Книга "Друге життя Уве" - Бакман Фредрік - Читати онлайн - Завантажити fb2, rtf, epub - Купити, Відгуки - Літмір

Друге життя Уве

На перший погляд Уве - самий похмурий чоловік на світі. Він, як і багато хто з нас, вважає, що його оточують переважно ідіоти - сусіди, які неправильно паркують свої машини; продавці в магазині, що говорять на пташиною мовою; бюрократи, що псують життя нормальним людям ...

Але у похмурого буркотливого педанта - велике добре серце. І коли молода сім'я нових сусідів випадково пошкоджує його поштову скриньку, це стає початком неймовірно зворушливу історію про втрачену любов, несподіваною дружбу, бездомних котів і древньому мистецтві здавати назад на автомобілі з причепом. Історії про те, як сильно життя однієї людини може вплинути на життя багатьох інших.

Поділитися: Поділитися:   : 0 Мій статус книги: : 0 Мій статус книги:

Вельми своєрідна книга. Важкувато читається, і справа не тільки в непоследовательном викладі. Цей прийом якраз краще, що є в романі. Пошарово виявляється історія Уве, яка пояснює «як він дійшов» до такого життя на думку письменника повинна якось виправдовувати його завзятість до здійснення задуманого.
Ф. Бакман не носив би звання письменника, що не перенеси він на сторінки книги конфлікт, який знайшов відгук у серцях багатьох читачів. Багато хто побачив в історії сумного старого, який тужить про дружину, і це все так. Але чомусь рідко зустрічається думка, що Уве (і будь-який інший чоловік) має право творити зі своїм життям все, що заманеться. Стільки часто тиражується думка, що ми комусь щось винні, чесно кажучи, стомлює. Ця нав'язана цінність життя як такого теж стомлює. Пролайфісткое рух не враховує одного - інтересів володаря життя.
Чому, коли доросла людина щось вирішив, обов'язково вмішувати протидіє силу. У романі це настирливі сусіди зі своїми проблемами. Можна довго сперечатися про те, що егоїстично, а що ні, і можна знайти мільйон прикладів (і в книгах в тому числі), які виправдовують безліч некрасивих вчинків в ім'я «стій за свої ідеали». Так чому в разі Уве не можна було підтримати його прагнення? Він, між іншим, не егоїст, і людяний. Згадайте хоча б сцену в метро, ​​він не став підставляти хлопчиська-машиніста.
У будь-якому випадку, роман заслуговує на увагу, щоб зробити хоча б власні висновки. Але не залишало відчуття, що книга ... ну замовна чи що. Адже відомо, що скандинави дуже депресивні і там високий рівень самогубств. А тут нате, будь ласка, живіть, панове, адже ви комусь стане в нагоді.

Оцінила книгу на 8

Поділитися: Поділитися:   : 0 : 0

*. *. 242.177


Я почала саме з цієї цитати, тому що вона найбільш точно описує головного героя. Головний герой ще не старий в общем-то чоловік, йому 59 років, він ще міцний статурою, не хворіє, любить працювати і цінує працю, але його звільнили, відправили на пенсію до терміново, з огляду на моральне старіння, пославшись на його проблеми з серцем. Не так давно, він поховав дружину, єдине, що ще змушувало його продовжувати жити, це його почуття відповідальності, він не міг кинути роботу, люди на нього розраховували, але як виявилося їм він більше не був корисний.

Він шалено любив свою дружину, вона була єдиною світлою плямою в його житті, його дороговказною зіркою і її раптом не стало .. Вони були різними, як день і ніч, вона доповнювала його, а без неї і Уве втратив все заради чого варто було б жити .

Цей буркотливий старий, який звик до старого SAAB -у, який не любив зміни, всього лише хотів бути корисним, точніше він просто не вмів жити інакше.
Це книга наповнена світлим смутком, болем самотності і надією, що все буде добре.
Рекомендую.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:   : 0 : 0

*. *. 19.174

Дивно добра книга.

Оцінив книгу на 9

Поділитися: Поділитися:   : 0 : 0

*. *. 56.202

Дуже круте твір.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:   : 0 : 0

*. *. 209.9

Вперше мені сподобалася скандинавська проза. (Розміреність, тягучість, властиве багатьом проіведеніям -не моє)
Історія життя самотньої людини, який намагається жити «як треба», по справедливості. У всьому потрібен порядок і розклад -)) А така серйозна підготовка до смерті викликало не гіркоту, а посмішку.
Своєрідна мова, гумор, а репліки, просто ходячі цитати.
"Всі люди хочуть жити гідно, просто гідність розуміють по-різному"
«У житті кожного чоловіка настає пора, коли треба вирішити для себе, хто ти. Дозволиш витирати об себе ноги. »
"Є люди, яким і так все зрозуміло, а є - яким все одно не зрозуміти."
"Важко визнавати, що ти помилявся. Особливо якщо помилявся так довго"
«Запам'ятай: тільки дурень думає, що сила і габарити - це одне і те ж»
"Полюбити когось - це все одно як оселитися в новому будинку, - говорила Соня. - Спершу тобі подобається, все-то в ньому нове, і щоранку себе дивуєшся: та невже це все моє? Все боїшся: ну увірветься хто так закричить: мовляв, ніхто не збирався селити вас в такі хороми. Але роки йдуть, фасад занепадає, одна тріщинка пішла, інша. і ти починаєш любити будинок вже не за достоїнства, а скоріше за недоліки. З закритими очима пам'ятаєш все його кути і закутки . Чи вмієш так хитро повернути ключ, щоб не заїло замок і будинок впустив тебе з морозу. Знаєш, які підлог ци прогинаються під ногами. Як відкрити шафу, щоб не скрипнули дверцята. З таких ось маленьких секретів і таємниць і складається твій будинок. "
Тепла, зворушлива, просто чудова книга! Тепер залишилося фільм подивитися.

Поділитися: Поділитися:   : 0 : 0

{ "B": "549685", "o": 30}

Так чому в разі Уве не можна було підтримати його прагнення?
Спершу тобі подобається, все-то в ньому нове, і щоранку себе дивуєшся: та невже це все моє?