Блог - Як вибрати нагрівач для акваріума

 1. Види акваріумних обігрівачів
 2. Вибір обігрівача для акваріума: на що варто звернути увагу

Температура води - один з найбільш важливих факторів, які впливають на життя акваріумний флори і фауни. Для теплолюбних тропічних видів рибок, в основному мешкають в домашніх акваріумах, комфортними умовами вважаються 24-27 градусів тепла. Тому, вибір обігрівача для акваріума , Що підтримує температурний показник на потрібному рівні в будь-який час року, і забезпечує рівномірний нагрів усього об'єму рідини, справа дуже важлива і відповідальна. Температура води - один з найбільш важливих факторів, які впливають на життя акваріумний флори і фауни

Види акваріумних обігрівачів

Рибки та акваріумні рослини дуже погано переносять переохолодження і різкі добові температурні перепади. На їхнє здоров'я, також, негативно впливає велика різниця між температурою у поверхні і у грунту. Для нормального існування, цей показник не повинен перевищувати 2 ° C. Щоб створити акваріумних рибок сприятливий для життя клімат, слід придбати хороший обігрівач, який підігріє воду до потрібної температури швидко і максимально рівномірно.

Відомі два основних типи нагрівачів:

 • Занурювальні. Варіант, який можна легко розмістити в вертикальному або горизонтальному положенні на акваріумний стінці. Його немає необхідності виймати при підміні води і у використанні він дуже зручний. Найчастіше встановлюється в невеликих акваріумах, може ховатися за декораціями, або у самого грунту.
 • Грунтові. Даний варіант розміщується у вигляді термокабеля по всій площі дна під грунтом. Управляється обігрівач за допомогою термодатчика, який розміщується на стінці акваріума, а також керуючого контролера, що дозволяє регулювати температуру. Такий тип зустрічається вкрай рідко, так як не всі акваріумні рослини переносять обігрів у своїх коренів.

Дані прилади можуть бути в скляному або пластиковому корпусі. Використовувані скло і пластик відрізняються своєю стійкістю до ударів, легко переносять високі і низькі температури.

Крім названої вище класифікації, існують такі нагрівачі води для акваріума:

 • Проточні. Вони встановлюються у вертикальному положенні в шланг зовнішнього фільтра. Вода, проходячи через шланг повернення, підігрівається і поширюється по всій ємності.
 • Зовнішні нагрівачі. Найчастіше розміщуються всередині зовнішніх акваріумних фільтрів. Вода протікає крізь фільтр і нагрівається до потрібної температури. Термостат і керуючий пристрій розміщується на стінці акваріума. Такий обігрів акваріума найбільш цікавий, так як вода завжди рівномірно нагріта до потрібної температури. Недоліком є ​​ціна, а також надійність.
 • Нагрівальні мати або "подушки". Такі спеціальні грілки розміщуються під акваріумом, вони не псують естетику всередині і гріють цілком рівномірно. В основному підходять для ємностей невеликих розмірів.

Вибір обігрівача для акваріума: на що варто звернути увагу

Існує кілька основних показників, які є вкрай важливими при придбанні нагрівача:

 • Потужність обігрівача для акваріума. Прилад на 10 Вт здатний рівномірно нагріти обсяг в 4,5 л, але краще підстрахуватися і купити пристрій з запасом. Середній розрахунок визнаний аквариумистами - це 1 Вт на літр води.
 • Якість. Під час покупки уважно огляньте виріб. Навіть невеликі дефекти і тріщини можуть призвести до того що апарат вийде з ладу в самий невідповідний момент, через що рибки можуть загинути.
 • Наявність температурного регулятора. Він не допускає перегріву води і з його допомогою підтримується потрібна мешканцям акваріума температура. Коли вона досягає заданої позначки пристрій автоматично відключається.
 • Зовнішній вигляд і розміри. Підбираючи пристрій слід добре продумати, де його розмістити. Габаритний обігрівач може зіпсувати естетичний вигляд вашого акваріума, заважати його мешканцям.
 • Зручна індикація. Наявність світлового індикатора відразу дасть зрозуміти працює обігрівач чи ні. Кращі виробники оснащують обігрівачі індикацією, яка показує три режими роботи, замість двох: вимкнений, включений в черговий режим, нагрів. При такій індикації дуже легко контролюється його робота.
 • Наявність додаткового захисту від перегріву. Бувають випадки, коли поломка обігрівача призводить до неконтрольованого нагріву води. Також іноді при підміні води забувають вимкнути обігрівач, що призводить до його перегріву, опіків і навіть може призвести до пожежі. Щоб уникнути таких випадків хорошим можна вважати нагрівач, який оснащений додатковою системою, що відключає нагрівач при перегріванні і включає його, коли температура прийде в норму. Такі нагрівачі одні з найбезпечніших.

Щоб правильно підібрати акваріумний обігрівач, потрібно звернути увагу на співвідношення його потужності і об'єму ємності:

 • 25 Вт підійде для 10-25 л;
 • 50 Вт вистачить на 50-60 л;
 • 75 Вт на 60-80 л;
 • 100 Вт на 80-120 л;
 • 150 Вт на 120-170 л;
 • 200 Вт на 170-220 л;
 • 250 Вт на 220-280 л;
 • 300 Вт рішення для 280-350 л.

У дуже великі акваріуми професіонали рекомендують встановлювати два обігрівача в різних сторонах, замість одного, з такою ж сумарною потужністю. Це забезпечить рівномірність прогрівання води, а також при поломці одного з них не призведе до фатального охолодження.

Визначившись з тим, як вибрати нагрівач для акваріума , Залишилося вирішити де його придбати. У нашому зоомагазині ви знайдете міцні нагрівачі, які підтримують температуру води в межах 25 градусів Цельсія і оснащені захистом від перегріву, а наші консультанти із задоволенням відповідять на всі ваші запитання.