Банкострахування: зручно, вигідно, перспективно

  1. Орфографічна помилка в тексті:

21 листопада 2013, 09:00, Переглядів:

"Банкострахування" - поки не зовсім звичне для більшості людей слово. Але і страховики, і банкіри вже давно визначилися, як зі значенням цього терміна, так і з тим, які переваги можуть бути отримані завдяки спільній роботі двох напрямків.

В Україні спостерігається тенденція поетапного процесу інтеграції банків і страхових компаній, синтез їх послуг з метою реалізації як банківських, так і страхових продуктів. Обидві сторони поєднують канали продажів і клієнтські бази, а також відкривають доступ до внутрішніх фінансових ресурсів один одного, завдяки чому підвищується ефективність діяльності обох секторів економіки.

Взаємодія страхових компаній і банків по даному напрямку є взаємовигідним співробітництвом, оскільки дозволяє здійснити диверсифікацію послуг і каналів розподілу, мінімізувати ризики і підвищити надійність всіх фінансових операцій.

Наприклад, ПАТ "МАРФІН БАНК", завдяки збільшенню виданих споживчих кредитів для фізосіб, за підсумками десяти місяців 2013 року збільшив обсяг продаваних страхових послуг в порівнянні з 2012 роком удвічі.

При цьому слід зазначити, що Банк диференційовано підходить до інтересів кожного з учасників процесу банкострахування, враховуючи максимальні вигоди і мінімальні ризики всіх трьох сторін. А саме:

1) Клієнта, який повинен бути впевнений в якості наданої послуги і яким пропонується повний набір послуг з мінімальною втратою часу, а також максимальною вигодою і комфортом.

2) Банку, зацікавленого в збільшенні комісійного доходу, розширення клієнтської бази і зменшенні фінансових ризиків, пов'язаних з втратою працездатності позичальників, шахрайських операцій по кредитних і дебетних карток клієнтів і т.д.

3) Страхової компанії в контексті розширення ринку збуту і, зрозуміло, збільшенні прибутку.

Крім того, купуючи страхові продукти через філіальну мережу банків, клієнти знаходять можливість отримати страхові послуги в сукупності з банківськими і за ціною нижче, ніж, якби купували їх у страховій компанії.

В ПАТ "МАРФІН БАНК" відзначають, що основними і головними критеріями для акредитації страховиків при банках є позитивна ділова репутація компанії в сфері страхових послуг і високий рейтинг надійності. Тут враховується термін діяльності страхової компанії на страховому ринку України, наявність розвиненої мережі філій, вітаються програми лояльності, як для банків-партнерів, так і для постійних клієнтів.

За словами фахівців ПАТ "МАРФІН БАНК", найбільша частка реалізованих послуг банкострахування доводиться на страхування життя і здоров'я позичальників при споживчому кредитуванні. Також популярністю користується категорія полісів, наприклад, медичне страхування виїжджаючих за кордон, пропонована власникам міжнародних платіжних карт.

Якщо сьогодні говорити про перспективні напрями банкострахування, то це ті види страхування, які є субпродуктами по відношенню до кредитів: страхування життя, іпотечне страхування, автострахування, страхування застав. В даний час відзначається активний розвиток кредитування малого і середнього бізнесу і, як наслідок, збільшуються обсяги страхування життя позичальників, застав і майна. Зростання цього сегменту страхування лімітований тільки зростанням кредитування. Також популярним стає страхування власників банківських карт, запити по якому ростуть в геометричній прогресії. До слова, ПАТ "МАРФІН БАНК" спільно з однією з акредитованих страхових компаній зараз розробляє дуже цікава пропозиція по страхуванню власників карт від шахрайських операцій.

Банкострахування як засіб забезпечення економічної безпеки стає невід'ємною частиною сучасних фінансових процесів Банкострахування як засіб забезпечення економічної безпеки стає невід'ємною частиною сучасних фінансових процесів. На сьогоднішній день докризові показники ринку банкострахування поки не досягнуті, але вже спостерігається позитивна динаміка. Так, за даними дослідження журналу "Insurance TOP", опублікованого на сайті http://forinsurer.com, в 2012 році обсяг банкострахування виріс на 6%, а 2013 році очікується збільшення на рівні 4%. У найближчі роки зростання кредитування в сегменті роздрібного бізнесу сприятиме зростанню основних видів банкострахування.

Важливо відзначити, що банкострахування не слід розглядати, як продаж супутньої, а іноді, і обов'язкової послуги до кредитних продуктів. У майбутньому банки виступлять повноцінним каналом збуту страхової послуги, як такої. Саме таке страхування стане актуальним найближчим часом. Як кажуть фахівці ПАТ "МАРФІН БАНК", наша спільна мета - розвиток класичного ринку банкострахування в Україні. Ринку прозорого, платоспроможного, клієнтоорієнтованого, в повній мірі забезпечує потреби суспільства в управлінні різноманітними ризиками сучасного світу.

за матеріалами ПАТ "МАРФІН БАНК"

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Банкострахування: зручно, вигідно, перспективно". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.