Чим кутовий диван краще прямого: переваги і недоліки

 1. Особливості прямих диванів
 2. Особливості кутових диванів
 3. Як вибрати диван

Атмосферу затишку і комфорту в нашому домі створює правильно підібрані меблі. Є один предмет меблів, який займає дуже важливе місце і це - диван. Сучасний меблевий ринок пропонує величезний вибір різних моделей. Але щоб визначитися, яка з них впишеться в Вашу оселю краще за все, необхідно оцінити розміри приміщення, вибрати відповідний колір і фактуру оббивки, а також підібрати потрібну форму дивана. Розглянемо основні форми предметів облаштування і спробуємо визначитися, який диван краще: прямий або кутовий.

Розглянемо основні форми предметів облаштування і спробуємо визначитися, який диван краще: прямий або кутовий

Особливості прямих диванів

Одні прямі софи мають довгасту форму, інші мають ускладненою геометрією. Такі параметри вироби в основному визначаються тим, чи володіє меблі механізмом трансформації. Вироби, що мають статистичний тип, тобто ті, які не трансформуються в ліжко, часто володіють глибоким сидінням. На комфорт це ніяк не впливає, але дозволяє економно використовувати габарити приміщення. Додаткова зручність забезпечують моделі, що володіють високим сидінням, але вони не оснащуються механізмом трансформації.

Прямі дивани, що трансформуються в ліжко, виділяються своєю функціональністю. У денний час на них можна розслабитися за переглядом телевізора або читанням книги, а вночі вони перетворюються в зручне спальне місце. Відповідний механізм і габарити ліжка дозволять забезпечити комфортом в нічний час як членів сім'ї, так і їх гостей.

Прямі дивани випускаються двох видів, які відрізняються місцем розташування ліжка в залежності від стіни: поздовжнім і перпендикулярним. Перший вид довше ніж другий. Крім того, в ньому немає поперечних швів, але їх можна виявити у виробів з перпендикулярним спальним місцем.

Основною перевагою прямих диванів є різноманітність і практичність пропонованих варіантів.

Цей вид меблів відрізняється такими характеристиками:

 • глибоке сидіння;
 • можливість вибору габаритів, здатних відмінно доповнити кімнату;
 • присутність трансформує механізму, що дозволяє трансформувати софу в зручне ліжко;
 • вироби, що не мають можливості перетворюватися в ліжко, мають компактний вигляд і зможуть розташуватися в приміщенні невеликих розмірів.

Дивани такої форми можуть виступати частиною великої модульної конструкції.

Особливості кутових диванів

Кутові софи найчастіше розташовують в приміщення, що мають велику або середню площу. Їх також застосовують в якості предмета, що дозволяє зонувати приміщення. Кутове виріб можна розмістити і в маленькій кімнаті, але це доречно за умови, якщо вона не буде захаращена іншими меблями. Такі вироби є відмінним знаряддям в руках тих, хто хоче перетворити порожні кути в функціональну зону для комфортного відпочинку.

Кутові дивани також мають трансформирующим механізмом. Вони дозволяють створити зручне спальне місце. Найчастіше для такої форми меблів використовується механізм трансформації дельфін.

Кут може бути як з правого боку, так і з лівого. Формується він декількома способами: за допомогою спеціальної тумби, крісельної деталі або конструкції "канапе", яка може мати стандартну довжину або володіти подовженим видом. Кутовий диван випускається в двох формах: Г-образної і П-образної.

У наш час величезним попитом користуються кутові дивани модульної конструкції. Вони можуть бути двох видів:

 1. Статичні, коли замовнику необхідно підібрати потрібний розмір, форму і колір елементів, після чого їх міцно закріплюють до каркаса на фабриці. Самостійна зміна такої конструкції-це справа нездійсненне, але якщо виникла потреба внести зміни, то це робиться фахівцями.
 2. Трансформери, коли весь диван складається з блоків, які можна змінювати в будь-який час. Такі блоки можуть мати будь-який вид, що дозволяє створювати вироби таких незвичайних форм, як півколо або зигзаг. Деякі виробники випускають нові блоки, придбавши які, можна освіжити зовнішній вигляд дивана.

Але варто врахувати кілька нюансів:

 • диван, що складається з блоків, краще вибирати для кімнат з великою площею, адже в приміщенні маленьких розмірів їх буде незручно рухати;
 • такий варіант буде мати більшу ціну, так як при його елементи потребують більшої кількості оббивного матеріалу.

До основних характеристик кутовий софи відносять:

 • вироби, що мають механізм трансформації, мають ящиками для зберігання білизни;
 • сидіння у кутових диванів жорсткіше, ніж у прямих;
 • через великі габарити можуть бути проблеми при транспортуванні, якщо модель статична і не перебуває з модулів;
 • існують конструкції, що дозволяють розділити кутовий диван на два спальних місця: одне може використовуватися дорослими, а друге виступати в якості ліжка для дитини.

вироби, що мають механізм трансформації, мають ящиками для зберігання білизни;  сидіння у кутових диванів жорсткіше, ніж у прямих;  через великі габарити можуть бути проблеми при транспортуванні, якщо модель статична і не перебуває з модулів;  існують конструкції, що дозволяють розділити кутовий диван на два спальних місця: одне може використовуватися дорослими, а друге виступати в якості ліжка для дитини

Кутовий диван буде вдало виглядати не тільки в вітальні, але і на кухні або в дитячій. Є моделі, оснащені додатковими поличками, столиками, висувним телевізором і міні-баром.

Як вибрати диван

Виходячи з розмірів, прямі і кутові дивани застосовуються для кімнат будь-яких площ. При цьому, прямий диван:

 • буде доречний для вітальні, спальні і передпокої;
 • має глибоке підставу;
 • коштує дешевше ніж кутовий;
 • комплектується коліщатками;
 • дає можливість встановити два дивана в одній кімнаті, дзеркально відображають один одного.

А кутовий:

 • підійде для вітальні, кухні та дитячої;
 • має сучасний вигляд і розкішний дизайн;
 • дозволяє заповнити невикористовувані кути;
 • забезпечує великою кількістю посадочних місць;
 • дозволяє зонувати приміщення;
 • комфортний і практичний.

На якому дивані краще зупинити свій вибір залежить від площі кімнати. У невеликі приміщення все ж вдаліше впишеться прямий диван, а для приміщення середній і великих розмірів більше підійде кутова модель.

Купуючи кутова виріб, врахуйте, щоб кімната не мала великою кількістю меблів, інакше вона буде переповненій і в ній буде мало вільного простору. Якщо Ви любите часто приймати родичів і друзів, то варто вибрати модель, що володіє механізмом трансформації. І прямі, і кутові дивани мають цю опцію, тому все залежить від габаритів приміщення.

Якщо кімната має специфічні розміри і до неї складно підібрати меблі, то її можна виготовити на замовлення. Таким чином Ви можете бути впевнені, що виріб ідеально впишеться в приміщення.

Перед покупкою обов'язково посидьте і полежіть на дивані. Також рекомендується перевірити плавність і легкість роботи механізму трансформації, якщо він є.

Також рекомендується перевірити плавність і легкість роботи механізму трансформації, якщо він є

Вибирайте вироби найвищої якості, адже вони зможуть прослужити Вам довгий час. Такі можна знайти на zlatamebel.ua .

Кутові дивани від Zlatamebel

Коментарі