Експлуатація піддонів б / у

  1. Норматив для терміну служби піддонів
  2. Як нам зрозуміти, де хороший піддон, а де поганий?
  3. Якісні параметри палет
  4. На що ж потрібно звернути увагу, щоб зрозуміти можна продовжити експлуатацію піддону що був у використанні,...
  5. Внесок учасника:

У більшості країн світу, піддони, виготовлені з деревини, зазвичай не викидають після одного-двох використань. При дбайливої експлуатації, і якщо піддон якісно виготовлений, то він прослужить ще багато років. Тому на ринку присутні два паралельних сегмента одночасно. В одному сегменті представлені нові піддони, інший пропонує вже використані піддони. Сьогодні успішно працює безліч фірм, які збирають старі піддони, якщо потрібно, проводять необхідний ремонт, і продають їх на ринку. Покупцям це цікаво, так ціни на б / у піддони, нижче, ніж на нові, а якість їх цілком прийнятно для подальшої експлуатації. У більшості країн світу, піддони, виготовлені з деревини, зазвичай не викидають після одного-двох використань

Норматив для терміну служби піддонів

Звичайно, можна якимось чином визначити норматив для терміну служби піддонів , Але потрібно розуміти, що він буде перебувати в сильній залежності від того, як піддони експлуатують, які навантаження вони відчувають і навіть що на них розміщено. При інтенсивної експлуатації, постійних навантаженнях, переміщеннях, розвантаженнях, термін служби може виявитися нетривалим, до півроку, Інший випадок, коли завантажений товаром піддон розміщують на стелажі, і там він може простояти роки. Час змінить колір дерева, затемнить його, але властивості піддону залишаться незмінними. Краще відштовхуватися від логістичних циклів, при вимірюванні терміну служби піддону. Якісний европоддон витримує до восьми циклів, це відповідає європейським і вітчизняним стандартам. Якщо акуратно використовувати піддони, то цей термін можна значно продовжити.

Як нам зрозуміти, де хороший піддон, а де поганий?

Це непросто, як може здатися на перший погляд, адже кожна організація пред'являє і свої вимоги до тих піддонів, які задіяні в її виробничих процесах.

Наприклад, в компанії встановлено обладнання, яке, укладені на палеті товари, упаковує поліетиленовою плівкою, іншими словами запаллечівает. Так ось, для такого обладнання не припустимі відхилення в габаритних параметрах піддонів, автоматика чуйно реагує, виникають перебої в роботі, а то і зупинка процесу.

Якісні параметри палет

Тому фірми, які застосовують подібне обладнання, висувають жорсткі вимоги, щодо якісних параметрів палет.

При виготовленні нових піддонів всі габаритні розміри дотримуються, а ось якщо вам попалися старі палети, потрібно перевірити їх габарити, Час не щадить нікого і нічого, дерево розмокає або висихає, цвяхи розхитуються, вихідні параметри порушуються, тому і потрібна перевірка.

ГОСТ докладно і популярно прописує всі розміри, відстані, габарити, всі нюанси, які необхідно дотримати при виробництві піддонів.

У західних країнах діють нормативи для різних видів піддонів, наприклад, якщо піддон призначений для перевезення хімічних речовин, то, звичайно, до нього будуть інші вимоги, ніж до піддону для перевезення взуття. У США використовують до п'ятдесяти видів палет, до Росії доходить тільки чотири або п'ять типів.

Багато компаній не так строго підходять до цієї проблеми. Ясна річ, що при роботі з вантажною технікою, рано чи пізно піддон отримає якісь пошкодження, незначні або несумісні з подальшою експлуатацією. Якщо палета не має механічних пошкоджень, які знижують характеристики міцності, її подальша експлуатація допускається, і є цілком безпечною. Багато організацій самі організовують дрібний ремонт піддонів. Десь необхідно замінити поламану дошку, або забити пару цвяхів, все це цілком під силу працівникам складу, і не вимагає особливої ​​вправності і навичок. Якщо такого ремонту багато, формують окрему бригаду, яка спеціалізується на подібних роботах, по відновленню пошкодженої тари. Якщо ж ремонт складний і своїми силами його не здійснили, розумніше буде продавати такі піддони компаніям, які на цьому спеціалізуються, і, відновивши ваші піддони, продадуть їх, отримавши прибуток для себе.

Якщо ж ремонт складний і своїми силами його не здійснили, розумніше буде продавати такі піддони компаніям, які на цьому спеціалізуються, і, відновивши ваші піддони, продадуть їх, отримавши прибуток для себе

На що ж потрібно звернути увагу, щоб зрозуміти можна продовжити експлуатацію піддону що був у використанні, або ж він вимагає ремонту?

В обов'язковому порядку на піддоні повинні бути в наявності всі шашечки, до яких кріпиться настил з дощок. Відсутність навіть одного з них неприпустимо, піддон бракується і відправляється в ремонт або на звалище, все вирішує власник піддону.

Не допускається наявність виступаючих цвяхів, це може привести до травми співробітників складу , А також до псування товару.

Не допускається наявність виступаючих цвяхів, це може привести до травми співробітників   складу   , А також до псування товару

Старі піддони підлягають утилізації, існують спеціальні компанії, що займаються цією справою. Якщо потрібно утилізувати велику кількість старих піддонів, то вдаються до допомоги потужних дробильних установок, в яких піддони перемелюють до стану тріски або тирси, з цієї маси магніти виловлюють цвяхи. Тріска також знаходить подальше застосування, її можна використовувати для виготовлення арболітових блоків для будівництва будинків, або спалювати для отримання тепла.

дерев'яні піддони користуються великим попитом, багато фірм відразу закладають вартість палет в ціну товару, тому що не завжди є умови, що дозволяють якимось чином налагодити схему повернення піддонів. Вони йдуть разом з товаром назавжди.

В інших компаніях, навпаки постійно утворюються гори незатребуваних палет, хтось їх продає, хтось просто радий, щоб їх забрали навіть безкоштовно, лише б звільнити територію, зайняту під їх зберігання.

В інших компаніях, навпаки постійно утворюються гори незатребуваних палет, хтось їх продає, хтось просто радий, щоб їх забрали навіть безкоштовно, лише б звільнити територію, зайняту під їх зберігання

У нас в країні ще багато питань по темі використаних піддонів, придумуються різні схеми, аж до здачі в прокат. Ринок видозмінюється, і ставлення до тарі у вигляді піддонів також змінюється.

Внесок учасника:

Титов Павел

Як нам зрозуміти, де хороший піддон, а де поганий?
На що ж потрібно звернути увагу, щоб зрозуміти можна продовжити експлуатацію піддону що був у використанні, або ж він вимагає ремонту?