Міні коптильня для будинку своїми руками

 1. Види копчення по температурному режиму
 2. Холодна коптильня для дачі
 3. Коптильня для походу
 4. Матеріали для коптильні
 5. Як коптити рибу в домашніх умовах в коптильні

Багато з нас напевно пробували їжу, приготовлену в коптильні, і всім без винятку вона сподобалася, деякі загорілися бажанням купити такий апарат собі на ділянку, але ціна за нього занадто велика. Але це не повинно нікого засмучувати, адже коптильню можна зробити і своїми руками .

Хоча процес копчення і здається досить легким, це зовсім не так. Для початку вам потрібно ознайомитися з технологією копчення і тільки потім приступати до виготовлення коптильні.

Правильний процес копчення складається з трьох кроків

 • Насамперед потрібно стежити, щоб продукт рівномірно прогрівався з усіх боків. В іншому випадку ви ризикуєте зіпсувати їжу.
 • Далі продукт потрібно Окур легким ароматним димом, з великою кількістю в ньому кисню.
 • Якість продукту забезпечить поступовість проникнення в продукт диму.
 • Розмір коптильні зовсім не важливий, потрібно тільки при копченні дотримуватися відстань в пару сантиметрів між продуктами і стінками.

Розмір коптильні зовсім не важливий, потрібно тільки при копченні дотримуватися відстань в пару сантиметрів між продуктами і стінками

Види копчення по температурному режиму

1. Холодне копчення, температура його складає від тридцяти до п'ятдесяти градусів. Процес приготування продукту за допомогою холодного копчення може тривати до декількох днів, все залежить від розміру готується їжі. Також підготовка продукту ведуться протягом тривалого часу, знову ж таки все залежить від розміру. В середньому підготовка займає три дні.

2. Гаряче копчення, температура його складає від сімдесяти до ста двадцяти градусів. Процес може зайняти від півгодини до чотирьох годин.

3. напівгарячої копчення, температура його складає в середньому шістдесят п'ять градусів. Допускається коптити без підготовки, тільки свіжу продукцію.

Холодна коптильня для дачі

У застосуванні вона досить проста, але все ж приступати до копчення не слід, не вивчивши всі нюанси приготування і роботи з коптильнею.

Відео: Виготовлення коптильні холодного копчення своїми руками

Коптильня для походу

Дана коптильня також вельми проста, і за смаком продукту вона не поступається іншим коптильня.
При створенні коптильні потрібно тільки прорити димохід в суглинку або глині, з довжиною не більше чотирьох метрів.

Щоб регулювати кількість диму найкраще використовувати свіже листя малини, суниці смородини і тому подібних рослин.

Щоб регулювати кількість диму найкраще використовувати свіже листя малини, суниці смородини і тому подібних рослин

гаряча коптильня

Перед тим як приступати до приготування їжі на гарячій коптильні вам необхідно вивчити всі особливості її роботи, і тільки тоді приступати до копчення. В іншому випадку ви можете просто зіпсувати продукт.

Як створити гарячу коптильню своїми руками

Матеріали для коптильні

Перед тим як приступати до будівництва дачної коптильні, дізнайтеся, який матеріал придатний для неї. Наприклад, деякі люди роблять коптильню цілком з цегли, робити цього не варто.


Adsense


 • По-перше, це дорого,
 • по-друге, через те, що цегла пористий, він вбирає жири з попередніх приготованих страв, і вони можуть зіпсувати смак продукту.

Також часто трапляється так, що під час зими, коли коптильної не користуються, вона починає вбирати вологу навколишнього середовища, і це теж негативно позначається на якості продукту.

Відмінний варіант коптильні в такому випадку, коптильня з листового металу. Але в такому випадку головне, щоб метал був товщиною не менше чотирьох міліметрів, в іншому випадку вона може швидко прогоріти. А щоб зовнішній вигляд коптильні був краще, скористайтеся декоративною цеглою. Дана коптильні не тільки буде довго служити, і страви в ній будуть відмінної якості, але її так само можна буде пересунути на інше місце або зовсім перевезти.

Як виготовляють таку коптильню

Найчастіше люди роблять саме напівгарячому коптильні, так як виготовлення займає не дуже багато часу.

Якщо ви не хочете особливо мучаться над створенням коптильні, то даний варіант ідеально вам підійде. Вам потрібно лише мати газову плиту з витяжкою, а також сталеву миску. Якщо миски немає, то цілком підійде і консервна банка, її тільки потрібно обрізати до висоти не більше шести сантиметрів. Даний варіант навіть кращий для деяких людей.

Процес приготування простий, слід помістити продукт в витяжку, і підставити якусь ємність, в неї буде стікати жир. Далі помістити в миску трохи тріски, поставити її на найменшу конфорку, де потужність найменше, і запалити її. Коли утворюється невеликий дим, то потужність вогню потрібно збільшити, але не допустіть їдучи диму.

Також часто виготовляють коптильні зі старої побутової техніки, найчастіше це старий холодильник. Для цього потрібно залишити від холодильника лише корпус, і зробити до нього димар і коптильную камеру.

 1. побутова електроплита.
 2. димогенератор.
 3. коптильна камера.
 4. димохід.

Зробити її дуже просто, і також просто використовувати, але є деякі недоліки, це велике споживання енергії, тривала регулювання нагріву.

Крім холодильника можна використовувати багато іншого старої техніки потрібно лише проявити фантазію.

Коптильня з бочки

Процес копчення в домашніх умовах

Перед копченням потрібно вибрати дрова, і підготувати продукт до копчення. Для гарячого копчення підготовка не потрібна.

Що стосується дров, то ні в якому разі не використовуйте хвою. Найкраще підійдуть дрова дерев, де соку найменше. Запасатися дрова не слід навесні, це також зіпсує продукт. Найкраще використовувати стару вишню, яблуню, абрикос, сливу. Також не забувайте знімати берест з дерева, і очищайте верхній шар дерева.

Підготовка для холодного копчення триває від декількох годин, до трьох днів, все залежить від розміру продукту. Спочатку продукт коштує засолити в розчині кухонної солі, в пропорціях тридцять сім з половинною грам на літр води. Через певний час, засолювання вимочують, робити це потрібно до того часу, поки верхній шар м'яса не станемо м'яким. Далі м'ясо промокають паперовим рушником і подвяливают, поки не просохне. Робити це потрібно при розсіяному світлі в клітці з дроту, її потрібно також обтягнути марлею. Ретельно огляньте виготовлену клітку на наявність щілин, так як на продукт копчення не повинні потрапляти мухи, вони відкладуть яйця і зіпсують їжу.

Як коптити рибу в домашніх умовах в коптильні

Багатьох власників коптильні цікавлять всі подробиці копчення, найчастіше риби, так як її готують найчастіше. Якщо у вас холодна коптильня, то ніяких нюансів і особливостей немає, а в гарячій коптильні потрібно передбачити видалення жиру будь-якими способами. Робити це необхідно для того, щоб не зіпсувати страву, так як коптильний риб'ячий жир дуже шкідливий.

Adsense