Отримати страховку в два кліка: в Україні нарешті дозволили укладати договори ОСАЦВ в електронному вигляді

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

7 лютого 2017, 09:00, Переглядів: 7 лютого 2017, 09:00, Переглядів:   Е-ОСАГО можна буде замовити з телефону, виславши в страхову повідомлення, яке буде вважатися електронним підписом

Е-ОСАГО можна буде замовити з телефону, виславши в страхову повідомлення, яке буде вважатися електронним підписом ..

Здійснилося: минулого тижня страховикам і клієнтам дозволили укладати договори ОСАЦВ в електронному вигляді. За прогнозами, першу онлайн-автоцивілку можна буде купити цього літа. Зараз законодавство в першу чергу вимагає наявності паперового договору з підписами обох сторін, а вже після цього занесення інформації в базу даних МТСБУ. Але виплата в разі ДТП здійснюється якраз навпаки: якщо в базі немає відомостей про договір, страхувальник може скільки завгодно розмахувати його паперовою версією. Або йому попався недобросовісний страховик, або поліс був спочатку фальшивим, так що правду доведеться шукати в суді. З електронним полісом ці проблеми залишаться в минулому. Страхова компанія буде реєструвати Е-ОСАГО в базі даних в момент формування поліса, а клієнт зможе перевірити його валідність на сайті МТСБУ відразу після отримання по електронній пошті.

НЕ бланків єдиного. Робота по "електронізації" автоцивілки в Україні ведеться вже п'ять років. З технологічної точки зору більшість страховиків готові до запуску продажів Е-ОСАГО: в минулому році Моторне (транспортне) бюро України навіть анонсувало пілотний проект "Поліс онлайн", від якого, правда, потім відмовилося. Причина - в законодавстві.

"В Україні поки що навіть інтернет-магазин страхової компанії, де можна оплатити вартість поліса, зобов'язаний доставити клієнту паперовий бланк договору і отримати від страхувальника особистий підпис", - пояснює менеджер з комунікацій страхової компанії PZU в Україні Олександр Мельничук.

Тільки після цього страховик може занести інформацію про полісі в базу даних МТСБУ, і тільки тоді страховка вважається чинною.

"Вичленувати" з цього процесу паперовий носій днями дозволила Нацкомфінпослуг: комісія затвердила основні правила при укладанні електронних договорів страхування. Виглядати ця процедура буде так: автовласник подає страховику заявку з усіма необхідними відомостями. Зробити це можна буде хоч в офісі компанії, хоч удома перед комп'ютером, хоч стоячи в пробці зі смартфона. Страховик пропонує свої умови і ціну, при цьому пропозиція не "висить в повітрі" - воно фіксується в базі даних Моторного бюро і діє до кінця того дня, в який було сформовано. Якщо клієнт згоден, то він направляє в компанію певне повідомлення, яке буде вважатися його електронним підписом. Відразу після оплати поліс реєструється в базі МТСБУ, а клієнт отримує на свій імейл електронний документ - візуальну форму поліса.
За прогнозами Нацкомфінпослуг, перші онлайн-поліси надійдуть в продаж вже в кінці літа. При цьому протягом року (а то і більше) страховики продаватимуть ОСАГО як в електронному, так і в звичному паперовому вигляді.

"Існує думка, що страховий поліс виявиться недоступний пенсіонерам та жителям сіл, в яких немає інтернету. Це міф. У перший час в структурі продажів мало що зміниться, та й потім, завжди залишаться такі агенти, які зможуть обслужити пенсіонера і роздрукувати за його бажанням виписку з електронного договору, - зазначає перший віце-президент СК "АХА Страхування", керівник робочої групи МТСБУ з впровадження електронного полісу Андрій Перетяжко. - Якщо до кінця року частка продажів Е-ОСАГО досягне 5-7%, це вже буде дуже хорошим показни ем ".

ОСНОВНІ ПЛЮСИ Е-полюсів

"Традиційний" бланк ОСАЦВ діє в Україні більше 20 років, і багатьом водіям незрозуміло, для чого потрібно переводити автоцивілку в електронну форму.

"Це один з небагатьох прикладів інновацій, які вигідні всім, - стверджує глава правління СК VUSO Олександр Шойхеденко. - Для клієнтів це, перш за все, зручно: електронний поліс не треба ніде забирати, його неможливо забути вдома. Купити його можна за 5 хвилин, сидячи у власній машині. Його більше не будуть питати поліцейські, перевірка буде здійснюватися шляхом запиту в ЦБД МТСБУ. Це вигідно страховикам: вони зможуть упорядкувати роботу з агентами. Перестануть нести збитки через шахрайство, пов'язаного з випискою поліса після ДТП, а в про четах страховиків і базі МТСБУ дані будуть достовірними ".

ЗАХИСТ ВІД ФАЛЬСИФІКАТУ. Але найбільший ефект - в тому, що Е-ОСАГО буде практично недоступно для шахраїв. За оцінками страховиків, зараз кожен десятий поліс ОСАГО, який знаходиться на руках у клієнтів, можна назвати фальшивим або сфальсифіковані.

"Електронний поліс передбачає відсутність паперового носія, який можна підробити, - підкреслює гендиректор МТСБУ Володимир Шевченко . - Процедура страхування підтверджується записом в ЦБД про наявність договору страхування. Це означає, що такий поліс не може бути недійсним, його не продасть вам страховик, у якого відкликали ліцензію на автоцивілку. Факт оплати можна буде здійснити через інтернет, що унеможливить ситуацію, коли клієнт передав агенту гроші , А в компанії їх так і не отримали ".

Крім того, за оцінками Перетяжко, відмова від фізичних бланків допоможе знизити адміністративні витрати компаній, які зараз складають близько 100 млн грн. Ці гроші можна буде пустити на своєчасні виплати по ОСАГО.

"Що стосується труднощів перебудови бізнес-процесів, вони будуть мінімальними, - зазначає Шойхеденко. - Юридичні проблеми, складності автоматизації, навчання надумані і пов'язані здебільшого з природною реакцією ринку на вимушені зміни. Те ж саме, що поява електронного квитка на поїзд. хто зараз згадає проблеми впровадження, крім айтішників "Укрзалізниці"? Тим більше що сьогодні існує декілька безкоштовних IT-рішень, які будь-який страховик може впровадити у себе в найкоротші терміни. Було б бажання змінюватися ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

гроші гроші

, страхування , ДТП , комісія , страхування , бланк , процедура , Нацкомфінпослуг , осаго , МТСБУ , поліс

Ви зараз переглядаєте новина "Отримати страховку в два кліка: в Україні нарешті дозволили укладати договори ОСАЦВ в електронному вигляді". інші Авто новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Аліна Поліщук

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

О зараз згадає проблеми впровадження, крім айтішників "Укрзалізниці"?