Android помічник: працюємо з сімейним бюджетом

  1. Олександр Щербаков Розповідаю, як за допомогою смартфона можна стежити за своїми витратами і навчитися...
  2. накопичуємо гроші
  3. Підсумуємо

Олександр Щербаков

Розповідаю, як за допомогою смартфона можна стежити за своїми витратами і навчитися збирати гроші на бажані речі.

Смартфони глибоко проникли в повсякденне життя людей. У Росії 86,2% населення у віці від 12 до 24 років і 67,7% у віці від 25 до 44 років активно використовують смартфони на постійній основі, а 15% населення виходить в мережу тільки з мобільних пристроїв (за даними TNS Web Index ). Мої спостереження за оточуючими показують, що багато при роботі зі смартфоном обмежуються соціальними мережами, мессенджерами, браузером і, іноді, іграми. Тому мені в голову прийшла ідея започаткувати серію матеріалів про те, як мобільний пристрій допомагає полегшити життя в рішенні побутових проблем.

Почнемо ми з вирішення фінансових питань. Я ніколи не займався підрахунком своїх витрат, тому підготовка до матеріалу була цікава мені самому.

відстежуємо витрати

Для запису всіх покупок вистачить блокнота і ручки. Але я так і не зміг привчити себе до ведення паперового щоденника покупок. Ідеальним для мене варіантом виявилося додаток Ощадбанку. Мобільний клієнт в автоматичному режимі розподіляє всі транзакції по картці за категоріями: супермаркети. ресторани і кафе, платежі, здоров'я та краса, відпочинок і розваги, інші витрати.

По кожній категорії ви можете переглянути історію транзакцій у вигляді «сума, дата платежу і найменування одержувача». Якщо алгоритм помилився, то назва і категорію операції можна змінити вручну.

«Сбербанк Онлайн» допоміг дізнатися, що у мене знімалися гроші за підписку на сервіс Apple Music, яким я не користуюся. За допомогою обліку витрат можна визначити невиправдано затратні позиції, що завдають шкоди бюджету. Ця можливість повинна бути у всіх банках.

Але цей спосіб обліку витрат підійде тільки тим, хто використовує для покупок тільки карту одного банку. Для підрахунку всіх витрат можна використовувати окремий додаток. У Google Play їх маса, але будьте готові заплатити кругленьку суму за якісну програму.

Мені сподобалося додаток «Дзен-мані». Воно вміє розпізнавати покупки з СМС-повідомлень банку і підтримує синхронізацію з системами Альфа-Банку, ВТБ 24, Ощадбанку і Тінькофф банку. До вашої бюджету можна додати інших членів сім'ї. Є облік доходів, заощаджень на карті і готівки, боргів. Головне привчити себе після кожної операції з грошима вводити дані в додаток.

«Дзен-мані» працює за передплатою. Один місяць коштує 99 рублів, рік - 588 рублів. Можна купити додаток назавжди за 1 299 рублів. Розробник дає спробувати повну версію сервісу безкоштовно
два тижні.

накопичуємо гроші

Відкладати гроші на щось я теж ніколи не вмів. Зараз я експериментую з функцією «Цілі» і «Скарбничка» в Ощадбанк Онлайн. Прямо в додатку можна додати бажану покупку, вказати суму і дату досягнення мети. Для цього оформляється вклад у банку під 1,5% річних. Справа за малим - треба поповнювати віртуальну скарбничку. Це можна робити «вручну», переказуючи гроші в додатку або налаштувати автопополненія з функцією «Скарбничка».

Є 4 варіанти поповнення скарбнички: певна сума раз в тиждень або на місяць і відсоток від доходів або витрат. Мінімальна сума поповнення - 100 рублів. Плюс в тому, що накопичені гроші не лежать на мапі і витратити їх складніше. Але при необхідності гроші з скарбнички можна повернути на рахунок прямо в мобільному додатку, якщо виникне гостра необхідність.

Подібну функцію я бачив тільки в додатку Альфа-Банку і Тінькофф, щодо інших не впевнений. У будь-якому банку можна відкрити поповнюваний вклад під вигідні вам умови і використовувати його як скарбничку. Зараз для цього не обов'язково йти в офіс, досить смартфона з онлайн-клієнтом банку.

Підсумуємо

Для походів в магазин раджу попередньо скласти список продуктів. Так ви не забудете потрібне і не купите зайвого. Для цього підійдуть замітки в Google Keep. Діліться своїми порадами, як смартфон допомагає вам працювати з грошима і в житті в цілому.