Чому Wi-Fi роутер краще вимикати на ніч і як бездротовий інтернет впливає на наше здоров'я

  1. трохи теорії
  2. Що робити

Взяти, наприклад, електромагнітні забруднення, які за останні років 20 перевищили всі допустимі норми. Але як точно вони впливають на людський організм - не знає ніхто. І Joinfo.ua зараз спробує з цією проблемою розібратися.

трохи теорії

Насправді, людина досить чутливий до електромагнітного випромінювання. Існують люди, у яких на нього розвивається абсолютно повноцінна алергічна реакція. На щастя, їх настільки мало, що мова йде навіть не про відсотки, а про поодинокі випадки. А ось тих, хто якимось чином здатний відчувати наявність або відсутність вай-фай випромінювання - таких людей більше. Як це пояснюється? Не зрозуміло.

Але факт залишається фактом - особисто знайомий з людьми, які відразу могли визначати точку в квартирі, де вай-фай ловить в конкретний момент часу краще. Хтось вважає, що цей навик зріднився з тим, що використовують класичні лозоходців, хтось геть заперечує саму можливість такого явища. На жаль, офіційна наука з цього приводу поки мовчить.

Хоча, справедливості заради, слід зазначити, що над дослідженням потенційної шкоди електромагнітного випромінювання трудиться досить багато народу. Проводилися, наприклад, навіть абсолютно конкретні дослідження, типу «Чи не шкідливо тримати працюючий ноутбук на колінах для чоловічого репродуктивного здоров'я». Ніби як немає.

Але, знову ж таки, дані експерименти проводилися або на щурах, або на людях, але в вкрай обмежений проміжок часу. А ось тривалий вплив вай-фаю на людський організм ніхто поки не вивчав. Хоча можливості вже є. Хочеться сподіватися, що ці експерименти будуть проведені і нам стане раз і назавжди зрозуміло, чи варто побоюватися бездротового випромінювання чи ні.

Що робити

Але поки цих даних немає - краще зайвий раз перестрахуватися. І ось що для цього потрібно зробити:

  • Вимикайте роутер, якщо не користуєтеся інтернетом. На жаль, ця очевидна ідея далеко не завжди спрацьовує, оскільки в будь-якій квартирі ловляться не тільки ваші хвилі, але і з сусідами. А ось їм заборонити використовувати інтернет ви вже ніяк не зможете.
  • Не використовуйте бездротові роутери, а застосовуйте кабельну технологію. Так, це трохи менш зручно з точки зору ергономіки і мобільності, але кабелі хоча б трохи екрановані, так що особливої ​​шкоди для здоров'я в принципі не роблять.
  • Якщо ви не використовуєте ноут або телефон в конкретний момент часу, то тримайте їх від себе подалі. Бажано - в іншій кімнаті.
  • Зміцнюйте здоров'я шляхом фізичних вправ і регулярних прогулянок. Це, до речі, допомагає не тільки проти поки ще недоведеного шкідливого випромінювання, але і проти абсолютно реальних коливань магнітних полів. Здоровий організм проявляє значно меншу «метеочутливість», так що і для інших електромагнітних явищ це теж повинно спрацювати.

Команда Joinfo.ua і журналіст Артем Костін нагадують вам, що зайва обережність ще нікому не нашкодила. Якщо, звичайно, вона не межує з параноєю. Що стосується гіпотетичного шкоди від вай-фай, то явище електромагнітного забруднення - цілком реальна штука. І наскільки шкідливі конкретно ті частоти, що використовуються в сучасних бездротових мережах - це поки що не відомо. Кажуть, що короткочасних ефектів не спостерігається. А ось що з довготривалими, а також можливими канцерогенними ефектами - це поки що все ще не зрозуміло.

Як це пояснюється?