Атестати WebMoney - перелік і призначення

 1. Типи Атестатів Вебмані
 2. Структура механізму атестації
 3. Процедура присвоєння Атестату
 4. Дії користувачів в рамках Атестатів
 5. Банківські карти і гаманці в інших системах
 6. WMID. Прив'язка до Атестату

Система електронних платежів Вебмані є один з небагатьох прикладів, коли анонімність не є позитивним фактором. В її випадку чим вище рівень довіри між майданчиком і клієнтом, тим більше в його розпорядженні виявляється можливостей. Спочатку тут панувала повна конфіденційність, що призвело до втрати взаєморозуміння між окремими користувачами. Вони побоювалися переводити один одному грошові кошти за ту чи іншу послугу або товар, вважаючи ймовірність обману надмірно високою. В результаті число операцій знижувалося, і майданчик була змушена переглянути політику анонімності, прагнучи убезпечити розрахунки і заспокоїти клієнтів.

В результаті число операцій знижувалося, і майданчик була змушена переглянути політику анонімності, прагнучи убезпечити розрахунки і заспокоїти клієнтів

Виходом із ситуації став атестаційний механізм, в рамках якого клієнти надавали ресурсу особисту інформацію. Сам атестат виступає в якості електронного документа, чия видача залежить від кількості і якості довірених клієнтом даних. Всі питання, пов'язані з отриманням електронного посвідчення, вирішуються в Центрі Атестації Вебмані, який розташований за адресою https://passport.webmoney.ru

Наявність Атестату, так само як і його рівень, є надійною перешкодою на шляху шахрайських дій і обману. Викриття Насильник діяльності тягне його ануляцію, після чого користувач позбавляється можливості проводити будь-які операції в системі Вебмані. Паспортні дані блокуються, запобігаючи спробу повторної реєстрації зловмисника. При необхідності всі дані порушника передаються органам слідства, а потім і суду. Особиста інформація зазначена в момент створення аккаунта, дозволяє швидко припиняти непорозуміння і фінансову неохайність і залучати шахраїв до відповідальності.

Надсилаючи особисту інформацію у вигляді паспортних даних, клієнт демонструє платіжній системі свою лояльність і може розраховувати на взаємну довіру. У його розпорядженні виявляється розширений функціонал і права. Якщо діяльність користувача обмежена обмінної біржею і службою оповіщення, отримувати атестат не потрібно. Однак для будь-якої грошової операції, Атестат є необхідною умовою. Чим вище його рівень, тим більші інструменти клієнт отримує в свої руки.

По перевазі Атестат виступає в формі електронного посвідчення, однак при бажанні користувача він може отримати на руки його паперову версію. В обох випадках в рамках документа представлені ПІБ користувача, номер та серія паспорта, телефонний номер. Переглянути рівень Атестату і зазначені в ньому параметри можна в розділі WebMoney Passport, ввівши у відповідне поле WMID або номер електронного гаманця.

На сьогоднішній день майданчик Вебмані налічує понад 100 тис. Користувачів, які надали ресурсу особисту інформацію. В результаті кількість анонімних клієнтів тут нижче, ніж в будь-якому аналогічному сервісі. Аналогів механізму атестації в світі не існує, що дозволяє ресурсу виводити фінансову безпеку клієнтів на принципово новий рівень.

Типи Атестатів Вебмані

В цілому сервіс надає клієнтам 12 різновидів Атестатів, кожен з яких є еквівалентом тих чи інших можливостей.

Все починається з Атестата Псевдоніма. Його користувач отримує вже в момент реєстрації, автоматично і безкоштовно. Тут вказується ПІБ, домашню адресу, телефонний номер, електронна пошта. Представлена ​​клієнтом інформація не перевіряється, номер паспорта вводити не потрібно. Атестат псевдоніма дозволяє поповнювати рахунок з використанням карт WM, а також вносити готівку. Добовий ліміт в цьому випадку становить 2 тис. Доларів.

Слідом йде Формальний Атестат, який передбачає процедуру ідентифікацію клієнта. Його отримання також не вимагає грошей, а в якості умови виступає надання особистих даних у вигляді номера та серії паспорта. Заповнивши форму, користувач отримує Атестат, перевірки наданих їм даних не ведеться. Власникам Формального Атестату доступні наступні операції:

 • Всі способи поповнення гаманця;
 • Купівля карт на cards.webmoney.ru для виведення грошей з доларових гаманців WMZ;
 • Операції з ваучерами Ukash на top-up.wmtransfer.com/Issue/;
 • Використання обмінної біржі Вебмані для поповнення рахунку і виведення коштів;
 • Створення коментарів в системі advisor.wmtransfer.com;
 • Прив'язка гаманців Вебмані до акаунтів в інших системах електронних платежів.

com;  Прив'язка гаманців Вебмані до акаунтів в інших системах електронних платежів

Початковий атестат, який передбачає перевірку фахівцями системи наданої клієнтом інформації, забезпечує ще більший рівень довіри до клієнта, хоча і його не можна назвати достатнім. Перевірку здійснюють представники сервісу, для позначення яких використовується термін Персоналізатор. Їх досвід не можна вважати достатнім, що залишає лазівки недобросовісних клієнтів, які надають невірні, а часто і зовсім помилкові дані. Разом з тим власники початкового атестата мають підвищені ліміти введення і виведення коштів і можуть стати учасниками capitaller.ru.

ru

Найбільшого поширення в рамках системи отримав Персональний атестат. Його володар має широкі можливості пов'язані з веденням в тому числі і комерційної діяльності. Отримати атестат можна при пред'явленні паперових документів. Воно актуальне при веденні бізнесу, дозволяючи випускати чеки Paymer, здійснювати подачу позовів до Арбітражного суду при системи, швидко відновлювати WMID після необгрунтованої блокування.

Воно актуальне при веденні бізнесу, дозволяючи випускати чеки Paymer, здійснювати подачу позовів до Арбітражного суду при системи, швидко відновлювати WMID після необгрунтованої блокування

Клієнт Вебмані, що пройшов процедуру реєстрації в рамках Мегасток, отримує Атестат продавця. Реєстрація супроводжується виконанням деяких умов в сфері маркетингу. Слідом за цим володар атестата може підключати пристрій автоматично відповідав платежів.

Слідом за цим володар атестата може підключати пристрій автоматично відповідав платежів

Юридичні особи, які надали системі інформацію про назву фірми і її реєстрації, можуть отримати Атестат Розрахункового Автомату.

Атестат передбачає ще кілька видів «розширення». Йдеться про такі рівнях, як Атестат розробника і Атестат Capitaller. У першому випадку доступ надається програмістам системи. Їх число на сьогоднішній день становить 5 осіб. У другому разі Атестат отримують бюджетні автомати.

Особи, які займаються видачею Персональних Атестатів, стають володарями Атестату Реєстратора. Це вища сходинка в системі, яка дозволяє виконувати функції нотаріуса. Разом з тим, щоб уникнути зловживань високим статусом і використання високого статусу в цілях особистої вигоди, на його власників накладаються обмеження. Зокрема, у них відсутній доступ до кредитів і випуску незабезпечених знаків Paymer.

До числа привілеїв власників Атестату Реєстратора відноситься можливість виводити гроші з найменшою комісією, а також високі ліміти введення і виведення коштів. У разі відповідності вимогам і порядну поведінку власник Атестату Реєстратора може підвищити свій статус до Арбітра Арбітражної служби.

Система видає і кілька ексклюзивних посвідчень. До їх числа відносяться:

 • Атестат Сервісу, що дозволяє надавати клієнтові інформацію про приналежність WMID системі;
 • Атестат Гаранта;
 • Атестат Оператора.

Отже, ключовою запорукою довіри до користувача виступає рівень Атестату, чиє підвищення тягне за собою розширення доступних клієнтові можливостей, включаючи знижену комісію з виведення і зростаючі ліміти вводу-виводу. Високий рівень Атестату є перевагою в арбітражних спорах.

Структура механізму атестації

Незважаючи на значне число представлених в рамках системи Атестатів, реальне ходіння мають тільки різновиди: Початковий, Персональний і посвідчення Реєстратора. Доступ до всіх з них здійснюється в рамках перевірки, а згодом рівень підвищується в ієрархічному порядку від Псевдоніма і вище. Присвоєння Персонального Атестату здійснюють Реєстратори. Внісши 100 WMZ застави, вони, а також власники Персональних атестатів отримують функції Персоналізатор і можуть привласнювати користувачам Початкові Атестати, чиї власники ніякими правами видачі не володіють.

У підсумку всі користувачі ресурсу розбиваються 4 групи:

 • Реєстратори з відповідним рівнем Атестату;
 • Персоналізатори. Володарі Персональних Атестатів і Реєстратори, які внесли заставу в розмірі 100 WMZ, що дає право на видачу початкового Атестату;
 • Аттестатори. Користувачі ресурсу, які видають атестати;
 • Наказом Міністерства освіти України. Користувачі системи, яким видається атестат (клієнти).

Процедура присвоєння Атестату

Атестат псевдоніма. Його отримання вимагає виключно реєстрації, коли клієнт надає свої ПІБ, дату народження, адресу, телефон та електронну пошту. Мовою внесення інформації виступає російська або англійська, в іншому випадку висока ймовірність подальших і непереборних проблем з грошовими операціями.

За ним в черзі слід Формальний атестат. Його отримують, заповнивши форму з введенням паспортних даних.

Слідом видається Початковий Атестат. Для цього на WebMoney Passport заповнюється форма, а дані підтверджуються у Персоналізатор або за допомогою більш простого механізму.

У першому випадку необхідно знайти будь-якого Персоналізатор на сайті Вебмані, надати йому грошову суму (чий розмір рідко буває менше 1 WMZ) і доступ до своєї анкети.

Потім відбувається особиста зустріч з Персоналізатори якому передається копія Паспорта і заяву на Атестат. Паспорт в руки не передають, але показати його необхідно. Частина фахівців (зазначених сірим кольором) здійснює поштовий прийом документів. Їх відправляють листом з попередніми запевненням у нотаріуса.

Необхідність надання паспорта і інших документів викликана вимогами системи, коли Персоналізатор зобов'язаний перевірити їх на відповідність, за що він несе відповідальність.

Невірна інформація у формі тягне обов'язкову корекцію і лише після неї можна отримати посвідчення.

Спрощена процедура отримання початкового Атестату доступна громадянам РФ і її резидентам, які можуть здійснювати поповнення гаманців в рамках поштових сервісів ЮНИСТРИМ, КОНТАКТ, АНЕЛІК.

Відправлення грошей супроводжується передачею даних від поштового сервісу в систему Вебмані, після чого вона здійснює автоматичну звірку інформації.

Благополучний результат перевірки тягне за собою завантаження відскановане зображення паспорта.

Після закінчення його перевірки Атестат видається безкоштовно і автоматично.

Власники Формального і початкового атестата мають можливість подачі заявки на отримання Персонального посвідчення.

На сайті Вебмані вибирається Реєстратор, якому сплачується сума не менше 5 WMZ. Слідом за цим обраний фахівець здійснює перевірку анкети.

Як і в попередніх випадках, заява та копія паспорта передаються при особистій зустрічі, а Реєстратор, позначений на сайті сірим кольором, приймає документи поштою.

За успішної перевіркою слід видача посвідчення.

Виявлені неточності в обов'язковому порядку коригуються.

Реєстратор і Персоналізатор мають доступ до списку клієнтських заяв на Атестат. В процесі Реєстратор звіряє інформацію, зазначаючи галочками зацікавили його поля.

Перш за все, це розділи з паспортними даними, пропискою і, якщо необхідно, ІПН і безпосереднім адресою проживання. Пакет документів надається на розсуд Реєстратора, чим більше він ставить зелених галочок, тим ширше функціонал Атестату.

На поширених запитань від клієнтів відноситься можливість отримання Персонального Атестату, минаючи Початковий. Ніяких перешкод для цього не існує, досить мати Формальний Атестат. В результаті має сенс перестрибувати одну зі сходинок, і нехай з додатковою платою, але отримувати доступ до розширеного функціоналу.

Всі розрахунки за послуги в рамках механізму Атестації приймаються в WMZ , Інші електронні валюти тут ходу не мають.

Система працює з російським і англійським інтерфейсом. Записи в документах можуть бути зроблені тільки на них. В інших випадках потрібно зробити нотаріальний переклад і представити його Реєстратора або Персоналізатор разом із заповненою формою і заявою.

Гарантією відсутності порушень при видачі Атестатів служить повторна перевірка, коли Реєстратора відсилаються документи користувача. Відправку виробляє Персоналізатор, а дії Реєстратора в свою чергу контролюються в Центрі Атестації. Документ, який пройшов багаторівневу перевірку, має відповідну позначку. Тут же позначається форма його видачі, будь то особиста зустріч або поштове відправлення.

Успіх на другому етапі перевірки спрощує отримання Персонального атестату, хоча явних переваг це не дає.

Найчастіше в процесі передачі інформації від Персоналізатор до Реєстратора виникають зволікання. Уникнути їх дозволяє самостійне звернення до Реєстратора. Йому передається необхідний пакет документів і заява з проханням повторної перевірки.

Кошти клієнта за посвідчення йдуть на транзитний рахунок Центру атестації, а після повторної перевірки надходять до Аттестатори.

Грошова застава в 100 WMZ дає можливість стати Персоналізатор вже при наявності Персонального Атестату. При бажанні припинити свою діяльність в даній якості користувач отримує гроші назад, повернувши при цьому всі надані йому для отримання початкового Атестату документи.

Спеціальних Атестатів для юридичних осіб платіжна система Вебмані не видає, але при бажанні комерсант з України та Білорусі в статусі Гаранта може включити в Персональне посвідчення номер ІПН, назву своєї компанії. У Росії інструментом для юридичних осіб служать сервіси системи processing.webmoney.ru і capitaller.ru, чия робота ведеться в автоматичному режимі.

При заміні паспорта і зміні прізвища необхідно зайти в особистий кабінет і, скориставшись інтерфейсом, внести необхідні зміни в форму. Потім в 30-денний період відбувається видача нового Атестату, який вимагає певної плати. Зміни адреси та фактичного місця проживання ніяких дій в акаунті не передбачають.

Розмістивши свій ресурс в системі Мегасток, власник Персонального атестату може отримати атестат Продавця.

Отримання Атестату Розрахункового Автомату передбачає наявність Персонального Атестат і реєстрацію нового WMID. До нього прикріплюється співробітник для обслуговування. Компанія укладає договір з Гарантом. Потім WMID відділяється від атестата співробітника, а його власник набуває права Розрахункового Автомату.

Видача атестата Реєстратора відбувається виключно в офісі Центру Атестації з особистою присутністю одержувача. Контора знаходиться в Москві, а до числа вимог для отримання Атестату відноситься рівень Атестації не нижче Персонального, не менше ніж 1-літній період з моменту реєстрації в системі Вебмані. Вік власника повинен бути від 25 років, і необхідний буде заставу 2000 WMZ.

Жорсткі умови і заставу знижують число Реєстраторів, але в разі помилок навіть ті з них, хто отримав доступ до функцій, можуть втратити свій Статусу.

Дії користувачів в рамках Атестатів

Уже Формальний рівень дозволяє приховувати поля через інтерфейс управління. Користувач вирішує, яку інформацію виставити на загальний доступ, а яку залишити в приватному режимі, виставляючи галочки у відповідних розділах. Підвищений рівень конфіденційності ніяк не позначається на довірі системи.

Кожен користувач може надати можливість іншому користувачеві переглянути своє посвідчення. Найчастіше це робиться в рамках отримання WM-кредиту, для спокою позикодавця. Проводиться процедура за допомогою інтерфейсу управління куди додається WMID кредитора або іншого довіреної особи.

Отримавши Атестат від Формального рівня і вище, його власник отримує можливість самостійно заповнювати і засвідчувати такі поля, як телефон, електронна пошта, Jabber і ICQ. Це робиться в Панелі управління атестатом. Адресу вашої електронної пошти перевіриться дуже просто - Вам прийде на нього лист, необхідно буде перейти по посиланню в ньому. Перевірка заявленого сайту здійснюється за вставці html-коду на головній сторінці.

Володарі атестатів від початкового і вище можуть верифікувати кілька сайтів, власники Формального атестата лише 1 адреса.

Банківські карти і гаманці в інших системах

В панелі управління можна зберігати контактну інформацію щодо гаманців в інших електронних системах, а також здійснити прив'язку банківської карти. Її номер та найменування банку вносяться до відповідного розділу, після чого власник активує кнопку «Перевірити карту». Дотримуючись отриманого керівництву, користувач вантажить відскановане зображення деяких паспортних сторінок та банківської карти. Якщо раніше паспорт вже проходив перевірку, відсилати зображення не потрібно. Всі документи вивчає співробітник сервісу Вебмані.

Прикріплені гаманці інших систем, а так само і банківські карти, дозволяють вводити і виводити гроші без додаткового дозволу системи Вебмані.

WMID. Прив'язка до Атестату

Один Атестат дає можливість на прив'язку декількох WMID (до 10 штук), один з них, на який і виданий документ, є базовим. Процедурі передує авторизація на сервісі WebMoney Passport, де в інтерфейсі управління вибирається відповідна опція, а потім користувач діє за інструкцією.

Свобода володіння декількома WMID являє разючий контраст з неможливістю мати кілька Атестатів. Він повинен бути тільки один, і при наявності дублюючих або декількох Посвідчень всі рахунки і гаманці заблокують. Згодом всі вони повинні бути прив'язані до єдиного формального атестата.

У деяких випадках відбувається заморожування рахунків користувача з Формальним Атестатом, що вже має Початковий і Атестат. В цьому випадку заблокований WMID необхідно приєднати до діючого Атестату. В цілому для створення ідентифікатора і його приєднання до системи немає ніяких перешкод, тоді як процедура його відкріплення від Атестату сервісом не передбачена.