Що робити, якщо ви упустили свій iPhone в воду

Однією з найнебезпечніших і часто фатальних неприємностей є падіння i-телефону в воду. Про гарантії на безкоштовний ремонт можна забути, а в гіршому випадку, забути і про сам смартфон. Однак є швидкі способи, як запобігти трагедії, наприклад, відразу протерти телефон сухою тканиною і покласти в рис, який швидко вбирає вологу. Наскільки актуально і целосообразно це робити, ми і розповімо далі.

Для того щоб реанімувати впав в воду телефон, вам потрібен звичайний пакетик з рисової крупою (в сирому вигляді, зрозуміло). Даний спосіб може виявитися рятівним в переважній більшості випадків, однак діяти потрібно оперативно.

Перш за все, що цілком очевидно, необхідно негайно витягнути пристрій з води. Рахунок йде на секунди, тому чим швидше ви зреагуєте, тим вище ймовірність, що девайс не отримає серйозних ушкоджень.

Потім, як тільки ви дістали гаджет з води, відразу ж вимкніть його. Якщо телефон «одягнений» в чохол, то такий краще зняти. Знімати плівку з екрану або задньої частини, при її наявності, не обов'язково при відсутності під нею водяних бульбашок.

Тепер протріть смартфон сухою тканиною начисто (можна використовувати будь-який матеріал, який не залишає великої кількості ворсинок, інакше замучить їх потім знімати). Особливу увагу під час протирання приділяйте кнопок і роз'ємів пристрою, щоб на них не залишилося видимої вологи. Для кращого ефекту при очищенні роз'ємів використовуйте вбираючі матеріали, які можуть проникнути у важкодоступні місця (ватяні палички, зубочистки, сірники і т.д.).

Після того, як ви закінчите очищення iPhone від видимої вологи, слід усунути також і невидиму для очей вологість. Для цього візьміть невеликий пакетик з закривається смужкою і наповніть його рисом (наприклад, довгозерний, але намагайтеся уникати «збагаченого» рису - він залишає після себе дрібну крихту), потім опустіть туди свій телефон і закрийте пакетик (всередині залишиться трохи повітря, але це не страшно). iPhone повинен повністю «потонути» в крупі. Залиште смартфон в такому вигляді, щонайменше, на 36 (а краще на 48) годин.

Залежно від рідини, в яку впав телефон або яка була пролита на нього, різниться і результат просушування. Однак в більшості випадків визначальним фактором є швидкість ваших дій.

Після просушування апарату слід перевірити стан датчиків вологи. При контакті з водою вони набувають червоний відтінок. Щоб краще їх розглянути, можна скористатися кишеньковим ліхтариком або лупою з підсвічуванням. На малюнку нижче ви можете дізнатися, в яких місцях на різних моделях iPhone перебувають ці самі датчики вологи.

На малюнку нижче ви можете дізнатися, в яких місцях на різних моделях iPhone перебувають ці самі датчики вологи

Наслідки попадання вологи в смартфон можуть бути самими різними. Наприклад, роз'єми перестають функціонувати, кнопки не діють, при натисканні на екран нічого не відбувається і т.д. У таких випадках без звернення до сервісного центру Apple або спеціальний пристрій вже не обійтися. Якщо ви набували програму AppleCare +, яка ще діє, то ваші шанси на безкоштовний ремонт значно вище. Бережіть своїх i-улюбленців і нехай описані вище неприємності обійдуть вас стороною.