Підключення пральної машини до каналізації - як правильно провести монтаж своїми руками?

 1. Перевірка комплектації
 2. Зняття транспортувальних елементів
 3. безпосередня установка
 4. З'єднання з ванною
 5. З'єднання з каналізацією
 6. Помилки, допущені при самостійному підключенні пральної машини
 7. Пральна машина не вирівняна за рівнем
 8. Замість окремої лінії електроживлення використовується звичайна розетка
 9. На закінчення

Пральна машинка в ванній

У наші дні жодна господиня вже не може обійтися без такого надійного помічника, як пральна машина. А для створення правильних умов експлуатації такої техніки важливо забезпечити її грамотну установку. Причому не завжди для цього запрошують професійних майстрів. Тому зараз мова піде про самостійне підключенні до каналізації пральної машини.

Відразу підкреслимо, що неправильне під'єднання такого автоматичного пристрою може призвести до багатьох неприємностей, починаючи від поломок і закінчуючи затопленням. Щоб уникнути подібних проблем, професіонали радять уважно вивчити правила підключення пральної машини.

Перевірка комплектації

Ще при покупці товару в магазині переконайтеся, що до нього додається весь пакет документів. Обов'язково вимагайте, щоб продавець надав інструкцію, де буде чітко і детально викладено, як підключити пральну машину до каналізації.

Знайдіть в цьому посібнику параметри випускного патрубка. Висота його установки - це головний параметр, на який вам необхідно звернути увагу. Саме він буде відігравати важливу роль при підключенні зливного шланга в систему.

Зверніть увагу! Різні моделі побутового прального обладнання можуть мати індивідуальну висоту патрубка, від чого залежатимуть варіанти приєднання машини до каналізації.

Зняття транспортувальних елементів

Схема установки машинки

Перш ніж приступати до монтажу, розпакуйте пральну машину і видаліть деталі, які утримують обертові елементи в закріпленому положенні. Це потрібно було для того, щоб вони не пошкодилися при транспортуванні.

Після цього:

 • Проведіть огляд корпусу, знайдіть і зніміть бруски, скоби і болти. Якщо їх не видалити, то машині загрожує повний вихід з ладу.
 • Після зняття транспортувальних елементів обов'язково переконайтеся, що барабан нічим не закріплений і прийшов в нормальний робочий стан.
 • Спеціальними заглушками, які постачаються в комплекті з машиною, закрийте отвори, що залишилися після болтів.
 • Приберіть скоби, що фіксували шнур електроживлення і зливний шланг.
 • Нахиліть машину вперед, щоб видалити підставочні бруски.
 • Збережіть всі транспортувальні елементи - вони вам знадобляться в разі перевезення в центр сервісного обслуговування або при переїзді.

Тепер можна приступати безпосередньо до установки.

безпосередня установка

Підключення зливу пральної машини до каналізації можна здійснити різними способами. Давайте поетапно розглянемо, як це зробити своїми руками.

З'єднання з ванною

З'єднання з ванною

Якщо придбана вами модель оснащена патрубком, що обмежує висоту розміщення, то можна встановити додатковий сифон. Або ж закріпити випускний шланг на корпусі ванни або раковини, таким способом забезпечивши злив пральної машини в каналізацію.

Необхідно убезпечити себе і сусідів від затоплення. Фахівці пропонують закріплювати зливний шланг якомога сильніше. Це вбереже вас від його випадкового випадання під напором відпрацьованих вод або в інших випадках.

Однак в останні роки до цього методу з'єднання намагаються не вдаватися, але іноді інший спосіб монтажу виконати просто неможливо. Тому обов'язково врахуйте, що при необхідності можна наростити довжину патрубка до потрібного рівня.

Зверніть увагу! Довжина шланга для зливу води визначається потужністю насоса пральної машини. Виробник вказує необхідні параметри зливного патрубка, які потрібно врахувати при монтажі.

З'єднання з каналізацією

вирівнювання машини

Щоб виключити проникнення в кімнату неприємних запахів і нечистот з каналізаційної мережі, вам знадобиться спеціальний сифон. Фахівці радять просто зігнути кінець зливного патрубка. Так буде створений природний водяний затор.

Якщо раптом, виробляючи підключення зливного шланга, ви прийняли рішення його зігнути, врахуйте, що при виконанні певних програм пральна машина може зависнути. Щоб цього уникнути, слід точно встановити необхідну висоту розташування водяного затвора.

Помилки, допущені при самостійному підключенні пральної машини

Неправильно виконано врізання в трубу каналізації

Це може викликати вихід з ладу механізмів наповнення і зливу - відбувається витік, і вода заливає підлогове покриття. Причому при відкритому підводі води протікання імовірна, навіть якщо агрегат ще не запущений.

Пральна машина не вирівняна за рівнем

В цьому випадку вам забезпечена галаслива робота центрифуги. Вібрація навіть при низьких оборотах буде така, що ваша машина стане рухатися на підлозі. Надмірні перевантаження з часом стануть причиною поломки барабана. У підсумку - протікання, затоплення і ремонт.

Замість окремої лінії електроживлення використовується звичайна розетка

Відкручування транспортних болтів

При монтажі пральної техніки на кухні ні в якому разі не можна робити харчування від розетки, призначеної для плити або інших приладів.

В процесі прання машина споживає велику кількість електроенергії. А коли одночасно працюють і інші побутові прилади, неминуча перевантаження і навіть замикання в мережі. Щоб цього уникнути, вам необхідно підвести до машини окрему електричну лінію, яка буде забезпечена установкою потужного захисного автомата із заземленням.

У зв'язку з тим, що в більшості розеток побутового призначення система заземлення відсутнє, а кабелі найчастіше мають недостатній перетин, категорично заборонено застосовувати їх для під'єднання пральних машин. Проконсультуйтеся з електриками, прочитайте інструкцію до товару і купите надійні дроти.

Порада! Буде ще краще, якщо взяти мідні дроти з поперечним перерізом навіть дещо більше, ніж необхідно.

На закінчення

Скористаєтеся нашими порадами, вивчіть інструкцію до пральної машини, і ви зможете встановити її таким чином, що вона буде служити для вас довго і безвідмовно.

Коментарі та відгуки до матеріалу