Казанський общепит: останнім «Танго» не дихає, а «Євразію» зжили з суші

28.06.2017

На тлі відходу старих брендів в Казані відкрилися відразу дві «мегаузбечкі» - від москвичів на Московській і від ніжнекамцев на Булаке

Ринок громадського харчування Казані стрясають гучні новини. Закрилися двері знаменитого ресторану «Танго» - кредитори вимагають з власників 90 млн рублів. Останні закладу згорнула і мережу мільярдера з Пітера «Євразія». Зате в «Чайхона №1» інвестори вклали 100 млн рублів, Bulatov Group запустив нову мережу Urbanica, а Papa John's - третю піцерію. Як пробує себе в ресторанному бізнесі дочка голови правління Татпотребсоюза і хто господарює в «Густаве» в парку ім. Горького - в огляді «БІЗНЕС Online».

Закрилися двері «Танго» - кредитори вимагають з власників мережі 90 млн рублів Закрилися двері «Танго» - кредитори вимагають з власників мережі 90 млн рублів

«ТАНГО ГРУП» ПОЗБУЛАСЯ «Старий», АЛЕ КРЕДИТОРИ «трясуть» З МЕРЕЖІ МАЙЖЕ 90 МЛН РУБЛІВ

Минулий весна і початок літа в Казані запам'ятаються не тільки відкриттями знакових проектів громадського харчування (про них пізніше), але і закриттям не менш відомих мереж.

Про рішення закрити всі свої старі проекти розповів газеті «БІЗНЕС Online» співвласник мережі ресторанів «Танго Груп» Михайло Горшенин. Відомий холдинг, який відкрив свій перший і самий знаковий проект - ресторан «Танго» - в кінці 1990-х років, переживає кризу. У квітні припинило роботу власне «Танго», в травні - «Пьяцца Фонтана», зовсім недавно - ресторан «Арлекіно», а в 2016 році група закрила ще один знаковий ресторан - «Купецьке збори». «Танго», в якому багато казанці з достатком вперше спробували устриці та інші морські делікатеси, пропрацював цілих 20 років. В чому причина?

«Все змінюється, ми теж, - розповів Горшенин і відкрив секрети майбутнього компанії. - Зараз готуємо нові проекти. За два роки плануємо відкрити таку ж кількість ресторанів, але в нових форматах і в нових місцях. Один великий проект повинен відкритися цієї осені. Це не "узбечка», не чайхана, що не кальяни, а щось зовсім нове. Закрили лише старі формати, а наш винний бар "Носоріг" - це новий формат ( запущений в грудні 2016- го - прим. ред. ), І він продовжує працювати ». Крім цього, як зазначає Горшенин, на період підготовки до відкриття нових закладів група взяла в управління в квітні кафе «Густав» в парку ім. Горького: «Ми повністю поміняли кухню, відносини в колективі, зробили все добре».

На період підготовки до відкриття нових закладів «Танго Груп» взяла в управління в квітні кафе «Густав» в парку ім На період підготовки до відкриття нових закладів «Танго Груп» взяла в управління в квітні кафе «Густав» в парку ім. Горького

Практично всі заклади знаходилися в орендованих приміщеннях. За словами Горшеніна, в власності було тільки приміщення під «Танго». І воно зараз продається, тому що район Горки в Казані не найпривабливіший для ресторанного бізнесу. Крім цього, можливо, вдасться домовитися з новим власником будівлі, де знаходився «Арлекіно». І тоді ресторанна група «спробує зробити ребрендинг закладу».

Однак за словами про закриття всіх старих проектів, можливо, варто не найкраще фінансове становище підприємств ресторанної групи. У жовтні минулого року Арбітражний суд РТ розглянув заяву Енергобанку про банкрутство ЗАТ «Торговий дім" Сигма-Плюс "». Судячи за адресою (вул. Братів Касимова, 38), мова йде про ресторан «Танго». Вимоги кредиторів - 89,7 млн ​​руб. В результаті суд вирішив визнати «Сигма-Плюс» банкрутом і відкрив щодо нього конкурсне виробництво строком на 6 місяців (до 28 березня). На наступному засіданні, в квітні 2017 го, Арбітражний суд за клопотанням конкурсного керуючого продовжив термін конкурсного виробництва ще на три місяці - до 28 червня цього року. Причиною стало те, що «завершити конкурсне виробництво не представляється можливим, оскільки в матеріалах справи відсутні докази виконання всіх заходів у рамках конкурсного виробництва: не реалізована конкурсна маса, не проведено розрахунків з кредиторами боржника».

Що могло статися? За словами власника мережі ЧАЙХАНА P.Love Нуріслама Шарифулин, причина закриття старих проектів «Танго Груп» дійсно може полягати в змінах на ринку. «Всі проекти були відкриті до кризи, і цінник в цих закладах був" бадьорий ". Коли долар подорожчав удвічі (а компанія "Танго Груп" ніколи не економила на продуктах), вони не змогли витримати цінову категорію, яка була посильна ринку на той момент », - вважає експерт. На слова про те, що інші відомі «рибні місця» - «Порто Мальтезе», «Пікассо» - були так само відкриті до кризи, експерт відповідає, що у останніх були інші умови. «У них особливі відносини з постачальниками продукції. "Порто Мальтезе" працює як частина міжнародної франшизи. "Пікассо" - це дуже невеликий ресторан, і посадити п'ять-шість столів з високим чеком не так складно, як зробити це на 30-40 столів з високим чеком », - вважає Шарифулин.

У мережі «Євразія» в будь-якому випадку потрібні були якісь зміни, приведення в сучасний вигляд У мережі «Євразія» в будь-якому випадку потрібні були якісь зміни, приведення в сучасний вигляд

Пітерський МІЛЬЯРДЕР ЗАБРАВ З Казані СУШІ

Продовжуємо про втрати. Буквально кілька днів тому закрилися останні два ресторани популярної в 2000-і роки російської мережі «Євразія» - на проспекті Ібрагімова і на вулиці Парина. Трохи раніше - в кінці травня - закрився ресторан на вулиці Спартаківський в ТЦ «Сувар Плаза». В останніх двох на дверях висить пломба «опечатали», на всіх трьох - оголошення: «Ресторан не працює з технічних причин».

Як розповів нам директор мережі «Євразія» в Казані Марат Курбанов, бізнес згорнули, бо «стало нерентабельно працювати». Точки пітерської мережі, яких в пік в місті було 6, почали закриватися більше двох років тому. «Якісь приміщення продали орендарі, десь були інші причини. А потім виникли економічні проблеми - подорожчали продукти, працювати з якісними продуктами стало дуже дорого », - пояснив Курбанов. Співрозмовник газети каже, що ринок громадського харчування Казані в 2016 році зазнав невеликий підйом, але з грудня 2016- го знову пішов спад. «Це пояснюється низькими доходами населення, - сказав директор мережі і додав. - Думаю, що в Казані йде спад по японській кухні. Навіть "узбечки" зараз не такі вже й модні ».

Кілька днів тому закрилися останні два ресторани популярної в 2000-і роки російської мережі «Євразія» Фото: Ельвіра Вильданова Кілька днів тому закрилися останні два ресторани популярної в 2000-і роки російської мережі «Євразія» Фото: Ельвіра Вильданова

Нагадаємо, ресторани «Євразія» входять в холдинг «Євразія» мільярдера з Санкт-Петербурга Олексія Фурсова. Мережа розвивалася з 2001 року. за даними dp.ru, восени минулого року під управлінням холдингу перебувала мережа з 104 закладів в Петербурзі і Ленобласті, а також чотири ресторани в Казані і три - в Мінську. У холдингу були експерименти з висновком «Євразії» за межі Росії: ресторани відкривалися в Чехії, Фінляндії, але тепер розвиток зосереджено в Північній столиці. Із закриттям в Казані, а раніше - в Мінську це повністю пітерська мережа ресторанів. Восени ж Фурсов оголошував, що оновить залишилися закладу і навіть відкриє нові - в тому ж Пітері.

На думку казанського ресторатора, керівника Bulatov Group Айдара Булатова, мережі «Євразія» в будь-якому випадку потрібні були якісь зміни, приведення в сучасний вигляд. «Давно не чув про мережі на рекламному полі, як це було раніше. Начебто і по Росії вони скоротили об'єкти », - говорить він. З Москви мережу пішла ще в 2014 році, пояснивши виниклі складнощі санкціями - в зв'язку з введеними Росією заходами щодо обмеження імпорту продовольства сировину, зокрема креветки, ікра та інші морепродукти, значно подорожчало. Казанці також могли помітити різке погіршення якості поданих страв. Відзначимо, що в Казані всі крапки знаходилися в орендованих приміщеннях, а перший ресторан відкрився в 2008 році в партнерстві Фурсова з колись відомим казанським ресторатором Айрат Забірова.

На початку квітня на модній вулиці Волкова, 59 відкрився ресторан Virid Yard На початку квітня на модній вулиці Волкова, 59 відкрився ресторан Virid Yard

НОВІ ВІДКРИТТЯ: VIRID YARD, «ДИЧЬ БАР» І «ТЕТІ LOUNGE»

Але є і хороші новини - низка цікавих відкриттів. Так, на початку квітня на модній вулиці Волкова, 59 відкрився ресторан Virid Yard - на місці закрився восени 2015 року бутика Corneliani (входив в Fashion Group Volkof). Заклад з власною парковкою, що рідкість для центру міста, розмістилося на 130 кв. м і може прийняти до 65 гостей. Відкрили ресторан (ТОВ «Ярд») підприємниці Лейсан Пімурзіна і Конвалія Шагіахметов а. Остання відома як дочка голови правління Татпотребсоюза Махмут Фаттахова.

Як розповіла нашій газеті Шагіахметова, ресторан орієнтований на сегменти середній і вище середнього. В меню є, наприклад, морський гребінець з рисом за 990 рублів, королівські креветки з апельсиновим перцем за 890 рублів. А кухня представлена ​​європейська - Франції та Італії. «Наша концепція в'яжеться до інтер'єру, а інтер'єр спокійний, атмосферний. Це відокремлене, спокійне, атмосферний, нетусовочній місце. До нас можна прийти розслабитися в тиші, тут немає шуму. Акцент ми робимо на меню і інтер'єрі, обстановці, яка передбачає романтичні вечори. Ми вважаємо, що такого атмосферного місця в Казані більше немає, - каже співрозмовниця. - В інших закладах передбачається все-таки якась масовість, а у нас можна усамітнитися. І є акцент на закриті заходи, можна проводити приватні урочистості ».

За словами Шагіахметовой, раніше вона вже займалася проектами в закладах громадського харчування, наприклад відкрилася в 2005 році кальянной «Ель Фуджайра», де була і кухня.

У квітні на Айвазовського, 19 відкрився монопродуктового гастробарі «Дичина бар» У квітні на Айвазовського, 19 відкрився монопродуктового гастробарі «Дичина бар»

Також в квітні на Айвазовського, 19 на місці колишнього інтер'єрного магазину «Культура побуту» відкрився монопродуктового гастробарі «Дичина бар». Засновником закладу значиться Вадим Шитов. До березня цього року за ним значилися дві компанії, що займаються торгівлею автотранспортними засобами, - ТОВ «АЦ Альмет'євськ» і ТОВ «АС Альмет'євськ». Крім цього, в квітні відкрився новий заклад, «Коржик», від творця мережі суші-кафе «Рокнролл». Засновник мережі Артур Заріпов уточнив, що «Коржик» перетворювати в мережу, як інший заклад, поки не планується.

В кінці квітня на Ліво-Булачной, 30 відбулося технічне відкриття нового ресторану - чайхани «Теті Lounge». Раніше на цьому місці розташовувався ресторан MontBlanc, що закрився кілька років тому. Офіційно нова чайхана, яка вийшла величезною (на 1 тис. Кв. М), відкриється 30 червня. Заклад має 250 посадкових місць і розраховане на середній ціновий сегмент. Про це нашій газеті розповів директор ресторану Марсель Раупов.

Чайхана «Теті Lounge» вийшла величезною - на 1 тис Чайхана «Теті Lounge» вийшла величезною - на 1 тис. Кв. м, має 250 посадкових місць. Заклад розрахований на середній ціновий сегмент

«Акцент зроблений на східно-європейської кухні. Щоп'ятниці ми організуємо для гостей шоу-програму спільно з караоке-баттламі. Кожні вихідні в ресторані діють численні акції, а також гостям подаються подарунки в честь днів народжень та інших урочистих подій », - розповів Раупов. За його словами, найближчими конкурентами закладу можна розглядати ресторани «Урюк» і «Чайхона №1». Втім, кореспонденту газети, який відвідав новий ресторан, здалося, що по інтер'єру заклад відрізняється від існуючих «узбечек» - не в східну сторону. Яскраві кольори і підсвічування, а також специфічний вибір музики як ніби повертають нас років на 10 назад. Згідно з базою даних «Контур.Фокус», засновник нового ресторану (ТОВ «Даймонд») - бізнесмен з Нижнєкамська Алмаз Хуснуллін. У Нижньокамську у нього вже є такий же заклад - «Теті Lounge», але в «Даймонд» нам уточнили, що формувати мережу не планується.

Крім цього, в кінці квітня в досить вдалому місці поруч з «УНІКС» КФУ - в новій будівлі на вулиці Університетській, 22 - відкрилося кафе-магазин «Рита в ритмі». Розробкою проекту займався МУП «Департамент продовольства і соціального харчування Казані», а зараз їм займається стороння комерційна організація по франшизі. Вся продукція поставляється з департаменту, за винятком дрібної продукції на зразок жуйки, горішків і іншого.

Мережа піцерій Papa Johns налічує на сьогодні понад 110 ресторанів на території Росії і Білорусі Мережа піцерій Papa Johns налічує на сьогодні понад 110 ресторанів на території Росії і Білорусі

МОСКОВСЬКА ЕКСПАНСІЯ: ТРЕТІЙ РЕСТОРАН PAPA JOHN'S І КАСКАД ВІДКРИТТІВ ВІД ВЛАСНИКА «Чайхона №1»

На початку травня міжнародна франчайзингова мережа піцерій Papa John's повідомила про відкриття в Казані третього ресторану - на вулиці Зорге, 102. Площа нової піцерії - 160 «квадратів», 36 посадочних місць.

Керівництво ресторану - Тимур і Гузель Нурмухаметова - називають партнерство з міжнародним брендом успішним. Всього мережа нараховує на сьогодні понад 110 ресторанів на території Росії і Білорусі. Перший ресторан «Папа Джонс» в Росії відкритий в грудні 2003 року. До травня 2017 року на території Росії і Білорусі відкрито 112 ресторанів: 62 ​​з них - у власності мережі, 50 - відкрито по франшизі в Ангарську, Володимирі, Іркутську, Казані, Кемерово, Мінську, Єкатеринбурзі, Краснодарі, Красноярську, Новосибірську, Самарі, Сочі , Твері, Тольятті, Томську і Нижньому Новгороді.

В кінці травня пройшло тестове відкриття ресторану відомого московського бренду, знайомого росіянам вже 16 років, - «Чайхона №1» В кінці травня пройшло тестове відкриття ресторану відомого московського бренду, знайомого росіянам вже 16 років, - «Чайхона №1»

В кінці травня пройшло тестове відкриття ресторану відомого московського бренду, знайомого росіянам вже 16 років, - «Чайхона №1». Офіційне відкриття відбулося в середині червня. За даними джерел, обсяг інвестицій в проект склав 100 млн рублів - дуже серйозна для казанського ринку цифра. Аналогічну суму два роки тому вкладав в ресторан «Урюк» в Казані пасинок Алішера Усманова, Антон Вінер. Як правило, ресторатори обходяться більш скромними інвестиціями ... Як розповів «БІЗНЕС Online» співвласник холдингу RestArt ( «Чайхона №1») Олексій Васильчук, компанія планує відкрити в Казані ще кілька закладів до кінця року. Хоспер-бар Steak IT Easy повинен відкритися в кінці літа в будівлі на вулиці Некрасова, а в торговому центрі «Мега» до кінця року відкриється ще два проекти - фастфудня концепт з швидким приготуванням в фуд-корті Ploveberry і східний ресторан у режимі «лайт» «Чайхона Easy».

В останній весняний місяць активно розвивав свої ресторанні проекти керівник Bulatov Group Айдар Булатов. Так, відкрито вже другий заклад «The Телиці» - на літньому фуд-корті ТЦ «Мега». Нагадаємо, перша Бургерная відкрилася в березні. Крім цього, Булатов запустив нову мережу - Urbanika. Проект відкритий на вулиці Пушкіна і в «меге». «Це міська їжа, новий формат швидкої, здоровою, якісної їжі. Проект розрахований в основному на людей у ​​віці від 18 до 40 років, тих, хто слідує тенденціям здорового харчування і любить цікаві, здорові страви », - розповів він нашій газеті. Планується, що Urbanika стане мережею. Середній чек в кафе - 200 рублів.

Перша кав'ярня відомої американської мережі Starbucks має відкритися в столиці РТ до кінця літа Перша кав'ярня відомої американської мережі Starbucks має відкритися в столиці РТ до кінця літа. Першою точкою для входу на місцевий ринок називається ТРК «Тандем» / Фото: Ельвіра Вильданова

Відомо також про посилення ринку кавових закладів в Казані. За нашою інформацією, перша кав'ярня відомої американської мережі Starbucks має відкритися в столиці РТ до кінця літа. Першою точкою для входу на місцевий ринок називається ТРК «Тандем», проте в приймальні торгового центру нам повідомили, що не володіють інформацією по даті створення теми.

Посилюється місцева мережа «Ураган Сарай» Посилюється місцева мережа «Ураган Сарай». Перша точка відкрилася в 2015 році, а сьогодні функціонує ще три кав'ярні

Посилюється місцева мережа «Ураган Сарай». Перша точка відкрилася в 2015 році, а сьогодні функціонує ще три кав'ярні - біля «УНІКС», біля центру сім'ї «Казан» і на літньому фуд-корті ТЦ «Мега».

Крім цього, про посилення присутності в Росії, в тому числі в регіонах, на початку травня оголосила австрійська мережа кав'ярень CoffeeShop Company. В даний час в Росії працює близько 90 кав'ярень мережі, в Казані - одна. Запит, надісланий нашою газетою в компанію, залишився без відповіді.

Чи вистачає в Казані гідних закладів громадського харчування?

12% Ні, ринок не заповнений

16% Так, вибір великий, є куди піти

27% Думаю, навіть занадто - незрозуміло, як виживають

44% Закладів багато, але сервіс кульгає

1% Свій варіант (в коментарях)

Прийом голосів за опитуванням закритий

В чому причина?
Що могло статися?
Чи вистачає в Казані гідних закладів громадського харчування?