Вибираємо міні-заводи для малого бізнесу: вартість, види і методика підбору

 1. Переваги компактних комплексів виробничого обладнання
 2. Які міні-заводи для малого бізнесу бувають
 3. Огляд популярних комплектів обладнання з Китаю
 4. вартість
 5. Як вибрати і купити міні-завод для вашого бізнесу

Здавалося б, завод - непідйомна для малого бізнесу затія Здавалося б, завод - непідйомна для малого бізнесу затія. Слово «завод» асоціюється з величезними цехами, громіздкими верстатами, сотнями людей виробничого персоналу. Подібні гіганти, збудовані, в більшості своїй, за часів Радянського Союзу, в динамічних ринкових умовах часто виявляються нерентабельні - таке господарство нелегко утримувати, а модернізація вимагає пристойних грошових вливань.

У багатьох галузях непогану конкуренцію їм можуть скласти міні-заводи. Організувати власне виробництво з їх використанням можливо навіть для починаючого підприємця. Міні-завод - це як завод в мініатюрі, проте має низку безсумнівних переваг.

Переваги компактних комплексів виробничого обладнання

 • Мобільність. Виробничий комплекс досить простий в збірці і займає невеликий простір, тому може розташовуватися на орендованій площі і при необхідності «переїхати» на інше місце.
 • Економічність. Ви економите не тільки на ціні обладнання, а й на оплату праці - міні-завод не вимагає висококваліфікованої робочої сили (цей пункт не стосується проведення ремонтних і профілактичних робіт).
 • Висока ефективність. Досягається застосуванням технологій і ресурсів, відмінних від тих, що використовуються на звичних нам підприємствах.
 • Екологічність. Активно застосовуються технології переробки промислових та побутових відходів, використання вторинної сировини. Важливий пункт, який можна використовувати в маркетингових цілях.
 • Можливість ексклюзивного виробництва. Ексклюзив набирає все більшої популярності, і ціна на нього значно вища, ніж на товари масового виробництва.

Тим, хто збирається купувати соціально значуще обладнання, можна розраховувати на допомога від держави малому бізнесу . Є ймовірність отримати субсидії від держави тим, хто буде займатися переробкою відходів і покращувати екологічний стан місцевої території.

Покупка комплекту обладнання буде хорошим варіантом старту бізнесу в маленькому місті.

Деякі з підприємців, що мають свій міні-завод, починали бізнес в гаражі - https://delatdelo.com/otkryt-biznes/idei/proizvodstvo/v-garazhe.html

Які міні-заводи для малого бізнесу бувають

Зростаюче різноманіття міні-заводів для малого бізнесу можна умовно розділити по галузях:

 • для будівництва, що виробляють бетон, цегла, сухі будівельні суміші, керамічну і тротуарну плитку, різноманітні будматеріали як для внутрішньої, так і зовнішньої обробки.
 • харчової промисловості для переробки м'яса, молока та інших продуктів харчування, виготовлення консервів, випуску безалкогольних та спиртовмісних напоїв, випічки хлібобулочних виробів. До цієї ж категорії можна віднести виробничі комплекси для підприємств громадського харчування.
 • переробні та тарні виробництва для переробки відходів і вторсировини.
 • для легкої промисловості - текстиль, виготовлення косметики та парфумерії, товарів для дому та інше.

Асортимент не обмежується наведеним вище списком, в ньому лише відображені найбільш популярні з точки зору вкладень та окупності. При бажанні ви можете придбати, наприклад, деревообробний комплекс або завод з випуску метизної продукції - вибір на ринку подібних комплексів зараз дуже великий.

В процесі вибору перед підприємцем постає питання - яке обладнання має найкращим співвідношенням «ціна-якість»?

Десяток років тому в Росії перевага віддавалася техніки та обладнання західного виробництва, в основному був у використанні. В даний час малий бізнес все більше довіряє китайським виробникам - якість їх продукції постійно зростає, а ціни залишаються цілком прийнятними.

Огляд популярних комплектів обладнання з Китаю

Серед вітчизняних підприємців популярні такі міні-заводи з Китаю:

 • За виробництвом цегли. В якості основної сировини використовуються глина або відходи інших виробництв (металургійного, гірничодобувного і т.п.), портландцемент і вода. При необхідності для забарвлення використовується пігмент, а для виготовлення саману потрібні деревна тирса.
 • Міні-завод по переробці молока здатний на добу обробити від 300 до 20 000 кг молока: коров'ячого, козячого, верблюжого, кобилячого. За допомогою такого комплексу можна проводити розливання молока в упаковку і отримувати різні види молочної та кисломолочної продукції: кефір, йогурт, масло, сири, кумис і т.п.
 • З виробництва піноблоків. В цьому випадку не потрібно застосування високих технологій, виготовлення піноблоків обходиться досить дешево. Відмінний варіант для підприємців, що розвивають або планують розпочати будівельний бізнес, тому що організувати виготовлення піноблоків за допомогою міні-заводу можна прямо на будмайданчику. При цьому ви не тільки економите на будматеріалах, а й самостійно можете контролювати якість продукції. Окупається подібний завод досить швидко.
 • З переробки сміття. Потребують одержання ліцензії на переробку відходів, а також дозволу від пожежної та санітарної служб. Плюс такого заводу в тому, що його екологічна значимість може допомогти при отриманні, наприклад, гранту для малого бізнесу. Подібні програми для підприємців проводяться в багатьох регіонах країни.
 • Комбікормовий міні-завод. Буде особливо цікавий фермерам, зацікавленим у розвитку власного господарства і зниженні витрат на закупівлю і доставку комбікормів. Орієнтований на випуск такої продукції:
  • повнораціонний комбікорм для тварин або птиці;
  • кормові концентрати;
  • балансують кормові добавки.
 • По випуску туалетного паперу. В якості сировини використовується макулатура, що надає даному процесу соціально-значиму спрямованість. Підприємець може отримати податкові пільги і субсидії від уряду. Крім того, подібна продукція завжди буде користуватися попитом, а значить, при правильній організації бізнесу зі збутом проблем не виникне.

вартість

вартість

Ціна виробничого комплексу складається з вартості самого устаткування, витрат на доставку, оформлення митної та іншої документації плюс податки і торгова націнка .

Щоб не переплатити, рекомендується уважно вивчити всі пропозиції і зважити всі витрати, тому що вартість значно варіюється. Більшою мірою ціна залежить від комплектності заводу, кількості і продуктивності обладнання.

Наприклад, міні-завод з Китаю з виготовлення стандартного пористого цегли, з продуктивністю 10000 одиниць стандартного цегли за 8-годинну зміну обійдеться в 20-25 тисяч доларів. А комплекс, що випускає продукції за зміну в 10 разів більше і здатний виготовляти ще й тротуарну плитку, буде коштувати близько 130 000 $.

Ви можете ЗАВАНТАЖИТИ недорого готовий бізнес план цегляного заводу у наших партнерів з гарантією якості!

Ціни на модулі з виготовлення пінобетону і піноблоків починаються від 100 000 і доходять до 2 млн.руб. За досить низьку ціну можна придбати такий бетонний міні завод російського виробництва.

Вартість комплексів з випуску та переробки харчової продукції також значно різняться. Маючи в розпорядженні суму в 1 млн рублів, ви можете організувати випуск (мова йде про міні-заводах з відносно невеликою продуктивністю):

 • майонезів, кетчупу, інших соусів,
 • рибних пресервів,
 • соків, нектарів, пюре,
 • піци,
 • сушених грибів,
 • розсолів і маринадів;
 • хрусткого картоплі і чіпсів,
 • рослинного масла і т.п.

Лінії переробки молока і м'яса обійдуться значно дорожче - ціна починається від 2 млн рублів і доходить до 20-30 млн.

За відносно невелику суму - приблизно в 500 000 руб. можна придбати консервний міні-завод або невелику пивоварню.

Ціни на міні-заводи з переробки відходів залежать від виду використовуваного сировини. Модуль з переробки автошин в гумову крихту можна купити за 1,5 млн руб., А по переробці ПЕТ і ПВХ-відходів коштуватиме близько 10 млн.руб. І знову ж таки, все залежить від кількості і продуктивності обладнання.

Як вибрати і купити міні-завод для вашого бізнесу

Як вибрати і купити міні-завод для вашого бізнесу

Вибрати для покупки комплекти для невеликого виробництва можна через інтернет, благо пропозицій на сьогоднішній день багато. Ви можете придбати вітчизняне або імпортне обладнання.

При замовленні через кордони зручніше буде здійснити покупку через фірму-посередника, яка візьме на себе клопоти з доставки та оформлення документації, а також при необхідності здійснить монтаж. Зрозуміло, надання подібних послуг збільшить ціну покупки, але значно заощадить ваш час і нерви.

Перед покупкою устаткування проведіть моніторинг ринку збуту продукції, яку ви хочете виробляти, можливо, слід розглянути декілька напрямків. Не полінуйтеся детально вивчити пропозиції різних фірм з продажу виробничих комплексів, порівняти ціни і умови.

Постарайтеся максимально врахувати всі витрати і не економте на якості обладнання. І тоді ваш міні-завод буде не тільки приносити прибуток, але і зможе стати відмінним стартовим майданчиком для великого бізнесу.

Відео: міні-завод з виробництва цегли оригінальної форми в стилі Лего

В процесі вибору перед підприємцем постає питання - яке обладнання має найкращим співвідношенням «ціна-якість»?