Розведення перепелів як бізнес: збут, розрахунок рентабельності

 1. Загальна характеристика бізнесу по розведенню перепелів
 2. організація птахоферми
 3. Розведення
 4. Вирощування і годівля
 5. Реалізація продукції
 6. Реалізація перепелиного м'яса
 7. розрахунок рентабельності

Незважаючи на багатогранну користь перепелиних яєць , Цей товар залишається недостатньо затребуваним на російському ринку, але процес "розкручування" цього натурального і універсального лікувального продукту триває. Багато заповзятливі громадяни, які містять перепелів для своїх потреб, рано чи пізно починають розглядати розведення перепелів як бізнес. Інтерес до такого бізнесу підігрівається 3-ма факторами: мінімальним вкладенням капіталу, високою рентабельністю і технологічної простотою бізнесу.

Загальна характеристика бізнесу по розведенню перепелів

Перш, ніж приступати до закупівлі молодняку, яєць і необхідного устаткування потрібно розглянути всі "за" і "проти", адже відомо, що будь-яке серйозне справа повинна бути ретельно сплановано. Насамперед, необхідно скласти бізнес-план по розведенню перепелів, в якому будуть поетапно розглянуті наступні питання:

 1. Майбутні витрати;
 2. прибуток;
 3. Система збуту;
 4. ризики;
 5. Юридичне оформлення бізнесу тощо.

Навіть якщо людина має певний досвід з розведення перепелів для власних потреб, то для ведення бізнесу - це лише невеликий плюс. Вся заковика в цьому бізнесі полягає не у виконанні будь-якої технічної роботи, а в умінні спілкуватися і переконувати, знаходити контрагентів, налагоджувати ділові зв'язки.

Головне в бізнесі - отримання прибутку, тому питання зі збутом перепелиного м'яса і яєць буде, мабуть, вирішальним у цій справі. З цією метою необхідно дати собі відповідь на питання: скільки торгових точок згодні співпрацювати з вами в майбутньому? Для цього потрібно проводити попередні зустрічі з власниками магазинів, ресторанів, закусочних і ін. Проігнорувавши цю раду, людина ризикує залишитися зі своїм товаром один на один. Адже, цілком імовірно, що в даному населеному пункті дана ніша вже надійно зайнята іншими постачальниками, а поставки в інші місця можуть виявитися збитковими.

організація птахоферми

Бізнес на перепелах можна починати в невеликому приміщенні, оскільки самі перепела зовсім невеликого розміру. Бажано, щоб приміщення знаходилося в спокійному місці, оскільки перепела дуже полохливі. У самому приміщенні повинна підтримуватися вологість повітря на рівні 65%, а температура - від 18 до 22 ° С. Різке і суттєва зміна цих показників шкідливо для здоров'я перепелів і негативно позначається на їх несучості, а нерідко призводить і до загибелі. Окремо слід визначитися з місцем розміщення клітин, щоб вони не стояли на протязі, який провокує загибель птахів. Для контролю цих параметрів встановлюють відповідні вимірювальні прилади.

Постійне надходження свіжого повітря, який так необхідний для нормального самопочуття перепелів, можна забезпечувати за допомогою кондиціонера. Свіже повітря повинен надходити в приміщення, виходячи з розрахунку на 1 кг перепелів: в холодну пору року - близько 2 м3, в літній сезон - близько 5 м3.

Незважаючи на багатогранну  користь перепелиних яєць  , Цей товар залишається недостатньо затребуваним на російському ринку, але процес розкручування цього натурального і універсального лікувального продукту триває

Якщо передбачається розводити одну з найбільш поширених порід - японського перепела, то на 1 м2 клітинного простору можна заселяти від 80 до 120 особин. Висота кожної клітини повинна бути невеликою - близько 30 см, щоб птахи не могли стрибати. Клітини ставлять в кілька ярусів (4-5 ярусів), але так, щоб було зручно робити всі маніпуляції: годувати, поїти, забирати яйця. Таким чином, на 1 м2 площі теоретично можна розмістити близько 600 перепелів. На практиці, щільність заселення клітин трохи менше, адже необхідно стежити за станом кожної особини і вчасно видаляти з клітин полеглих птахів.

Клітки для перепелів можна зробити своїми руками з підручного матеріалу (фанери, решітки) або ж закупити. Низ клітини повинен мати нахил для скочування яєць в жолобок. годівниці зазвичай кріпляться поза клітинного простору. Поїлки повинні бути закритого типу, щоб в них не потрапляв корм або послід. Ідеальним варіантом для птахів є ніпельні поїлки.

Освітлення повинне бути включеним 17-18 годин на добу. Яскравість світла не повинна перевищувати 35 лк. Над годівницями монтують невеликі лампочки з яскравістю світла не більше 20 лк. Від занадто яскравого освітлення птиці стають агресивними.

Опалення можна забезпечувати за допомогою кондиціонера або обігрівача з автоматичною підтримкою заданої температури.

Окремо слід зупинитися на необхідності придбання генератора (дизельного або бензинового). Цей пристрій допоможе запобігти удушення або замерзання перепелів в разі аварійного відключення електроенергії. Генератор встановлюється на автоматичний запуск і в разі відключення електрики, підтримує роботу обігрівача і (або) кондиціонера.

Розведення

Розведення перепелів як бізнес передбачає придбання якісних інкубаторів. Саморобки з старої техніки в цьому випадку невиправдані, оскільки не можуть забезпечувати достатньої якості та надійності інкубації.

Для отримання запліднених яєць в клітини підсаджують самців і самок в пропорції 1: 2 або 1: 4 відповідно. Для розведення використовують молодих птахів, віком від 2-х до 8-ми місяців.

Яйця для інкубації повинні проходити ретельний відбір. Всі нестандартні за розміром, формою, кольором, товщині шкаралупи - яйця не придатні для інкубації. Далі слід перевірка на овоскопі - вибраковуються яйця з подвійним жовтком, помутнілі і з іншими внутрішніми дефектами.

Температура і вологість повітря в інкубаторі повинні бути в строго визначених межах:

 • перші 12 днів підтримується температура 37,7 ° С і вологість 55-60%;
 • наступні три дні - 37,2 ºС і 55% відповідно;
 • на 16-й день - 37 ºС і 70%.

У першу добу до молодняку ​​повинно бути особлива увага. Навіть легкий протяг може погубити пташенят. Температура в клітці (брудери) повинна бути в межах 35-37 ºС протягом першого тижня життя пташенят, в перебігу другого тижня температуру поступово знижують до 30-32 ºС, і до 24-26 ºС - протягом третього тижня. Після 3-х тижнів життя в спеціальній клітці для молодняка, перепелів можна поміщати в клітини для дорослих особин. Про вимоги, пристрої та збирання брудерів читайте статтю: Виготовлення брудера для перепелів своїми руками, вимоги і пристрій .

Вирощування і годівля

Вирощування перепелів у великих масштабах передбачає дещо інший підхід до організації їхньої годівлі. Оскільки кожен птах (беремо за основу японського перепела) щодня вживає близько 30 г кормів, то при наявності тисячі голів, щодня доведеться витрачати близько 30 кг кормів. У зв'язку з цим необхідно мати пристойні запаси кормів і вчасно проводити їх закупівлю.

Корми повинні бути збалансованими, з достатньою кількістю вітамінів і мікроелементів для підтримки високої несучості. У теплу пору року птахам щодня треба згодовувати нарізану свіжу траву і соковиті коренеплоди. У зимовий період брак корисних речовин компенсують пророщених стеблинками пшениці або проса, а вологі мішанки розбавляють сінної потертю, кісткової або рибної борошном. У годівницях завжди повинні бути подрібнена черепашка, гравій та крейда. Без цих речовин темпи несучості будуть сильно знижені.

Годування перепелів слід здійснювати в однакові годинники. Порушення цього принципу призводить до певного стресового стану і відповідним негативних наслідків.

Реалізація продукції

Вирощування перепелів як бізнес передбачає реалізацію яєць і м'яса. Як вже зазначалося вище, збут продукції - основна проблема для будь-якого бізнесу. Незважаючи на те, що конкуренція в цьому сегменті ще не дуже жорстка, знайти серйозних контрагентів для збуту дуже важко. Пов'язано це в, першу чергу, з тим, що населення неохоче купує перепелині яйця. Як правило, постачальники перепелиних яєць - це приватні підприємці або невеликі фірми, у яких просто немає грошей для гарної реклами свого товару.

Першу покупку яєць, як правило, здійснюють друзі і знайомі. Далі за посередництва «сарафанного» радіо товар можна буде продавати друзям друзів. Недоліки бізнесу з такою системою збуту - це обмежений масштаб і поступова втрата інтересу покупців (не будуть же знайомі постійно ходити до вас за пакуванням яєць, якщо їх можна також придбати в магазині, переплативши лише кілька рублів).

Тому, при наявності декількох тисяч перепелів, потрібно знаходити більш серйозні канали - магазини або супермаркети. Не варто особливо радіти, якщо вийде домовитися з власником невеликого магазинчика - цілком ймовірно, що обсяги продажів будуть мізерними і співробітництво доведеться припинити.

Не варто особливо радіти, якщо вийде домовитися з власником невеликого магазинчика - цілком ймовірно, що обсяги продажів будуть мізерними і співробітництво доведеться припинити

Договір з супермаркетом на поставку яєць - це дуже вигідний варіант для бізнесу. Але для цього потрібно знайти вагомі аргументи на користь свого товару (переконати адміністрацію мережі або певного супермаркету в тому, що ви найкращий постачальник цієї продукції), а також отримати ряд дозвільних документів від державних органів, що підтверджують якість та безпеку продукції.

Якщо ви не готові офіційно оформляти всі документи, пов'язані з бізнесом, бігати по інстанціях і отримувати необхідні дозволи, то перша система збуту буде більш доречна.

Реалізація перепелиного м'яса

При складанні бізнес-плану по розведенню перепелів необхідно враховувати всі нюанси і дрібниці, які можуть впливати на прибутковість. Так, наприклад, на другий рік життя у перепілок різко падає несучість, тому далі тримати таку птицю нерентабельно. Природно, вона йде на м'ясо. Щоб оперативно проводити обробку тушок, потрібно придбати перос'емную центрифугу. Вручну знімати перо з мініатюрних перепелів - дуже нудне і тривалий заняття, а центрифуга зробить це за кілька хвилин, причому одночасно обробить десяток тушок.

Як правило, налагодити реалізацію перепелиного м'яса через магазини вкрай важко, а ось знайти збут в ресторанах, шашличних або інших подібних закладах цілком можливо. При цьому потрібно враховувати такий парадокс, що м'ясна порода перепелів фараон - не найкращий варіант для ресторанів. Велика тушка (близько 300 г) не підходить для стандартної порції, а розділяти її навпіл не прийнято. Тому, японські перепела, які є кращими за несучості, краще продаються і на м'ясо.

розрахунок рентабельності

Розведення перепелів як бізнес має ще одну специфічну особливість - високу рентабельність. Сам факт того, що пташка в двомісячному віці вже здатна до продовження роду означає дуже велику швидкість з якою можна збільшувати поголів'я перепелів.

Наведемо таблицю з зразковими витратами:

Витрати (з розрахунку на 600 перепелів) Вартість (тис. Руб.) Оренда приміщення (20 кв. М.) 10-12 Придбання молодняка для розведення 20-22 Клітини 8-9 Інкубатор 5-7 Корми 3-4

Як бачимо, укластися в суму до 50 тисяч рублів цілком можливо для початку ведення бізнесу. Крім того, основна частина витрат припадає на початкові покупки дорогого устаткування і молодняка, яке в подальшому вже не потрібно буде купувати. Якщо врахувати, що самка японського перепела щорічно несе близько 300 яєць, то загальний дохід від неї складе:

Вид продукції Середня вартість в Москві, руб. Річний дохід, руб. Яйце перепелине, шт. 1,6 1,6 * 300 = 480 Тушка перепілки 95 95 Загальний прибуток від однієї перепілки 575

Якщо допустити, що в стаді на 600 голів половину складають курочки, то річний дохід від них складе 300 * 575 = 172500 рублів. Самці підуть тільки на м'ясо: 300 * 95 = 28500 рублів. Тобто стадо може принести дохід в сумі 201000 рублів. При цьому ще не враховано, що за рік вони дадуть кілька потомств, тобто прибутковість бізнесу зросте ще більше.

Природно, що такі розрахунки дуже умовні, оскільки бізнес рідко розвивається так гладко, як на папері. Всілякі проблеми з перевіряючими та контролюючими органами, можливий падіж птиці і подібні несприятливі фактори можуть істотно підкоригувати подібні обчислення в гіршу сторону. У всякому разі, такі розрахунки необхідні для складання бізнес-плану по вирощуванню перепелів.

Вважається, що стадо в 600 голів може обслуговувати одна людина, поголів'я в 1200 шт. - двоє людей і т. Д. Оптимальний варіант - зробити розведення перепелів домашнім (сімейним) бізнесом. Перед тим, як починати займатися цією справою, необхідно скласти бізнес-план по перепелам, який повинен враховувати реалії певної місцевості: вартість кормів, витрати на обігрів, ціни на яйця і м'ясо перепелів.

Про бізнес на перепелах відгукуються, в основному, позитивно. Ті, хто знайшов канали збуту, відчувають себе цілком привільно. Але розведення перепелів як бізнес - це не тільки доходи, а й постійна турбота про птахів, відсутність вихідних і відпусток як таких, нескінченна проблема з реалізацією. У зв'язку з цим, розведення перепелів підійде для терплячих людей, готових жертвувати своїм вільним часом на протязі всього часу існування такого бізнесу.

З цією метою необхідно дати собі відповідь на питання: скільки торгових точок згодні співпрацювати з вами в майбутньому?