Стандартна ширина і товщина дверної коробки міжкімнатних дверей

 1. Основні параметри дверного блоку
 2. Стандартна ширина отвору, коробки, дверного полотна
 3. Нормативні розміри
 4. Як вчинити якщо ширина короба не відповідає габаритам отвору

Ремонт, особливо капітальний, складний процес. Необхідно заздалегідь продумати багато моментів, щоб потім не довелося переробляти, підганяти. Одним з важливих елементів при монтажі дверного блоку квартири, є ширина дверної коробки міжкімнатних дверей. Для цього, щоб двері встановити, потрібно підготувати потрібних розмірів отвір в стіні. Зупинимося на питанні, як правильно розрахувати ширину отвору, коробки і дверного полотна. Це важливо, з точки зору нормального функціонування двері в цілому. Ремонт, особливо капітальний, складний процес

Схема з розмірами дверної коробки міжкімнатних дверей

Основні параметри дверного блоку

Більшість виробників при серійному виробництві двері, коробки, лиштви орієнтуються на прийняті в даній країні стандарти. Вони відображені в ГОСТах (ГОСТ 6629-88) і будівельних нормах і правилах (СНиП). Стандарт підходить для будинків, які будують, спираючись на ці норми. Але вони носять скоріше загальний рекомендаційний характер.
Більшість виробників при серійному виробництві двері, коробки, лиштви орієнтуються на прийняті в даній країні стандарти


Серед різноманіття проектних рішень, далеко не завжди можна витримуються стандартні розміри товщини стін, особливо це характерно для монолітно-каркасного будівництва. При модною зараз вільному плануванні, замовник сам вибирає, які двері, відповідно ширину отвору, він хоче зробити.
Серед різноманіття проектних рішень, далеко не завжди можна витримуються стандартні розміри товщини стін, особливо це характерно для монолітно-каркасного будівництва
В цьому випадку, потрібно бути готовим до того, що якщо обрана ширина не відповідає нормативам, дверний блок доведеться замовляти індивідуально. Природним коштувати буде він дорожче, звужується вибір готових дверних блоків.

Креслення і ескіз дверної коробки

Проблема нестандартних прорізів часто виникає при реконструкції старих будинків, особливо з великою висотою стель, наприклад, в «сталінках». Необхідно буде або підганяти отвір до стандартів, або теж замовляти двері індивідуально.

Стандартна ширина отвору, коробки, дверного полотна

Необізнані люди часто плутають поняття «ширина дверного отвору» і «ширина коробки». На цей момент потрібно звернути увагу, так як це може привести до того, що доведеться міняти придбаний комплект дверного блоку.

На цей момент потрібно звернути увагу, так як це може привести до того, що доведеться міняти придбаний комплект дверного блоку

Таблиця розмірів дверного полотна

Основні терміни і позначення:

Отвір.

 • Ширина - відстань між боковинами прорізаного в стіні отвори для установки коробки.
 • Висота - вимірюється від підлоги до закінчення цього отвору.
 • Глибина - товщина стіни в отворі.

Коробка.

Являє собою рамкову конструкцію, в яку монтується двері.

 • Ширина - відстань між стійками.
 • Висота - довжина стійок.
 • Глибина - ширина бруса стійок.

Дверне полотно.
Дверне полотно

Стандартне полотно має прямокутну форму. Відповідно розміри прямокутника і будуть шириною і висотою, а глибина товщиною двері.

Нормативні розміри

Існує кілька стандартів, яких намагаються дотримуватися будівельники. При їх дотриманні проблем з установкою дверного блоку не виникає.

При їх дотриманні проблем з установкою дверного блоку не виникає

Стандартні розміри дверного полотна

Основні нормативи:

 1. Ширина дверного отвору повинна бути на 70 мм більше ширини полотна дверей. Це потрібно для того, щоб залишався простір для установки дверних полотен і їх функціонування: 20 мм з боку петель, 40 мм з відкривається боку.

  Схема конструкції коробки і дверного полотна

 2. Зазори по периметру від дверної коробки до монтажних розмірів прорізу повинна становити від 50 мм до 100 мм (для великих розмірів дверей). Це так звані монтажні зазори, які дають можливість правильно встановити і вирівняти дверну коробку. Сюди входить і товщина короба, стандартна 25 мм, якщо ця величина більше, то мінімальний монтажний зазор повинен складати 100 мм.

  Креслення дверної коробки з зазорами

При монтажі короба його виставляють по рівню і заклинивают за допомогою розпірок з тріски бруса. Потім щілину запінюється. Всередину коробки теж ставлять розпірки, так як піна, розширюючись, може видавити стійки і перемички.

 1. Визначаючи висоту короба, необхідно враховувати поріг, в цьому випадку коробка повинна бути вище на 80 мм. Без нього - на 50 мм. Двері в цьому випадку на 25 мм повинна бути встановлена ​​вище на 25 мм від статі і горизонтальної верхньої планки короба. Стандартна висота дверного полотна 2 тис. Мм, 1900 мм.

Основою для розрахунку стане дверне полотно. Стандартна ширина розміру дверей: 600; 700; 800; 900 мм.

Наведемо приклад розрахунків короба:

Дверне полотно 80 см / 800 мм по ширині і 200 см / 2 тис. Мм по висоті.

Ширина дверної коробки: 800 + 70 = 870 мм

Висота: 2000 + 80/50 = 2080/2050 мм

Скориставшись таким нескладним розрахунком, ви без праці отримаєте правильні розміри всіх складових дверного блоку. Такий нескладної формулою користуються при розрахунку і нестандартних розмірів полотен.

Таблиця типових розмірів дверних прорізів

При розрахунку металевих вхідних дверей використовують ті ж правила, тільки мінімальна відстань від короба до отвору повинна складати не менше від 150 до 200 мм, з огляду на ширину коробки. Ці ж параметри рекомендовані для установки двостулкових дверей. При монтажі важких броньованих дверей доводиться посилювати отвір металом. Розрахунок в цьому випадку повинен бути особливо ретельним.

Проект і креслення з розмірами двостулкових дверей

Окремо варто зупинитися на дерев'яних полотнах, стандартних і виготовлених за індивідуальним замовленням. Велика частина дверних блоків з масиву мають більш товсті стінки короба. Особливо це стосується широких дверей на 800; 900 мм, двостулкових конструкцій. Майстри виготовляють масивні коробки, щоб посилити каркас. До того ж такий короб гармонійно поєднується з важким дерев'яним масивом. Цей момент слід враховувати при розрахунку дверного отвору.

Як вчинити якщо ширина короба не відповідає габаритам отвору

Коли отвір менше потрібних габаритних розмірів, то в цьому випадку його просто розширюють. Залежно від матеріалу стін використовують різні методи:

 1. У бетоні спочатку проробляють перфоратором отвори по периметру, потім намічають деформаційний шов і вибивають частину стіни.

  процес розширення дверного отвору

 2. Для того щоб демонтувати частину цегляної кладки краще встановити страхувальні розпірки з дерева, щоб цегла не почав сипатися. Вибити акуратно частина цегляної кладки. Потім перекласти її на цементний розчин і поштукатурити.
 3. Якщо стіна змонтована з гіпсокартону на профіль, то прибирають одну з стоєчних планок, попередньо підрізавши плиту ГКЛ. Встановлюють нову стійку за потрібними розмірами і знову зашивають гіпсом.
 4. Найпростіше зі стіною з гіпсової плити. Її просто підрізають і прибирають частину.

Дивіться у відео: правила виміру дверних прорізів перед покупкою міжкімнатних дверей.

У тому випадку, коли отвір більше, його нарощують. Найпростіше це зробити за допомогою гіпсокартону, встановленого на перегородковий профіль. Додатково периметр часто посилюють брусом. Потрібно відзначити, що ширина дверних коробок міжкімнатних дверей, дотримання правильних монтажних зазорів, має вагоме значення при установці дверного блоку.