Бізнес-план по розведенню курей-несучок

 1. Початковий етап Приступати до процесу організації даного бізнесу необхідно. Саме від нього буде...
 2. закупівля птиці
 3. зміст несучок
 4. Рентабельність і розрахунки
 5. Бізнес з нуля. Як скласти бізнес-план: Відео

Початковий етап

Приступати до процесу організації даного бізнесу необхідно Приступати до процесу організації даного бізнесу необхідно. Саме від нього буде залежати, яких успіхів ви досягнете на цьому терені.

Ідеальним цей варіант стане для тих, хто вже проживає в сільській місцевості, має невелике угіддя з господарськими будівлями і любить займатися розведенням птиці.

З іншого боку, не виключений і той факт, що досягти успіху в цьому напрямку зможе і міський житель. В даному випадку, однак, доведеться зіткнутися з більшими витратами, які торкнуться оренди земельної ділянки для будівництва ферми або вже готового приміщення, в якому можна буде розвивати свій бізнес.

Якщо дане питання ви вже для себе вирішили, тоді наступним етапом має стати вибір методу утримання птиці:

 • Підлоговий. Подібний спосіб користується великою популярністю, оскільки дає можливість забезпечити вигул птахів і найрізноманітніший раціон. Мінус - потрібно значна площа.
 • Клітинний. Менш вигідний, оскільки несучки позбавляються можливості вільно гуляти, що може позначитися на кількості вироблених ними яєць. Крім того, в статтю витрат доведеться включити матеріали на виробництво клітин, а також на установку системи годування і подачі пиття.

Визначившись і з цим питанням, можете переходити до реєстрації бізнесу. Оптимальною формою організації бізнесу стане фермерське господарство або індивідуальне підприємництво.

Приміщення для курей

Бізнес-план курячої ферми починається з розрахунку необхідних коштів для будівництва або облаштування курника. Зводити пташник необхідно, ґрунтуючись на двох принципах:

 1. Кури-несучки повинні отримувати повноцінне харчування.
 2. Приміщення повинно бути теплим, грамотно обладнаним.

При цьому на початковому етапі цілком підійде будь-який сарай, який можна утеплити і облаштувати для нормального утримання птиці. Головне, дотримуйтеся наступних принципів:

У пташнику повинні обов'язково бути вікна з південної сторони, а також штучне освітлення. Лаз для ваших несучок краще встановити в східній частині споруди. І обов'язково слід передбачити вентиляційний вікно, захищене сіткою від гризунів.

Сідало краще розташувати на задній стіні, на висоті метра від підлоги. Для несучок ще знадобляться гнізда, в ролі яких можуть цілком виступити ящики, вистелені сіном або соломою.

закупівля птиці

У бізнес-план розведення курей-несучок неодмінно потрібно включити витрати на покупку молодняка. Для цього потрібно визначитися з масштабами вашого виробництва, а саме - скільки голів ви збираєтеся тримати. На перших порах підійде пара десятків курчат. Зверніть увагу, що розрахунок проводиться так:

 • при підлоговому методі - 20 курей на кожні 10 квадратів площі;
 • при клітинному методі змісту - 6-7 курей в одній клітці.

При цьому на кожні 10 птахів вам знадобиться 1 півень.

Далі слід зробити вибір на користь тієї чи іншої породи. Для початку вирішіть, на що ви зробите ставку - на виробництво одночасно і м'яса і яєць, або тільки на яєчне виробництво.

Серед популярних порід назвемо основні:

 • Кучинська Ювілейна;
 • Хайсекс;
 • Ломан Браун;
 • Брама.

Найдешевше обійдеться покупка двотижневих курчат. Не виключений, однак, і ризик - в цьому віці ще неможливо визначити стать пташенят. Статеві ознаки у них почнуть проявлятися тільки до 2-3 місяця. Цілком можливо, що велика частина партії може виявитися півнями, а це зажадає додаткових витрат і загрожує втратою часу.

У будь-якому випадку постачальник курей повинен бути перевіреним. Молодняк має бути щепленим і вирощеним в нормальних умовах, інакше вам не уникнути збитків в процесі росту птиці.

зміст несучок

Успіх всього заходу буде багато в чому залежати від того, наскільки правильно ви будете доглядати за вашими підопічними Успіх всього заходу буде багато в чому залежати від того, наскільки правильно ви будете доглядати за вашими підопічними. Зверніть увагу на наступні рекомендації:

 • температура повітря - 20-27 градусів зі знаком плюс. Якщо температура опуститься нижче 17 градусів, кури будуть погано рости і мчати;
 • обов'язково обладнайте в курнику ящик з піском і золою, щоб птахи могли чистити пір'я;
 • раз в три місяці необхідно проводити дезінфекцію приміщення за допомогою вапна;
 • годувати курчат потрібно тільки спеціальним комбікормом, додаючи в нього кропиву, козячий сир, морква;
 • з другого місяця в раціон можна включати коренеплоди і харчові відходи, шкаралупу і крейда.

Бізнес-план по розведенню курей повинен містити в собі статтю витрат на корми для ваших вихованців. У список таких можна віднести: листя салату, кропиву, харчові відходи, траву, коренеплоди, пшеницю, кісткове борошно, просо, пісок, дрібний гравій, черепашки. Все це повинно складати щоденне меню несучок.

Рентабельність і розрахунки

Тепер можна перейти до попередніх розрахунках окупності бізнесу. Отже, візьмемо за основу ферму в 50 голів. Курча, якому вже виповнилося два тижні, буде коштувати 100 рублів. Звідси сума на закупівлю 50 курчат складе 5 тисяч рублів.

Згідно з підрахунками, в рік одна птах з'їдає близько 36 кг корму. Таким чином, на все господарство вам знадобиться 1800 кг. Якщо прийняти за стартову вартість комбікорму 10 рублів за кілограм, тоді виходить 18 тисяч рублів, до яких можна сміливо додати ще 2 тисячі на вітаміни і добавки.

Звідси висновок - закупівля молодняка і його зміст зажадають близько 25 тисяч рублів на рік. Сюди потрібно:

 • оренда або будівництво курника;
 • обладнання для годування;
 • облаштування курника;
 • комунальні послуги.

Бізнес-план птахофабрики з виробництва яєць повинен включати приблизну дохідну частину Бізнес-план птахофабрики з виробництва яєць повинен включати приблизну дохідну частину. В першу чергу слід з'ясувати, яка кількість яєць ви зможете отримати від вашого поголів'я. При правильному змісті і відході кожен птах дасть вам 250 яєць на рік. Це означає, що всі ваші 50 несучок разом дадуть 12 500 яєць. Якщо взяти за роздрібну ціну десятка яєць 60 рублів, тоді вийде, що щорічний прибуток буде дорівнює 125 тисячам рублів в рік.

Поступово ви зможете збільшувати поголів'я птахоферми за рахунок курей м'ясних порід. Крім того, багато сільськогосподарських підприємств охоче закуповують курячий послід. А курячий пух викликає ажіотаж на ринку легкої промисловості. Словом, весь ваш бізнес може стати безвідходним.

Не забувайте, що всі розрахунки прибутковості потрібно проводити також з урахуванням падежу птиці. Його потрібно закласти в бізнес-план до статті витрат на закупівлю молодняка.

Як стверджують фахівці, мінімальна рентабельність даного бізнесу становить 20%. А якщо взяти до уваги великий попит на продукцію домашнього виробництва, то можна успішно налагодити збут не тільки через роздрібні мережі, але і через поставки санаторіям, пансіонатам, дитячим баз відпочинку.

Бізнес з нуля. Як скласти бізнес-план: Відео

стати автором

стати експертом

Поділіться матеріалом в соц мережах: