Стан батареї ноутбука

  1. СТАН БАТАРЕИ НОУТБУКА

Рано чи пізно всі власники ноутбуків стикаються з ситуацією, коли повністю зарядженій батареї, вистачає на все менше і менше часу роботи ноутбука. Особливо це стосується ноутбуків, які активно експлуатуються користувачем протягом тривалого періоду часу, від одного-двох і більше років.

А такі спроби продовження часу роботи ноутбука, як зменшення яскравості екрану при роботі, відключення різних служб, експерименти з енергозбереженням та ін., зовсім не дають бажаного ефекту.

Тому, коли 100% зарядки батареї вистачає максимум на півгодини або менше вашого серфінгу по інтернету (навіть не кажу про роботу з ресурсоємними програмами, такими як Photoshop), значить настав час покупки нового акумулятора. Як же, не використовуючи сторонні програми, визначити стан батареї ноутбука штатними засобами Windows 7 для того, щоб заздалегідь почати відкладати гроші на покупку акумулятора?

Скориставшись цією інструкцією, ви завжди зможете визначити приблизну ступінь зносу батареї вашого ноутбука. Приступимо до тесту!

Перейдіть в "Пуск" - "Усі програми" - "Стандартні", знайдіть "Командний рядок" і відкрийте її з правами адміністратора.

Перейдіть в Пуск - Усі програми - Стандартні, знайдіть Командний рядок і відкрийте її з правами адміністратора

Напишіть команду:

powercfg -energy

і натисніть клавішу Enter.

і натисніть клавішу Enter

Дочекайтеся завершення роботи (приблизно 60 сек.) І формування звіту, який буде називатися "energy-report.html" в папці C: \ Windows \ system32.

html в папці C: \ Windows \ system32

СТАН БАТАРЕИ НОУТБУКА

Перейдіть на диск "C", потім в папку "Windows", потім в папку "system32", в рядку пошуку наберіть "energy" і в результатах пошуку відкрийте файл "energy-report.html".

Прокрутіть сторінку майже в самий низ, де нас цікавить розділ "Батарея: Про акумулятор". Нам потрібно дивитися "Розрахункову місткість" - це максимальний заряд передбачений виробником (у мене 47520) і "Останню повну зарядку" - це ємність батареї на момент проведення тесту (у мене 44118).

Це означає, що знос мого акумулятора за 1 рік і 8 місяців не дуже інтенсивної експлуатації складає близько 7 відсотків і це радує. А якщо значення "Остання повна зарядка" буде нижче п'ятдесяти відсотків від "Розрахункові ємності", значить настав час заміни акумулятора.

Також буде корисно переглянути весь звіт, по можливості виправити помилки (виділені червоним кольором) і оптимізувати енергоспоживання. Прошу в коментарях до інструкції написати ваші 3 значення, з яких:

  • розрахункова ємність;
  • остання повна зарядка;
  • час експлуатації ноутбука.

Дякую за увагу! Для вас на блозі додатково опубліковано ще близько 510 корисних комп'ютерних інструкцій, не йдіть відразу, подивіться цю карту ресурсу .

Як же, не використовуючи сторонні програми, визначити стан батареї ноутбука штатними засобами Windows 7 для того, щоб заздалегідь почати відкладати гроші на покупку акумулятора?