Менше їздити або скаржитися Путіну: як впоратися зі зростанням цін на бензин

  1. Чому зростають ціни на бензин?
  2. Коли зупиниться зростання цін на бензин?
  3. Чи варто відмовлятися від особистого автомобіля?

Цінники на заправках змінюються щодня. Що чекає російських автомобілістів і чи буде бензин коштуватиме долар за літр? EG.RU розбирався разом з експертами

Постійні зміни цінників на заправках вже нікого не дивують. Автовласники тільки розводять руками: знову. Якщо так піде і далі, то скоро літр бензину коштуватиме 50 рублів.

Така перспектива зовсім не за горами, впевнені експерти. Уже влітку можна очікувати подорожчання до цієї цифри.

Уряд, звичайно, взяло обіцянку з паливних компаній , Що ціни перестануть рости, але віриться насилу. навіть депутати стали пересідати на коней , Що вже про простих людей.

Чому зростають ціни на бензин?

За місяць середня роздрібна ціна популярного АІ-95 в Росії збільшилася на 1,5 рубля - з 41,57 рубля в квітні до 43 рублів в травні. Сервіс Petrolplus.ru зазначив, що це був самий різкий ріст цін з 2011 року. Зростання відбувається з року в рік, але завжди м'яко. Продавці накидають по 20-30 копійок в місяць, отримуючи за рік 2-2,5 рубля. Останні дні видають місячну норму приросту.

«Ціни на бензин виросли через те, що відбулося різке зростання оптових цін. Такого ніколи не було. Зараз оптові ціни для продавців дорожче, ніж відпускна ціна для автомобіліста. Щоб отримувати прибути, треба піднімати ціни. У березні на біржі Росія продавала 50 тисяч тонн, в квітні вже 15, зараз 12. Зниження обсягу призводить до подорожчання. Одна надія, що уряд зможе заморозити зростання цін », - пояснив EG.RU Олег Ашихмин, перший віце-президент Російського паливного союзу.

Цінники на заправках змінюються щодня

globallookpress.com

Коли зупиниться зростання цін на бензин?

Уряду росіяни не особливо вірять на слово і все більше розраховують на президента. 7 червня пройде «пряма лінія» з Володимиром Путіним, питання до майбутнього заходу стали збирати заздалегідь. Коли зупиниться зростання цін на бензин - один з найбільш наболілих для росіян.

Люди зізнаються, що ціна палива дійшла до верхньої планки і стала пробивати серйозну навантаження на сімейний бюджет . А багато хто навіть замислюються про те, щоб відмовитися від особистого авто і пересісти на громадський транспорт або велосипед.

Чи варто відмовлятися від особистого автомобіля?

Звичайно ж ні, впевнений автоексперт Ігор Моржаретто. Вся справа в психології і зростання цін на бензин ні до чого.

«Росіяни ще не встигли насолодитися автомобілями. Мої батьки майже десять років стояли в черзі, щоб купити свою першу машину. Не так давно у нас з'явилася можливість прийти і купити будь-яку вподобану авто. У Росії машина поки не засіб пересування, а культовий об'єкт », - переконує EG. RU Ігор Моржаретто.

Повністю відмовитися від автомобіля - не варіант, а ось скоротити кількість поїздок - цілком прийнятна міра.

«Ціни на бензин звичайно внесуть свої корективи. Стояти машини не будуть, але в цілях економії будемо ходити в булочну пішки, щоб уникнути зайвих перегонів », - резюмував експерт.

Чому зростають ціни на бензин?
Коли зупиниться зростання цін на бензин?
Чи варто відмовлятися від особистого автомобіля?
Що чекає російських автомобілістів і чи буде бензин коштуватиме долар за літр?
Чому зростають ціни на бензин?
Чи варто відмовлятися від особистого автомобіля?