Корисні дрібниці. Огляд кишень для HDD від компанії Zalman

компанія Zalman , Зарекомендувала себе на ITринке, як лідер сегмента систем охолодження для комп'ютерів. Одним з головних акцентів, упор, на який, ось вже багато років робить компанія - це безшумність продукції. Чи варто говорити про кількість патентів і нагород придбаних в даній області. Час не стоїть на місці і сьогодні, крім основного напрямку, Zalman активно займається розробкою і створенням "корисних дрібниць". Перераховувати можна багато і досить довго, але дещо просто не могло залишитися поза нашою увагою - кишені для HDD. В Україні вони з'явилися в 2011 році і відразу завоювали популярність у багатьох користувачів, стали предметом для обговорення у професіоналів. Сьогодні на розгляд потрапили практично всі моделі, різноманітні за своєю конструкцією, функціональним особливостям, дизайну. І так ось вони:

1. Zalman ZM-VE200 SE

2. Zalman ZM-VE300

3. Zalman ZM-HE250 U3

4. Zalman ZM-HE350 U3E

Як і слід було очікувати, у всіх чотирьох варіантах вивірений і сучасний дизайн. Це відрізняє стиль Zalman - ідеальна зовнішня подача продукції. Якісна і надійна упаковка, на якій позначені основні характеристики продукції. Її легко виділити на полицях магазину з подібними пристроями. Продумана комплектація, в даному випадку вона відрізняється в залежності від моделі, тому важливо розглянути детально кожен апарат в індивідуальному порядку.

І так в комплекті з ZM-VE200 SE є USB 3.0 кабель, диск з утилітами, зручний шкіряний чохол, міні викрутка, для кріплення HDD в кишеню, інструкція по швидкому старту і, звичайно ж, сам кейс. Не варто помилятися, що наявність кабелю має на увазі можливість підтримки USB 3.0 самим девайсом, насправді тільки USB 2.0, благо є кілька помітних переваг. Перш за все, не потрібне додаткове харчування при використанні жорстких дисків типорозміру 2,5 "зі швидкістю обертання як 5400 так і 7200 об / хв. Як же швидкої альтернативи здатної практично замінити собою інтерфейс USB 3.0 за швидкісними характеристиками - був передбачений інтерфейс eSATA. важливим є той факт, що в разі роботи з останнім роз'ємом працездатність кишені без підключеного USB різко прагне до 0, тому що харчування пристрій отримує виключно по ньому. Самим часто задається питанням безумовно є можливість у тановки операційної системи за допомогою даного пристрою, з радістю відповідаємо - так, така можливість, безумовно, присутній.

Для захисту інформації користувачів від небажаного видалення, можна знайти всім знайому, з часів дискет кнопочку, розташовану у верхній частині разом з іншими елементами управління. У корпусі кишені використані не тільки пластикові, а й алюмінієві деталі, що робить його більш надійним і міцним. З огляду на, що алюміній відмінно проводить тепло, верхня і нижня стінки девайса виступають в ролі пасивних радіаторів. У верхній частині корпусу можна побачити дисплей, що передає інформацію про те, який з образів завантажений в даний момент. Девайс володіє чудовою особливістю, будучи не просто корпусом для зовнішніх накопичувачів, але і в той же час віртуальним диском, що зберігає образи необхідних користувачеві CD або DVD. До слова сказати, така можливість порадує користувачів нетбуків, наскільки ми пам'ятаємо, раніше вони набували зовнішні DVD приводи, для установки Windows або інших важливих програм. Сьогодні, завдяки компанії Zalman все спростилося до не можна. Карман з легкістю можна використовувати на будь-яких операційних системах без необхідності установки драйверів, або подібних додаткових коштів.

Можливих колірних оформлення всього два, як водиться, максимально універсальних - чорний (black) і сірий (silver). Найцікавіший прийнятним співвідношенням ціни-якості, як наслідок завдяки своїй практичності і високої продуктивності буде корисний рядовим користувачам для заміни зовнішніх вінчестерів, або користувачам нетбуків, для якнайшвидшої відмови від зовнішніх DVD приводів. Середня вартість девайса становить 295.00 грн.

Старшим братом вищеописаного VE200 є осучаснений VE300 , Описувати який, заново дублюючи всі достоїнства попереднього, ми не станемо, а ось про відмінності поговоримо з задоволенням. Комплектація незмінна так само, USB 3.0 кабель, диск з утилітами, зручний шкіряний чохол, міні викрутка, інструкція по швидкому старту і сам кишеню. Зміни стають помітні ще з упаковки, де досить акцентується увага на використання інтерфейсу USB 3.0, мабуть, саме це і є основною відмінністю даної моделі від попередньої. Правда у випадку з VE200 у нас була eSATA, що дає ті ж швидкості що і USB 3.0, але є і свої плюси - eSATA не підтримує емуляцію і годиться тільки для завантаження образів на вінчестер, а так само її використання було неможливо без підключення додаткового живлення по USB. Сьогодні швидкості значно збільшені, але поспішати з висновками знову-таки не варто, адже всі принади установки операційної системи, наприклад, розкриються тільки з виходом Windows 8 і її підтримкою USB 3.0. Не варто забувати також, що девайс з легкістю здатний працювати і в старому доброму режимі USB 2.0, при підключенні тим же самим кабелем.

На верхній кромці, в місце в минулому, важкодоступного важеля-перемикача, з'явилася зручна кнопка, за допомогою якої легко здійсненними стають такі функції:

  1. Якщо утримувати кнопку резервного копіювання (Back Up) при підключенні - то автоматично включиться захист від запису.
  2. Якщо утримувати ліву кнопку при підключенні - то автоматом захист буде знята.
  3. Якщо при роботі коліщатко повернути вниз і утримувати - буде проведена підготовка до безпечного відключення пристрою. Той же ефект буде від натискання і утримування кнопки резервного копіювання (BackUp).
  4. Якщо при роботі коліщатко повернути вгору і утримувати - буде вироблено сканування директорії ISO. Зручно, після запису нових образів на HDD.
  5. Якщо кнопка резервного копіювання (BackUp) натиснута в Меню, вона переміщує на один рівень вгору.
  6. Крім Меню, кнопка резервного копіювання використовується для своєї первісної функції резервного копіювання даних (якщо встановлена ​​і запущена програма резервного копіювання).

Ще один цікавий факт, при наявності VE200 і подальшому придбанні VE300 можна з легкістю вилучити вінчестер з першого і без найменших втрат в доступі до раніше завантажених ISOобразам встановити в останній і продовжити активне користування. Додатковим плюсом, що з'явилися в даній моделі, стала можливість регулювання рівня підсвічування, а так само, при необхідності, тепер можна встановити час автоматичного відключення девайса. Як і раніше кейс доступний в двох колірних рішеннях, як чорному (black) так і сірому (silver). Примітним буде ще один аспект з екрану прибрана інформація про температуру встановленого вінчестера, але виходячи з практики, можна відзначити, що за цими цифрами ніхто не стежить, та й вище 44 градусів C, в ході тестів, температура не піднімалася, що є цілком прийнятним значенням навіть при середньому навантаженні девайса.

Даний девайс більше підійде досвідченим користувачам і системним адміністраторам у зв'язку з високими швидкостей і знатних технічних характеристик, а у випадку з останніми, якнайшвидшу установку нової Windows 8, після її офіційного релізу, звичайно ж. Середня вартість цього, без малого дива, становить 345.00 грн.

Наступний кейс в нашому списку - HE250 U3 , Що хочеться відзначити, перш за все - яскрава, соковита упаковка, що сигналізує масою покажчиків про те, що пристрій працює по USB 3.0. Як і в попередніх варіантах, комплектація сходиться один в один, за винятком одного єдиного нюансу - наявність додаткового кабелю живлення, яке живить пристрій від USB.

На металевому глянсовому білому корпусі ніяких індикаторів, панелей управління та іншого немає, за винятком синього підсвічування, по кромці, навколо логотипу Zalman, на фронтальному торці, що додає особливого шарму дизайну кейса. Основними технічними особливостями даної моделі став повністю алюмінієвий корпус, як і в попередніх моделях не тільки запобігає вінчестер від зайвих пошкоджень при транспортуванні, а й додатково відвідний тепло. Підтримка вінчестерів 2.5 ", широкого спектра, а саме SATAI і SATAII. Підтримка технології Plug-and-Play, що дозволяє обходиться без програмного забезпечення, достатньо всього лише підключити пристрій в USB порт і почати використовувати. Сумісність з USB 1.1, USB 2.0, USB 3.0 , що так же покликане підвищити як інтерес до подівся, так і коло його використання, але і це ще не все. Широкий спектр підтримуваних операційних систем, в тому числі - MacOS, Linux, Windows 7. чи варто говорити про простоту установки і вилучення вінчестера . Безумовно цей кейс покликаний зацікавити дост точно широку аудиторію. Легкість у використанні, що зачаровує дизайн, міцність, надійність, невеликий розмір, все це і багато іншого чекає покупців в білої глянсової коробці.

Кейс легко впишеться в коло людей творчих і стильних і стане чудовим доповненням до витриманому або неординарного стилю будь-якого найдосвідченішого користувача, прекрасно підійде як для зберігання своїх портфоліо, так і для супроводу в тривалій подорожі улюбленими іграми, фільмами, музикою. Середня ціна пристрою становить близько 335.00 грн.

А тепер самий ексцентричний представник сімейства кейсів компанії Zalman-HE350 U3E . Що ж собою являє даний девайс. Головна характеристика, що виділяє його з усіх перерахованих вище моделей і викликає найбільший інтерес - підтримка стандартних комп'ютерних вінчестерів розміром 3.5 ". Як і у попереднього побратима, білий алюмінієвий корпус з синьою LED-індикацією на фронтальному торці.

У комплект так само увійшов штекер із розетки в 220V. Як і раніше не складна інсталяція вінчестера, використання всіх можливих режимів USB сумісності, від USB 1.1 до USB 3.0. На відміну від попереднього, розглянутого нами кейса, цей, без малого звір, оснащений так само інтерфейсом eSATA. Як ми знаємо, сьогодні інтерфейс USB 3.0 тільки набирає популярність, а операційна система, повноцінно підтримує його - Windows 8 ще в розробці, то це швидше за майбутнє, ніж сучасне, тут і приходить на допомогу добре знайомий всім eSATA. Вдале рішення - поєднання двох популярних і високошвидкісних інтерфейсів, дозволяє зробити девайс найбільш функціональним і універсальним. Купуючи і використовуючи даний пристрій, не доведеться замислюватися про майбутню необхідності пошуку іншого, що відповідає новим стандартам девайса. Через декілька років, коли USB 3.0 набере свою справжню силу, кейс буде залишатися актуальним для використання в зв'язці з будь-яким типом нинішніх 3.5 "HDD.

Мабуть, єдиний мінус, який нам здався доречним - відсутність HDMI і приставки "мультимедійний центр" в назві. Знову відмінний екстер'єр, не дивлячись на використання типорозміру 3.5 ", досить компактний розмір, інтуїтивно зрозумілі елементи управління і роз'єми, якісна збірка, повна комплектація, що не змушує думати про необхідність придбання додатково того чи іншого кабелю, це те мале, що можна сміливо записати в позитивні риси даного девайса.

Припаде до смаку максимально широкому колу користувачів, найбільш ефективний буде для домашнього використання, зберігання фільмотеки і приємних компанійських переглядів в гостях чи вдома. Середня ціна становить 400.00 грн.

У наведеній нижче таблиці, підсумок по розглянутим девайсів. Зведена інформація про технічні характеристики допоможе правильно підібрати кейс і в повній мірі використовувати всі його функціональні особливості.

ZM-VE200 SE ZM-VE300 ZM-HE250 U3 ZM-HE350 U3E Інтерфейс USB (480Mбіт / сек) eSATA (3000Мбіт / сек) USB1.1 (12Мбіт / сек) USB2.0 (480Mбіт / сек) USB3.0 (5000Мбіт / сек) USB1.1 (12Мбіт / сек) USB2.0 (480Mбіт / сек) USB3.0 (5000Мбіт / сек) USB1.1 (12Мбіт / сек) USB2.0 (480Mбіт / сек) USB3.0 (5000Мбі Інтерфейс підтримуваних HDD SATA I SATA II SATA 6Gb / s SATA I SATA II SATA I SATA II SATA 6Gb / s SATA I SATA II SATA 6Gb / s Сумісний типорозмір HDD 2.5 "2.5" 2.5 "3.5" Розмір кейса 135.3 х 78.6 х 13.1 mm 135.5 x 78.6 x 13.1 mm 84 x 16 x 134 mm 116.6 x 47 x 201 mm Матеріал корпусу Алюміній, Полікарбонат Алюміній, Полікарбонат Алюміній, Акрил, Полікарбонат Алюміній, Полікарбонат Харчування Від USB порту Від USB порту Від USB порту, Від двох USB по ротів Від USB порту, Від мережі 100 - 240V Колір Сірий, Чорний Сірий, Чорний Білий Білий Підтримка ОС Windows 2000, Windows ME, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, MAC OS 8.6 і вище Windows 2000, Windows ME, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, MAC OS 8.6 і вище Windows 2000, Windows ME, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, MAC OS 8.6 і вище Windows 2000, Windows ME, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, MAC OS 8.6 і вище

Таким чином, ми бачимо, що сьогодні компанія Zalman, за допомогою розвитку нового напряму, а точніше, так званих "корисних дрібниць" завойовує все нові простори IT ринку. При цьому жодним чином не зраджуючи своїм ідеалам, створюючи такі ж гідні, якісні продукти, для широкої споживчої аудиторії, де кожен може підібрати пристрій для своїх цілей. Зовсім неважливо, наскільки вони прості або складні, адже при виборі будь-якого пристрою, ми керуємося тим, що продукція повинна бути якісною, сучасною і трохи заглядати в майбутнє. Ми зацікавлені купувати надійну техніку, здатну служити вірою і правдою не 2 або 3 місяці, а рівно стільки, скільки заманеться саме нам.

Автор: Євген Бондаренко