На якій висоті встановлювати розетки і вимикачі

  1. Де встановлювати розетки і вимикачі
  2. установка вимикачів

Під час проведення   електромонтажних робіт   багатьох цікавить питання, на якій висоті ставити розетки і вимикачі Під час проведення електромонтажних робіт багатьох цікавить питання, на якій висоті ставити розетки і вимикачі. Для квартир в багатоповерхових будинках не існує строгих регламентів. Головне, щоб ними було зручно користуватися.

Деякі люди звикли до тих висот, які використовувалися в будинках радянської будівлі. У них розетки встановлювалися на відстані 80-90 сантиметрів, а клавіші - 150-160 сантиметрів. Цікаво, що власники квартир від таких висот не відмовляються в силу звички. Інші швидко переймають все нове і незвичайне і використовують європейські стандарти, де електроустановки робляться для зручності і комфорту людини.

Де встановлювати розетки і вимикачі

Сьогодні гнізда монтують на висоті 30-40 сантиметрів, а вимикачі - 80-90 сантиметрів від рівня підлоги. Такі показники вважаються загальноприйнятими.

З урахуванням призначення розеток, пристрої можна робити і на іншій відстані, наприклад, на кухні їх часто розташовують в одну лінію над столом, плюс 0.2-0.25 м. Це забезпечує зручність експлуатації різних побутових приладів.

Для аудіо- і відеоприладу в одну лінію з силовими розетками ставлять спеціальні елекроустановкі. У цьому випадку набір гнізд розумно встановлювати не дуже низько. Середня висота може варіюватися в межах 50-120 сантиметрів.

У ванній кімнаті роблять розетку з рівнем захисту не менше IP-44, на висоті одного метра від підлоги і на відстані не менше 0.6 м від ванною або душової кабіни.

6 м від ванною або душової кабіни

установка вимикачів

Їх потрібно розташовувати таким чином, щоб пристрій не виявилося за зачиненими дверима. Від отвору вони повинні розміщуватися на відстані не менше 100 сантиметрів.

Можна поставити вимикачі за євростандартом, розташовуючи з боку дверної ручки на відстані не менше 10 сантиметрів від дверного отвору і на рівні опущеної вниз руки. Багатьом це здається зручним.

Перш ніж ставити електроустановки, намалюйте умовну розмітку місць монтажу електрики на стіні, потім подивіться, чи підійде вам вбрання розташування. Інший варіант - сходіть до друзів, подивіться, на якій висоті знаходяться їх розетки і вимикачі, дізнайтеся, наскільки зручно їх використання. Так ви зможете прийняти вірне для себе рішення. А якщо сумніви все ж залишилися, звертайтеся в нашу компанію. Електрик виїжджає в будь-яку точку Москви і області. Ми вирішимо будь-яке завдання, так як маємо в своєму розпорядженні:

  • Кваліфікований штат фахівців.
  • Великий досвід роботи.
  • Сучасне обладнання та інструменти.

Сучасне обладнання та інструменти