Белгосстрах. Добровільне страхування медичних витрат

Сьогодні для більшості наших громадян це питання далеко не абстрактний Сьогодні для більшості наших громадян це питання далеко не абстрактний. Втрачати гроші і роботу через хворобу не хоче ніхто. Вихід зі становища багато хто знаходить «оригінальний»: не беруть лікарняний, відбуваючись фразою: у мене багато роботи, і хворіти мені ніколи. Але частіше це відбувається тому, що на лікування витрачається купа часу і сил. Хто з нас не сидів годинами в поліклініці, чекаючи прийому лікаря, не стояло в черзі за талонами на обстеження? А як бути жителю села або райцентру, якому потрібна консультація професора з обласної або столичної клініки? Якби хтось допоміг нам скоротити ходіння по медичних кабінетах і підказав: де відшукати потрібних фахівців і як без очікування по запису до них потрапити?

Відповідаємо: ці проблеми вирішує добровільне страхування медичних витрат. За коментарями ми звернулися до провідної страхової компанії країни - Белгосстрах.

- У нашій компанії найширша трактування поняття «страховий випадок» по даному виду страхування, - розповідає начальник відділу добровільного страхування медичних витрат Белгосстраха Ольга Скріпчік. - Згідно з правилами, до нього відноситься не тільки раптове розлад здоров'я, а й хронічні захворювання, причому не обов'язково в стадії загострення. Наші клієнти також можуть звертатися по страховці за лікувальної, консультативної, діагностичної та профілактичної допомогою.

- У чому перевага лікування по страховці перед платними медичними послугами?

- Оскільки це ризиковий вид страхування, обсяг наданої за страховим полісом медичної допомоги може бути в кілька разів вище страхового внеску. Страхова компанія також має право контролювати обгрунтованість призначення медичної послуги. Тому штучне завищення витрат виключено. А неякісно надану послугу з траховая компанія не сплатить медустанові.

- Скільки разів клієнт може звернутися по захворюванню за медичною допомогою за такою страховкою?

- Кількість звернень за медичною допомогою з приводу захворювань, які є страховими випадками, не обмежена. Страхове покриття в 3 - 4 тисячі доларів за амбулаторно-поліклінічної програмі з обслуговуванням на базі державних лікувальних установ розраховано на екстраординарну ситуацію: складний перелом або важке захворювання, яке вимагає тривалої реабілітації тощо Але до сих пір у нас не було клієнтів, які перевищили б страхову суму по амбулаторно-поліклінічної програмі. Хоча при лікуванні в стаціонарі таке траплялося.

- Як страхувальнику дізнатися, чи є у нього резерв коштів на рахунку?

- Як правило, всі візити в лікувальний заклад застрахований спочатку погоджує з Белгосстраха. Клієнт дзвонить в нашу цілодобову службу асистанс, де чергують кваліфіковані лікарі. Вони перевіряють по базі даних поліс і залишок страхової суми. Якщо коштів достатньо, направляють до лікувального закладу гарантію про оплату медичної допомоги та записують клієнта на зручне для нього час до необхідного фахівця. Клієнт йде до лікаря з персональної страхової карткою, яку отримує разом з полісом. Крім того, страхувальник завжди може уточнити у нас стан свого «страхового рахунку».

- Назвіть приблизну ціну поліса.

- При страховій сумі від 2 тисяч доларів на амбулаторну допомогу і 3 тисяч доларів на лікування та обстеження в стаціонарі він обійдеться приблизно в 150 - 300 доларів на рік. Причому клієнт може оплатити всю суму відразу або в розстрочку (раз в квартал або раз на місяць).

- Від чого залежить вартість поліса?

- В першу чергу - від страхових ризиків. При укладанні договору страхування з фізичною особою, застрахована особа заповнює декларацію про стан здоров'я, на підставі якої визначається група здоров'я застрахованої особи. Зауважу, що зазначені в декларації відомості є конфіденційною інформацією. Правила зобов'язують страховика «не розголошувати таємницю відомостей про страхування, стан здоров'я застрахованої особи, проведеному лікуванні».

Але повернемося до страхових ризиків. За правилами, вони класифіковані за 4 групами здоров'я. Найвищий ризик і найвищий підвищувальний коефіцієнт - у четвертої групи страхувальників (з наявністю хронічних захворювань в стадії загострення і помірним порушенням функцій органів). Вартість поліса також залежить від віку застрахованої особи, страхової суми і страхової програми. При страхуванні колективу понад 10 осіб заповнення декларації не проводиться, а застосовуються значні знижки на кількість застрахованих осіб, що вигідно при корпоративному страхуванні.

- Розкажіть про ці програми докладніше.

- У нас діють амбулаторно-поліклінічна та стаціонарна страхові медичні програми - як для дорослих, так і для дітей, - пояснила Ольга Миколаївна. - Страхувальник також може оформити поліс за комплексною програмою, яка передбачає лікування в поліклініці і в стаціонарі. За даним видом страхування ми працюємо з державними та комерційними медичними установами. Причому застрахований має право вибрати і установа, і фахівця, до якого він хоче потрапити на прийом. Перелік державних медустанов (більше 60-ти) дозволяє надавати медичну допомогу на найвищому рівні по захворюваннях будь-якого профілю. Застрахований має право і на лікарняний лист при наявності ознак непрацездатності. При страхуванні своїх працівників наймачі також зацікавлені у співпраці з державними страховими компаніями і обслуговуванням у державних медустановах, оскільки страхові внески за даним видом страхування можна віднести на собівартість продукції. Ця норма прописана в 219 Указі президента.

При необхідності клієнт може вибрати програму з обслуговуванням у державних і в комерційних медустановах. Це доцільно, коли потрібно більш високий рівень сервісу при медичному обслуговуванні. Ми вже уклали договори з ТОВ «Екомедсервіс», «Санте», «Нордін», «Лоде», «НЕОМЕД» і зараз працюємо над угодою з «Лікарем».

При обслуговуванні по страховці тільки в комерційних медустановах клієнта чекає більш висока вартість поліса і урізаний перелік медпослуг. Так жодна приватна лікувальна структура Білорусі сьогодні не має права видавати лікарняні листи.

- Чи компенсує страховка витрати на медикаменти?

- Безумовно - якщо страховий поліс включає медикаментозне забезпечення. Як і стоматологічна допомога, воно входить в число додаткових послуг. Але ці послуги обмежені лімітами і залежать від страхової суми.

За словами Ольги Миколаївни, сьогодні поліси добровільного страхування медичних витрат набувають приватні фірми, представництва іноземних компаній і великі державні підприємства, розширюючи соціальний пакет для співробітників і покращуючи доступність медичної допомоги. Цими страховками також користуються люди, які вважають здоров'я і час своїм головним капіталом.

знижки:

При корпоративному страхуванні:

10 - 19 чоловік - 10 відсотків.

1000 і більше - 35 відсотків.

Сімейний поліс:

на 2 осіб - 10 відсотків;

на 3 чоловік - 20 відсотків;

на 4 і більше осіб - 30 відсотків.

При покупці поліса з 1 по 15 вересня до цих знижок додається ще 10 відсотків.

Поліси добровільного страхування медичних витрат можна придбати в будь-якому підрозділі Белгосстраха. Договори укладаються для дітей від 1 місяця до 18 років і дорослих у віці від 18 до 70 років. Для громадян Білорусі такий поліс оформляється на рік; для іноземців - на термін їх перебування в нашій країні.

Белгосстрах

Цілодобова довідкова служба (017) 259 10 32

Сайт компанії www.bgs.by

Джерело: «Обозреватель»

Хто з нас не сидів годинами в поліклініці, чекаючи прийому лікаря, не стояло в черзі за талонами на обстеження?
А як бути жителю села або райцентру, якому потрібна консультація професора з обласної або столичної клініки?
Якби хтось допоміг нам скоротити ходіння по медичних кабінетах і підказав: де відшукати потрібних фахівців і як без очікування по запису до них потрапити?
У чому перевага лікування по страховці перед платними медичними послугами?
Скільки разів клієнт може звернутися по захворюванню за медичною допомогою за такою страховкою?
Як страхувальнику дізнатися, чи є у нього резерв коштів на рахунку?
Від чого залежить вартість поліса?
Чи компенсує страховка витрати на медикаменти?