Російський депутат відстоює свою честь в іспанському суді

В Іспанії триває судовий розгляд справи про відмивання там російських грошей. Іспанці звинувачують 18 чоловік, в їх числі - депутата Владислава Резника. Парламентарій себе винним не визнає, продовжуючи відстоювати своє чесне ім'я, повідомляють "Дни.ру" . В Іспанії триває судовий розгляд справи про відмивання там російських грошей

Владислав Резник. Джерело фото: niceworld.su

Нагадаємо, в 2008 році іспанські поліцейські провели гучну операцію "Трійка". В результаті за підозрою у відмиванні здобутих в Росії грошових коштів були затримані близько 100 осіб, в тому числі Олександр Малишев і Геннадій Петров. В Іспанії їх називають тепер лідерами Тамбовської-Малишевський ОЗУ.

Судовий процес почався в лютому 2018 року. Слідство стверджує, що Малишев і Петров створили в Іспанії мережу компаній в сфері фінансових інвестицій і нерухомості та нібито відмили мінімум 50 мільйонів євро (3,4 мільярда рублів). В ході розслідування обидва втекли, перед судом постали 18 осіб. Одним з тих, кого звинувачують іспанці, став і депутат Владислав Резник.

Депутату і його дружині Діані Гиндин закидають участь у злочинному співтоваристві і відмивання грошей. Звинувачення вважає, що Резник набував автомобілі, яхту і нерухомість через фірми, підконтрольні Петрову.

Але доказів цих звинувачень немає, стверджує адвокат Владислава Резника Олександр Гофштейн. За його словами, захист в ході попереднього слідства надала всі необхідні відомості, що доводять невинність депутата та його дружини. Сукупний заробіток сімейної пари, як випливає з їх декларації про доходи, у багато разів перевищує вартість придбаної в Іспанії нерухомості. Всі покупки були зроблені абсолютно легально.

"Гроші легальні, з них сплачено податки, ось рахунок, ось переклад, ось загальна сума доходів, ось витрати. Просто диву даєшся, наскільки байдужі іспанські правоохоронці до переконливими доказами", - цитує Олександра Гофштейна Lenta.ru . Прокурор або слідчий можуть не вірити доводам захисту, проте ігнорувати докази невинності вони не в праві, підкреслює юрист.

"Обурення викликає повне безсилля, яке відчуває громадянин, залучений до відповідальності іспанськими властями: говори, що хочеш, доводь що хочеш, представляй найусілякіші документи - нам все одно, у нас є схема, і ми ні в якому разі тебе з цієї схеми не виключимо ", - розповідає Олександр Гофштейн.

Звинувачення абсурдні, вважає адвокат. "Перш за все я вважаю нісенітницею переклади телефонних переговорів, які покладені в основу цього звинувачення. XXI століття надворі, а ми стикаємося з кричущим фактом, коли важке звинувачення пояснюється ошибочностью перекладу телефонних розмов так званих фігурантів", - сказав Олександр Гофштейн. Крім того, викликає подив той факт, що за десять років слідство так і не змогло зрозуміти, кому належить який з голосів.

У деяких випадках іспанці навіть використовували переговори, в яких депутат не брав участі. "Доказом" причетності Резника до злочинної групи служить телефонна розмова, що стався, на думку прокуратури, між Резником і Петровим. Але Резник цієї розмови не вів! "- дивується Олександр Гофштейн.

Дивно й те, що в кінці кінців справжнього учасника цієї розмови знайшли. Була взята довідка з телефонної компанії про те, що номер, з якого велася розмова, до Резнику ніякого відношення не має. Більш того, було представлено "нотаріально завірена заява цього громадянина, в якому він підтверджує, що це його номер і його розмова"; представлено " експертне висновок про те, що це голос не Резника, а іншу людину; всі ці докази знаходяться в розпорядженні прокурора вже більше року ", розповідає Олександр Гофштейн. Але прокурор був як і раніше впевнений, що це розмова Резника. Нарешті реального учасника розмови допитали в суді, і він підтвердив, що голос на запису належить йому.

Ще більш дивно, що всі переклади інших розмов Резника зроблені з грубими помилками. Захист викликала в суд експерта з російської мови, з його допомогою, можливо, нарешті, вдасться оскаржити переклади телефонних переговорів, на підставі яких слідство побудувало свої здогадки.

Депутат Рєзнік особисто вирішив брати участь в суді, він упевнений у своїй невинності. Така ж позиція його дружини. Олександр Гофштейн підкреслив, що саме ця обставина викликає повагу і також доводить облудно всіх звинувачень.

Неспроможність звинувачень підтвердив і прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) у відставці Луїс Морено Окампо. В ході слідства він заявив про непричетність Резника і його дружини до будь-якої злочинної діяльності.

27 лютого пройшло останнє засідання в Національному суді Іспанії у резонансній справі, фігурантом якого став російський депутат. Владислав Резник дав розгорнуті свідчення. У їх ході він розповів, що познайомився з Петровим на Майорці і знав його як акціонера Балтійської будівельної компанії.

Депутат також підкреслив, що в Росії визнати злочинним авторитетом можна тільки за рішенням суду, а "щодо Петрова не було рішень, що він злочинний авторитет або глава злочинного угруповання". Крім того, Владислав Резник знав, що Петров за радянських часів був засуджений за злочини, які зараз в Росії декриміналізовані. "Наскільки я знаю, зараз до нього немає претензій, але детально не вивчав це питання. Я у нього будинок купував, а не вступав в родинні стосунки", - пояснив депутат. Крім того, Владислав Резник підкреслив, що основна частина майна була придбана у осіб, що не мають відношення до Петрову.

Компанію ж Centros Comerciales Antei SL, що раніше належала Петрову, Владиславу Резнику просто довелося купити. Він переслідував цією покупкою єдину мету - їй належали права на човен. За законодавством Іспанії, іноземний громадянин не може зареєструвати плавальний засіб на себе.

Владислав Резник підтвердив, що за період з 2002-го по 2008 рік його доходи склали більше 60 мільйонів доларів. Ці кошти були отримані шляхом продажу раніше придбаного майна. Всі вони задекларовані в податкових органах. "Як депутат я заповнюю спеціальну декларацію, мої декларації підлягають додатковому вивченню правоохоронними органам, як, втім, і всі звинувачення, які мені пред'явлені, вивчав слідчий департамент МВС", - заявив в іспанському суді російський депутат.

Іспанський суд ставить в провину Владиславу Резнику торгівлю зв'язками, конфіденційною інформацією і відмивання грошей. Докази - телефонні переговори, а також покупка нерухомості і фірми у одного з головних фігурантів справи Геннадія Петрова. Саме з усього цього іспанська прокуратура зробила висновок, що Рєзнік нібито входить до складу ОЗГ. Обвинувачення вимагає покарання у вигляді 5,5 років позбавлення волі для Владислава Резника, а також по 100 мільйонів євро штрафу з нього і його подружжя Діани Гиндин.