Люди одружуються заради ... розлучення

Росіяни втрачають інтерес до створення сім'ї. За останніми даними, в Красноярському краї на 100 укладених шлюбів припадає 72 розлучення. Демографи пояснюють це тим, що через фінансову кризу осередок суспільства стала нерентабельною, а психологи - новою культурою і підміною понять. Не виключено, що в найближчому майбутньому інститут шлюбу взагалі зникне.

Фото: AP

За даними Новосібірскстат Красноярський край займає лідируючі позиції в Сибіру за кількістю укладених шлюбів і розлучень. Однак перевага в статистиці не на користь сім'ї. На 100 укладених шлюбів тут припадає 72 розлучення. Статистика за останнє півріччя показує, що в цьому регіоні в шлюб вступили 10 384 пари, за цей же час 7525 подружжя подали на розлучення.

У Кіровській області з 1000 укладених шлюбів 759 закінчуються розлученнями. У Ставропіллі на 100 шлюбів припадає 70 розлучень. У минулому році цей показник був 100 на 60.

Якщо брати дані по всій країні, статистика показує, що росіяни втрачають інтерес до створення сім'ї. Згідно з даними Росстату, в першому кварталі 2010 року число весіль скоротилося в порівнянні з тим же періодом минулого року на 13 відсотків. Розлучень стало менше на 8 відсотків. Але дані за кризові 2008-2009 роки показують стабільну тенденцію до зниження кількості реєстрованих шлюбів і збільшення розлучень.

Що ж змушує нас жити на самоті? У кожного фахівця на цей рахунок є своя теорія. І кожен з них по-своєму правий.

Читайте також: Пишний розлучення - особливе свято

Демографи стверджують, що росіяни втратили інтерес до шлюбу з початком фінансової кризи. Сім'я стала нерентабельною. Розлучитися поспішають, в основному, люди з рівнем заробітку вище середнього. Сім'ї з невеликими доходами намагаються зберегти сім'ю. Це можна пояснити тим, що фінансова незалежність робить людей більш вільними, та й цінності у них трохи інші.

Однак тенденція до зростання числа розлучень намітилася ще з 1960-х років, коли ця процедура була поставлена ​​на потік і стала доступна громадянам цивілізованих країн. Наприклад, кількість розлучень в Росії в 1986 році в порівнянні з 1940 роком зросла в 4,6 рази.

Фото: AP

Також демографи вказують на те, що зараз сім'ї створюють "діти початку дев'яностих. Не треба забувати, що в той період різко впала народжуваність, відповідно зараз кількість потенційних женихів і наречених знизилося. Але навіть якщо ці потенційні наречені знаходять один одного, вони не поспішають одружуватися. Раніше в порядку речей було укласти шлюб в 17-18 років, але в наш час вважається, що це занадто рано. Вік заміжжя і одруження зростає з кожним роком. Чоловіки починають замислюватися про шлюб до 30 років, жінки в 25-28 років, свідчать Ці вимоги загсів.

Крім того, не варто забувати про "цивільний шлюб". Багато далеко не відразу офіційно оформляють свої відносини, залишаючи час на "придивитися".

Можливо, про сім'ю стали забувати тому, що її просто ніхто не рекламує. "Згадайте радянські часи, коли було багато інститутів, багато програм спрямованих на підтримку сім'ї. Тебе не візьмуть в партію, якщо у тебе неблагополучна сім'я, не підвищать зарплату, не переведуть на вищу посаду." Сім'я - осередок суспільства "- на сьогоднішній день це звучить банально, і молодь висміює такі пріоритети. Мода диктує правила свободи. Люди називають любов психологічною залежністю. У центрі сім'ї економічна складова, тоді як раніше це була дитина. Сім'я стає покупкою, маркою, показухою, частиною імідж а. І при її створенні молоді люди орієнтуються не на свої особисті почуття, а на стереотипи, нав'язані мас-медіа, кіно ", - розповіла кореспонденту" Правди.Ру "сімейний психолог Олена Ветліцкая.

У звичайних громадян теж є своє бачення причин цієї проблеми. "Мені здається, зараз розлучень так багато тому, що молоді люди несерйозно ставляться до такого поняття як" сім'я ". На мій погляд, виходити заміж або одружуватися потрібно тоді, коли обидва партнери хочуть і готові до народження дітей. В інших випадках можна просто зустрічатися , не зв'язуючи себе узами шлюбу ", - пише на одному з форумів користувач під ніком VMP.

"Розлучення не є чимось унікальним в цьому відношенні. Як і багато іншого, це є наслідком життя перетину епох. З одного боку, сучасне суспільство має все більший ухил в бік вільних відносин - з іншого ж боку, консервативність, взагалі властива людині , зберігає інститут шлюбу, як атавізм, якого, за великим рахунком, всерйоз вже майже ніхто не сприймає - звідси і розлучення - але робиться так по інерції, просто тому, що так треба. А навіщо треба і кому - ніхто не замислюється - звідси і одруження ", - вважає Г Ригор.

Можливо, в найближчому майбутньому інститут сім'ї взагалі зникне, якщо вже зараз можна почути про те, що це "атавізм". Адже час колись вважався непохитним Домострою - пройшло. З'явилися такі поняття, як фемінізм і гендерна рівність.

Все найцікавіше читайте в рубриці " життя "

Що ж змушує нас жити на самоті?