Посилення слабкої Wi-Fi сигналу за допомогою ноутбука з Windows 7

Буває ситуація, коли ноутбук може підключитися до віддаленої точки доступу з середнім або низьким рівнем сигналу, а ось телефон - немає! Не всі знають, що сигнал можна підсилити за допомогою ноутбука під управлінням ОС Windows 7. В операційній системі Windows 7 і вище передбачена підтримка віртуальної точки доступу. Я раніше вже писав, як організувати власну точку доступу за допомогою цієї технології. У цій статті я розповім, як посилити сигнал від слабкої точки доступу за допомогою технології Virtual WiFi.

Перед налаштуванням віртуальної мережі переконайтеся, що ноутбук підключений до посилюваної Wi-Fi мережі. Як видно з скріншоту, рівень сигналу на телефоні дуже слабкий і швидкість з'єднання дуже маленька.

Для зручності настройки рекомендую скористатися пакетом скриптів з згадуваної вище статті, розпакуйте архів в точності так, як там зазначено. Далі запускаємо ярлик "Install" (будуть запитані права адміністратора), вводимо ім'я посилюваної Wi-Fi мережі і пароль. Можна ввести і інші ім'я та пароль, але краще ввести в точності дані посилюваної мережі. Тоді телефон буде автоматично перемикатися від однієї точки доступу до іншої, на кшталт телефону в мережі мобільного зв'язку. Але є одне обмеження! Поки, в поточній реалізації Virtual WiFi допускається створення віртуального адаптера, що працює тільки з шифруванням "WPA2-PSK / AES". А це означає, що режим мережі можна використовувати тільки з точкою доступу, що має таке ж шифрування. Але не варто засмучуватися, якщо точка доступу має інше шифрування. У такому випадку введіть будь-яке інше назву точки доступу і пароль. Єдиний мінус буде в тому, що для доступу до інтернету через ретранслює ноутбук вам доведеться підключатися до нього вручну.

Натискаємо кнопку "Enter" і чекаємо закінчення створення віртуальної мережі.

Натискаємо кнопку Enter і чекаємо закінчення створення віртуальної мережі

Тепер запускаємо щойно створену віртуальну мережу.

Тепер запускаємо щойно створену віртуальну мережу

Наступний крок: потрібно зв'язати реальну Wi-Fi мережу з віртуальної. Натискаємо в треї на іконку мережі і натискаємо на посилання "Центр управління мережами і загальним доступом".

Натискаємо в треї на іконку мережі і натискаємо на посилання Центр управління мережами і загальним доступом

У лівій області вікна натискаємо на посилання "Зміна параметрів адаптера".

У лівій області вікна натискаємо на посилання Зміна параметрів адаптера

Далі, натискаємо правою кнопкою миші по реальному бездротовому адаптера, через який отримуємо інтернет на комп'ютер (у мене - це "Бездротове мережеве з'єднання") і вибираємо опцію контекстного меню "Властивості". У властивостях перемикається на вкладку "Доступ" і ставимо галочку "Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до Інтернету цього комп'ютера" зі списку вибираємо віртуальний бездротової адаптер (як видно з картинки, у мене це "Бездротове мережеве з'єднання 2").

У властивостях перемикається на вкладку Доступ і ставимо галочку Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до Інтернету цього комп'ютера зі списку вибираємо віртуальний бездротової адаптер (як видно з картинки, у мене це Бездротове мережеве з'єднання 2)

Зберігаємо налаштування і перепідключатися телефоном до Wi-Fi мережі. Досить вимкнути і включити модуль Wi-Fi на телефоні. Якщо при створенні віртуальної мережі ви ввели ім'я, відмінне від реальної мережі, тоді натисніть в настройках бездротової мережі на телефоні на опцію "Забути мережу" навпроти реальної мережі, потім виберіть Wi-Fi мережу ноутбука-ретранслятора зі списку знайдених і підключіться до неї.

Якщо при створенні віртуальної мережі ви ввели ім'я, відмінне від реальної мережі, тоді натисніть в настройках бездротової мережі на телефоні на опцію Забути мережу навпроти реальної мережі, потім виберіть Wi-Fi мережу ноутбука-ретранслятора зі списку знайдених і підключіться до неї

Для тестування рівня сигналу бездротової мережі можна скористатися програмою для Android "Wi-Fi Analyzer".

Моїм ноутбуком вдалося підняти рівень сигналу більше ніж на 25 Дб!

Правда телефон знаходився на відстані близько одного метра від ноутбука. На відстані 5 метрів від ноутбука цей показник зменшився на 5 дб.

Відео:

Опубліковано в Windows

Надіслати другу: