вироби мають вигляд прямокутної рамки, всередині якої знаходиться лати. Монтують їх внахлест на настінну нішу таким чином, щоб радіатор не виступав за її межі.
 3. . Це оптимальний варіант для приховування опалювальних приладів, розташованих уздовж стіни приміщення. Екрани цього виду найскладніші у виготовленні і установці. Захисний короб повністю закриває старі батареї опалення і відмінно виглядає в будь-якому інтер'єрі. Недолік вироби - частина тепла залишається всередині нього, а в приміщення потрапляє тільки 40-50%.

Радіаторні екрани можуть бути пересувними і стаціонарними. Спосіб монтажу підбирається в залежності від того, як встановлені батареї в приміщенні. Головне, щоб конструкція легко знімалася.

Головне, щоб конструкція легко знімалася

Навіть простий екран на батарею опалення покращує розподіл гарячих потоків. Для підвищення конвекції гарячого повітря в конструкції більшості моделей є перфорація

Матеріали виготовлення екранів

Декоративні захисні конструкції для батарей виробляють з різних матеріалів. Це впливає на характеристики і ціну обладнання.

Вибір оптимальної моделі залежить від особливостей інтер'єру, бюджету і смаку господаря помешкання. Головна умова - радіаторний екран повинен максимально закривати непривабливе зовні опалювальне обладнання і мати перфорацію, достатню для якісної тепловіддачі.

Важливий параметр при підборі матеріалу - температурний режим роботи опалювальної системи. Грамотно обраний радіаторний екран надовго збереже привабливий зовнішній вигляд, колір і конфігурацію

Варіант # 1 - металеві решітки

Серед споживачів підвищеним попитом користуються екрани для радіаторів, виготовлені з алюмінієвої сітки або тонкої листової сталі.

Якщо конструкція передбачає наявність великих отворів, то решітка відмінно пропускає тепло, не затримуючи потоки гарячого повітря в закритому просторі.

Незважаючи на те, що метал має високу теплопровідність, через зменшення поверхні спостерігається зниження показника теплової потужності.

Металеві вироби відрізняються розмірами, формою, колірним рішенням і дизайном малюнка. Споживачі можуть вибрати ажурні решітки або екрани у вигляді суцільного полотна. Деякі моделі оснащені боковиной.

Термін експлуатації виробів з металу залежить від типу і якості фарби. Оптимальний варіант - порошкова емаль. Вона захищає метал від утворення корозії і довго тримається на його поверхні.

Вона захищає метал від утворення корозії і довго тримається на його поверхні

Кований екран з металу, це багатофункціональний виріб, яке прикрасить будь-який інтер'єр. Так як під ажурною ковкою помітний вихідний матеріал, прилад опалення краще накрити тонким перфорованим металевим листом

Металеві радіаторні екрани мають особливості і перевагами:

 • Великий асортимент моделей. Сьогодні можна купити вироби різного дизайну, починаючи від дорогих кованих конструкцій з декоративними елементами, до стандартних навісних екранів з перфорацією.
 • Колір решітки необхідно підбирати під наявний в квартирі опалювальний прилад або ж під інтер'єр приміщення.
 • Метал має підвищену теплопровідність, тому він в 2-3 рази збільшує площу віддачі теплової енергії.
 • Металева поверхня відрізняється простотою в догляді, з неї можна легко видалити утворилися забруднення, використовуючи вологу губку.
 • Метал не має властивості деформуватися і міняти зовнішню привабливість при перепадах температур або вологості.
 • При наявності перфорації метал нагрівається і стає додатковим джерелом тепла в приміщенні.

Металеві решітки відрізняються легкістю монтажу, їх можна легко і швидко зняти для чищення або заміни. А за умови правильного догляду, цей матеріал має тривалий експлуатаційний термін.

А за умови правильного догляду, цей матеріал має тривалий експлуатаційний термін

Металеві екрани найдоступніші огороджувальні конструкції. Грати з металу часто роблять своїми руками. Для виготовлення декоративного елемента краще використовувати нержавійку або оцинковану сталь, які не бояться корозії

Варіант # 2 - решітки з дерева

З дерева виготовляють унікальні вироби, які підходять до приміщень оформленим в будь-якому стильовому напрямку. Декоративні елементи з дорогих порід відносяться до преміум-класу. Навіть недорогі породи дерева використовуються для створення оригінальних композицій.

Важливо, щоб грати для радіаторів мала перфорацію, так як виріб без отворів буде віддавати частину тепла сусідам.

Декоративні радіаторні екрани з деревини дуба, бука та інших цінних порід часто зустрічаються в класичних інтер'єрах. Їх зазвичай тонують, фарбують і покривають високоякісної емаллю.

Основні переваги дерев'яних виробів:

 • відрізняються міцністю і підвищену зносостійкість, що забезпечує тривалий період їх експлуатації;
 • привабливі зовні решітки з натурального дерева прикрасять приміщення будь-якого призначення;
 • натуральна деревина універсальна, вона гармонійно поєднується з різними оздоблювальними матеріалами;
 • дерево пластично в умілих руках майстра, який може створити з нього твір мистецтва з унікальними різьбленими фрагментами.

Деревина чутлива до підвищеної вологості, перепадів температур. Тому, щоб виготовити якісний виріб з довгим терміном експлуатації, виробники повинні ретельно підбирати сировину.

Матеріал повинен відрізнятися міцністю, за технологією його треба правильно висушити і обробити захисним складом.

Щоб закрити старі чавунні батареї, краще використовувати дерев'яні решітки з натуральної деревини дуба або бука. Вони відрізняються підвищеною міцністю, естетичністю і довговічністю

Дерев'яні решітки для радіаторів можуть бути фарбованими і немає, тонованими і покритими емаллю. Щоб вони не перешкоджали нормальному проходженню теплових потоків, їх часто монтують не на підлогу приміщення, а піднімають над ним на невелику відстань.

Для поліпшення циркуляції повітря на верхній деталі короба зазвичай роблять отвори.

Для поліпшення циркуляції повітря на верхній деталі короба зазвичай роблять отвори

Дерев'яні решітки часто ставлять в дитячих установах, так як вони дозволяють максимально закрити систему опалення. Недорогі екрани з рейкового полотна відмінно виконують захисні функції і пропускають теплі повітряні потоки, які виходять від приладів опалення

Варіант # 3 - пластикові накладки на радіатори

При виготовленні виробів важливо використовувати матеріал з термостійким складом, здатний витримати температуру 70 ° C. Оптимальний варіант - міцний ПВХ, який при нагріванні не має властивості деформуватися і виділяти шкідливі речовини.

Піддатливий матеріал дозволяє виробникам виготовляти моделі оригінальних забарвлень і форм.

Переваги пластикового екрану наступні:

 • виріб має невелику вагу, що полегшує його транспортування;
 • матеріал не боїться вологи, грати можуть використовуватися в приміщеннях різного призначення;
 • пластик не схильний до корозії, стійкий до перепадів температур;
 • простота монтажу і демонтажу обладнання;
 • легкий догляд - пластикова поверхня легко миється без абразивних чистячих засобів;
 • екрани з пластику відрізняються невисокою вартістю.

Основний недолік пластика - низька теплопровідність. При значному нагріванні матеріал починає виділяти шкідливі токсичні речовини, тому пластикові грати не застосовують в дитячих установах. Найчастіше їх встановлюють в офісних і нежитлових приміщеннях.

Дешевого матеріалу характерна низька механічна міцність, тому екрани для радіаторів виготовляють з більш товстого пластика, який призводить до значної втрати тепла.

Недорогі пластикові решітки пропонуються в широкому асортименті колірних рішень і розмірів. Це дозволяє споживачам підібрати виграшний варіант для приміщень будь-якого призначення

Варіант # 4 - скляні екрани

При оформленні сучасних житлових приміщень особливим попитом користуються радіаторні екрани зі скла. Вони, в основному, виконують естетичну функцію - відрізняються стильним дизайном, тому здатні перетворити й прикрасити будь-яке приміщення.

Багато споживачів вибирають моделі зі скла, так як вони відрізняються високими технічними характеристиками, естетичний зовнішній вигляд і екологічністю.

Виробники пропонують скляні радіаторні екрани різних видів:

 • прозорі;
 • матові, з естетичної піскоструминної обробкою;
 • декоровані зображеннями, нанесеними УФ-друком;
 • з загартованого або простого скла;
 • комбіновані з іншим матеріалом або повністю скляні.

Для того, щоб надати міцність краях вироби, виробники використовують технологію фацетування і полірування. Така обробка забезпечує безпеку експлуатації і привабливий вигляд виробу.

На скло наноситься спеціальна речовина, яке має захисні властивості і дозволяє очищати екран, використовуючи звичайні миючі засоби.

Скляний екран для радіатора вибирають з урахуванням особливостей інтер'єру. Декоративний виріб стильно прикрасить житлове або офісне приміщення

Зі звичайної радіатора можна зробити ексклюзивне панно. Використовуючи технологію нанесення УФ-друку на екран, який є функціональним елементом дизайну, можна нанести картину з панорамою міста, квітами, тваринами або птахами.

Варіанти декорування виробів: фарбування, тонування, глибоке травлення, фотодрук, сатинування.

Скляні екрани мають безліч переваг:

 • високий показник тепловіддачі;
 • дозволяють надати батареям старого зразка сучасного вигляду;
 • великий вибір стильних декоративних виробів;
 • при необхідності можна легко виконати демонтаж;
 • загартоване скло має товщину від 8 мм, за рахунок цього його практично не можна розбити.

Популярністю користуються радіаторні екрани, виготовлені з акрилового скла. Воно має товщину до 2,5 см, але важить набагато менше звичайного.

Тонке акрилове скло буває різноманітної колірної гамми і може деформуватися під впливом високих температур. Технологія моллірування дозволяє надати йому необхідну форму і створити ексклюзивний виріб.

Скляні радіаторні екрани не зменшують конвекцію і забезпечують вільне теплове випромінювання, так як знизу надходить холодне повітря, а наверх піднімається тепле

Варіант № 5 - короб з ХДФ та МДФ

Декоративні решітки, виготовлені з ХДФ та МДФ плит, відносяться до бюджетних моделей. Вони імітують натуральну деревину, за рахунок чого відрізняються недорогою ціною і привабливістю. Вироби не бояться вологи і різких перепадів температур.

Короба з ХДФ та МДФ розрізняються відтінками і формою, що дозволяє підібрати оптимальну модель під будь-який інтер'єр. Плити з МДФ, ХДФ можуть служити основою для виробів з натуральної деревини, щоб здешевити їх вартість.

Конструкції з ХДФ тонше дерев'яних, тому з них виходять привабливі ажурні решітки. За рахунок наявності перфорації вироби мають відмінну теплопровідність

Радіаторні екрани з МДФ і ХДФ мають переваги:

 • Проста обробка. Поверхня декоративних елементів не потребує додаткового фарбуванні.
 • Хороший асортимент. Велика розмаїтість моделей різних відтінків і кольорів дозволяє підібрати варіант для будь-якого приміщення.
 • Простий догляд. Для чищення виробів з цього матеріалу можна використовувати звичайні засоби для полірованих поверхонь.
 • Доступний цінник. Радіаторні екрани з МДФ і ХДФ відрізняються порівняно низькою, бюджетної вартістю.

Для виготовлення декоративних екранів використовуються натуральні компоненти, а в ролі єднальної виступає природний лігнін, тому вироби безпечні для здоров'я.

ХДФ пресують на спеціальному обладнанні під високим тиском, в результаті виходить тонкий матеріал з щільною й однорідною структурою.

На що дивитися при виборі екрану?

Підбираючи грати на батарею, треба враховувати, що вона не тільки закриває прилад опалення і успішно виконує декоративну функцію. Крім цього вона істотно знижує тепловіддачу приладу опалення, встановленого в приміщенні.

Залежно від властивостей моделі, тепловіддача може знизитися на 5, 10 або 50%. Тому при виборі екрану важливо врахувати параметри тепловіддачі. А при установці - забезпечити вільний доступ до вентилів радіаторів.

Це дозволить регулювати температуру опалювального обладнання на початку і в кінці сезону, а також зливати воду, якщо при запуску опалювальної системи всередину потрапило повітря.

Кріплення декоративних решіток повинно забезпечувати швидкий, вільний доступ до батарей і комунікацій. Оскільки потрібно регулярно здійснювати технічне обслуговування останніх, очищати від забруднень. Іноді ж можуть виникнути аварійні ситуації.

Щоб у разі аварії екран можна було демонтувати одним рухом, він повинен бути з відкритим торцем. Закриті короба повинні легко зніматися або відкриватися

Радіатор будь-якого виду випромінює максимальну кількість тепла поверхнею верхнього елементу. Тому рекомендується вибирати грати з невеликою верхньою планкою. Це дозволить мінімізувати втрати теплової енергії.

Накладка-короб закриває елемент опалення з 4 сторін, ускладнюючи циркуляцію повітря. Тому вироби цього виду вважаються не кращим варіантом за якістю тепловіддачі.

Вибираючи матеріал для виготовлення решітки, необхідно особливу увагу звернути на екологічність і безпека - адже де коратівние екрани піддаються постійному температурному впливу.

Тому, підозріло дешевий і неякісний пластик краще не брати - він може виділяти шкідливі випаровування.

Найбільш екологічним матеріалом вважається деревина. З неї можна зробити унікальний декоративний радіаторний екран своїми руками.

Також рекомендуємо прочитати статтю, де ми розповіли про інші способи задекорувати опалювальні радіатори. Детальніше - переходите по.

Висновки і корисне відео по темі

З наступного відео можна дізнатися, як самостійно задекорувати радіатор:

Захисні і декоративні екрани користуються величезним попитом у споживачів. Вони застосовуються, щоб приховати неестетичний опалювальний прилад і поліпшити інтер'єр.

Вибираючи грати на батарею опалення, необхідно враховувати показники екологічності, безпеки і теплопровідності. Щоб поліпшити циркуляцію повітря, рекомендується при її установці залишати зазор 2-3 см від підлогового покриття.

А на яких декоративних решітках для радіаторів ви зупинили свій вибір? Будь ласка, поділіться фотографіями, розкажіть, чи задоволені ви своїм вибором? Пишіть свої коментарі в блоці під статтею.

На що дивитися при виборі екрану?
А на яких декоративних решітках для радіаторів ви зупинили свій вибір?
Будь ласка, поділіться фотографіями, розкажіть, чи задоволені ви своїм вибором?