Вірус в телефоні андроїд, що робити?

  1. Без паніки
  2. Пошук вірусу
  3. Не поспішайте купувати новий!

Незважаючи на те, що вся техніка створювалася з метою спрощення нашого життя, іноді вона здатна ускладнити її. Адже дуже неприємно, коли Ваш улюблений смартфон починає «глючити», гальмувати, вимикатися або зовсім жити своїм життям. Досить часто відповідь очевидна - це вірус! І відразу виникає нове запитання: «Де він взявся?», «Як мені його видалити?». У цій статті ми розглянемо таку тему: «Вірус в телефоні андроїд, що робити?»

»

Без паніки

Для початку потрібно усвідомити, що проблему можна знайти і виправити. Сам вірус являє собою шкідливе програмне забезпечення, яке потрапляє в смартфон із закачуванням або установкою зараженої програми.

Мета у таких додатків різна:

  • деякі віруси «крадуть» в особисті дані або дані прив'язаною банківської карти;
  • дзвінки і відправлення смс повідомлень на платні номери;
  • деякі засмічують і гальмують систему пристрої;
  • спливаюча реклама;
  • заважають нормальному функціонуванню телефону.

Більшість вірусів замасковані під додатки і ховаються в іграх, книгах, плеєрах або браузерах. Буває таке, що шкідливі програми копіюють значок будь-якого додатка, і замість нього люди качають вірус. Такі файли завантажуються в кореневу папку пристрою з розширенням «apk».

Деякі віруси не обов'язково завантажувати, що б вони потрапили в телефон. Чи отримували Ви коли-небудь повідомлення на телефон або електронну пошту про те, що виграли автомобіль, поїздку на острови, квартиру або гроші? В кінці такого повідомлення розміщено посилання, яка призначена для «отримання виграшу». При переході по цьому посиланню, заражені файли автоматично завантажуються на пристрій. Це ще один шлях, по якому вірус потрапляє на телефон андроїд.

ВАЖЛИВО! Коли Ви запускаєте додаток або відкриваєте сайт, і на екрані висвічується подібна пропозиція: «Програма ... застаріла, її потрібно оновити». «Перейдіть по посиланню» і т.д., такі сторінки краще уникати!

Пошук вірусу

Що б знайти і знешкодити заражену програму на вашому пристрої необхідно відкрити антивірус. У разі якщо антивірус не встановлено, скачайте його через додаток «Play Market». У списку найбільш популярних Ви побачите: Dr. Web, Avira, Kaspersky і інші. Що б не потрапити на вірус знову, перед закачуванням прочитайте відгуки та оцінку користувачів, також враховуйте кількість завантажень.

Після установки, відкрийте додаток і виконайте повне сканування девайса. Зазвичай цей процес займає від 5 до 15 хвилин, а ймовірність виявити шкідливі програми та інші підозрілі файли складає більше 90%. Потім на екрані смартфона з'явиться список з підозрілими файлами і варіанти їх «лікування». В цьому випадку краще всього видалити всі файли.

Бувають і таке, що антивірус не в змозі визначити проблему. Для цього можна використовувати функцію «скидання налаштувань». Перед цим перенесіть всі важливі файли на комп'ютер або диск, так як зі смартфона всі файли будуть видалені. Це допоможе очистити телефон від усього сміття і зайвих файлів, які з'явилися в процесі використання.

Це допоможе очистити телефон від усього сміття і зайвих файлів, які з'явилися в процесі використання

Існує ще один варіант очищення підозрілих файлів - видалення через безпечний режим. Така процедура повністю видалить віруси з зараженого телефону андроїд з мінімальним ризиком втрати важливої ​​інформації, так як при роботі в цьому режимі пристрій завантажує тільки необхідні для системи додатки. Що б виконати цю дію необхідно натиснути кнопку виключення / перезавантаження на девайсі. На екрані з'явиться вікно і там буде пункт «відключення». Натискаємо і утримуємо кілька секунд до появи нового вікна, яке запропонує перезавантажити пристрій і увійти в безпечний режим. У разі якщо ця функція відсутня, при включенні пристрою затисніть кнопку меню або регулятори гучності.

Коли пристрій працює в безпечному режимі, перейдіть в «Додатки» і вилучили всі підозрілі програми, ігри, плеєри або браузери, всі файли, в достовірності яких Ви не впевнені чи не пам'ятаєте, що скачували їх. По завершенню цього дії перезавантажте смартфон або планшет для відновлення роботи в нормальному режимі.

Останнім варіантом видалення вірусів буде чистка пристрою через комп'ютер. Для цього необхідно під'єднати пристрій за допомогою USB-кабелю до комп'ютера, і як тільки комп'ютер розпізнає телефон, відразу просканувати його встановленим на комп'ютері антивірусом. Як правило, антивірус на ПК знаходить невидимі для смартфона програми, файли і т.д., які можна заблокувати або видалити.

Не поспішайте купувати новий!

На жаль власників смартфонів, хакери і компанії, які випускають віруси, стають хитрішими і винахідливішими з кожним днем. У зв'язку з цим фактом, деякі віруси можуть не піддаватися самостійного видалення або залишають після себе сміття, який також гальмує роботу телефону. В такому випадку краще віднести телефон в сервіс обслуговування і звернутися до фахівця, який напевно знайде шкідливу програму і виправить всі проблеми.

У цій статті ми розповіли Вам про віруси в телефоні андроїд, їх цілі, особливості та про те, як видалити їх з пристрою.

Пам'ятайте: перед закачуванням додатки варто переконатися в його якості, що б не потрапити в пастку хакерів.

І відразу виникає нове запитання: «Де він взявся?
», «Як мені його видалити?
У цій статті ми розглянемо таку тему: «Вірус в телефоні андроїд, що робити?
Чи отримували Ви коли-небудь повідомлення на телефон або електронну пошту про те, що виграли автомобіль, поїздку на острови, квартиру або гроші?