Висота міжкімнатних дверей

 1. Які показники висоти будуть стандартними?
 2. Про дверних коробках і отворах
 3. Правила з індивідуального підбору
 4. Додаткова інформація про стандарти
 5. Заміри: придивляємося до матеріалів
 6. Прорізи. Інформація про розміри
 7. Рекомендації по проведенню вимірів
 8. Як бути з вагою?

Фахівці рекомендують вибирати міжкімнатні двері ще до того, як всередині приміщення розпочнуться ремонтні роботи. Тоді можна буде не турбуватися про те, що зіпсуються стіни. Асортимент конструкцій на сучасному ринку радує широким вибором. Але багато покупців починають плутатися.

Задача буде полегшена, якщо заздалегідь визначитися з параметрами. Такими, як висота міжкімнатних дверей. Це особливо важливо для тих, хто замовляє дизайнерські рішення.

Які показники висоти будуть стандартними?

Спочатку треба визначитися з самим поняттям висоти. І зрозуміти, як її вимірюють, від якої і до якої точки. Виділяють три різновиди характеристики:

 • Прорізу.
 • Блоку.
 • Полотна.

Зазвичай, коли намагаються з'ясувати, яка довжина потрібна для конкретної ситуації, говорять про габаритах, характерних для полотен. Для будинків з кількома квартирами стандарт становить 2000 міліметрів.

Висота міжкімнатних дверей до 1900 міліметрів теж вважається стандартним варіантом. Полотна ж з параметром до 2800 міліметрів поширені при виготовленні полотен, які планується встановити у вітальні, наприклад. Але найбільшого поширення набув варіант, у якого цей параметр сягає 2000 мм, як у стандартних одно- моделей. Для таких виробів характерна ширина в 120 міліметрів.

Можливо два варіанти виконання в такій ситуації:

 1. При рівноцінних розмірів для кожної із стулок залишають по 60 мм.
 2. 40 міліметрів для меншої частини, і 80 - для більшої.

Існують габарити, які не належать до діючих стандартів. Відрізнятися може довжина, по товщині більшість моделей однакові.

Зазвичай у параметра по товщині кілька значень:

Параметр менше мінімуму або більше максимуму вже до стандартних не відноситься. При замовленні такої моделі в магазинах зазвичай беруть додаткову націнку. Виріб з довжиною в 2400 міліметрів коштує дорожче, ніж стандартні, на 30-40 відсотків.

Нестандартні габарити - це ті, які відрізняються мінімум на 10 сантиметрів в більшу чи меншу сторону від загальноприйнятих позначень.

Чим довше виріб, тим воно дорожче - 10 міліметрів додають 10 відсотків ціни. Так само працює і висота міжкімнатних дверей.

Варто врахувати і те, що відлік починається від рівня чистового статі. Це означає, що розрахунки починають вести від того місця, де знаходиться поверхню підлогового покриття, укладеного за всіма правилами і готового до експлуатації. Якщо блоки замовляються до того, як покриття для підлоги облаштовані повністю, то треба прорахувати можливі габарити заздалегідь.

Про дверних коробках і отворах

Що стосується коробок, то їх висоту досить просто обчислити. Ще 55 міліметрів додаються до такого показника, як висота міжкімнатних дверей. Це робиться при використанні коробок з відсутніми порогами. Якщо ж поріг є, то необхідно збільшення на 70 мм.

Обов'язково врахувати факт виробництва деякими компаніями полегшених варіантів, товщина яких доходить всього до 25 міліметрів Обов'язково врахувати факт виробництва деякими компаніями полегшених варіантів, товщина яких доходить всього до 25 міліметрів. Тоді висоту потрібно буде збільшувати на 25 мм. Це без порога, а з порогом - на 55.

Блок або коробка - ось габарити яких деталей будуть визначати висоту для прорізів. Стандартна висота міжкімнатних дверей складе 206-210 сантиметрів, при використанні полотен зі стандартною висотою у полотна, але з відсутнім порогом.

Вважається, що в більшості випадків вистачає довжини в 206 сантиметрів. Цей показник розраховується, виходячи з висоти полотна, до якої додають 3,5 сантиметра на товщину коробки зверху, і 2,5 сантиметра, які забирає монтажна піна. 210 сантиметрів вистачить для конструкцій як з порогом, так і без нього. Моделі з відсутнім порогом легко встановлюються і для виробів великих розмірів. Якщо з'являється зайве вільний простір - їх легко заповнити піною. Лиштви все одно закриють стільки, скільки необхідно.

Правила з індивідуального підбору

Стандартні моделі в більшості випадків передбачають висоту, складову до двох метрів, або ж 2000 міліметрів. Головне - заздалегідь дізнатися про те, яких розмірів коробка використовується в тій чи іншій моделі. Якщо ж двері в квартиру тільки вибирається, то рекомендується вивчити проріз і його висоту. При бажанні завжди можна залишати індивідуальні замовлення

Додаткова інформація про стандарти

На території нашої країни випускаються так звані ГОСТи. В тому числі, по дверях. Там якраз описані вимоги. Інформація наводиться та ж, що описувалася раніше. Лише в деяких випадках може змінюватися висота ручки міжкімнатних дверей, інші характеристики.

Розміри, які вважаються класичними, мають свої переваги:

 1. Низький рівень цін.
 2. Широкий асортимент продукції, виготовленої на вищій якості.
 3. Відсутність негативних властивостей, шкідливих речовин в складі.
 4. Легкий і швидкий ремонт в разі необхідності.

Головне - врахувати, що ширина у прорізів для конструкцій між приміщеннями може бути трохи менше, ніж у тих варіантів, що стають вхідними для будинку або квартири, в цілому. Вимоги ГОСТ говорять про те, що вхідні двері не можуть мати товщину менше 800 міліметрів. Але зручніше за все буде облаштувати варіант на 850, тоді і прохід стане максимально комфортним.

А ось до виробів усередині приміщень такі суворі вимоги відсутні. Ширина їх може досягати різних показників, включаючи:

 • 900 міліметрів.
 • 600.
 • 700.
 • 800.

Різною буває і висота установки міжкімнатних дверей Різною буває і висота установки міжкімнатних дверей. Але майстри не рекомендують робити вибір на користь занадто вузьких виробів. Тоді виникнуть складності при використанні громіздкої побутової техніки. 800 міліметрів - рекомендована ширина, яка відноситься до стандартних рішень для більшості випадків. Головне - врахувати призначення окремих приміщень, від якого буде залежати розмір дверей міжкімнатних, висота.

Використання більш вузьких моделей допустимо для ванних кімнат. Тоді в інші житлові приміщення не буде потрапляти занадто багато вологи. Але в це приміщення часто заноситься мінімум пральна машинка, про що забувати теж не треба. А ці пристрої рідко мають габарити менше 400-500 міліметрів. Це треба враховувати заздалегідь, готуючи проект.

Використання техніки в майбутньому треба враховувати і в тому випадку, коли мова йде про кухнях.

Заміри: придивляємося до матеріалів

Щоб зробити міжкімнатні двері, в даний час використовуються різноманітні матеріали. Зручність проходу - не єдиний важливий фактор, треба звернути увагу і на дизайн виробів. Габарити сформованого входу разом з вагою полотна визначають, наскільки зручною буде експлуатація надалі.

При виробництві внутрішніх варіантів можуть застосовуватися такі матеріали:

 1. Ламіновані поверхні.
 2. Продукти після переробки деревини (ДСП, МДФ, ДВП).
 3. Скло.
 4. Дерево.
 5. ПВХ.
 6. Пластик.

Зменшена вага - актуальний варіант для установки між приміщеннями. Адже в цьому місці не потрібно забезпечувати додатковий захист. Більше уваги звертають на дизайнерське виконання. Іноді геометричні параметри розширюються, до показника в 1 метр і більше. Відповідні деталі і матеріали всередині вироби сприяють появі легкості. Висота міжкімнатних дверей з коробкою на це не впливає.

Застосування легких матеріалів дає кілька переваг, як самим виробникам, так і покупцям:

 • Легкий процес відкривання.
 • Відсутність необхідності застосовувати додаткові пристрої для фіксації. І деталі, які б полегшували експлуатацію в інших напрямках.

При виробництві на основі цільної деревини вага виробів виходить вище, ніж у інших комплектуючих всередині. Але список достоїнств у цього матеріалу набагато більше в порівнянні з недоліками:

 1. Можливість створити привабливий і дорогий зовнішній вигляд.
 2. Натуральне походження.
 3. Екологічна безпека.
 4. Наявність привабливого дизайну.

Але на практиці більшого поширення набули моделі, які створені з переробленого дерева. У них в основі - спеціальний каркас, виготовлений з дерев'яних брусків. Обшивку виконують з тих же продуктів переробки лісової деревини. Зовні використовується той же матеріал, тільки захищений спеціальною плівкою. Такі варіанти відрізняються більш низькою вагою в порівнянні з натуральною деревиною. Товщина виробу може досягати 1 метра, якщо у замовника з'являються відповідні побажання.

Прорізи. Інформація про розміри

Будівельники часто намагаються зробити так, щоб у всіх квартирах використовувалися стандартні отвори. Це рішення дозволяє прискорити сам процес будівництва будинків. А ось в приватному будівництві складається дещо інша ситуація. Багато котеджі споруджуються із застосуванням індивідуальних вимірів. Можливе створення за індивідуальними замовленнями. Покупцем тоді вибираються розміри міжкімнатних дверей з коробкою, ширина, висота.

Покупцям радять з самого початку визначити, якими характеристиками має отвір Покупцям радять з самого початку визначити, якими характеристиками має отвір. Буде потрібно провести наступні виміри:

 1. Товщина, яка вимірюється від одного цегли до іншого. Облік Лудке не веде.
 2. Довжина, яка не враховує товщину коробки, отвору.

Розрахунки слід провести після того, як стара конструкція буде демонтована повністю. Тільки в цьому випадку результати будуть відрізнятися точністю.

Після проведення попередньої підготовки треба визначитися ще з декількома показниками. З їх числа:

 1. Габарити технологічних просторів для здійснення монтажу.
 2. Ширина коробки.
 3. Ширина самих дверей.
 4. Характеристики полотна.

Якщо заздалегідь визначитися з можливим навантаженням на конструкцію, то не важко буде обчислити і розміри міжкімнатних дверей, ширина, висота, товщина так само знаходяться легко.

Рекомендації по проведенню вимірів

Зазвичай в спеціалізованих магазинах працюють майстри-заміряють, які позбавляють споживачів від усієї складної роботи. На підставі отриманих результатів пропонуються моделі, які найбільше в даний момент відповідають запитам.

Майстри здатні розрахувати найбільше показників, включаючи:

 • Майбутній напрямок для відкривання.
 • Необхідність встановлювати поріжок. Іноді обходяться і без нього.
 • Міцність, відповідність конфігурацій побажанням і чинним стандартам.
 • Матеріал, який використовується при виготовленні.
 • Величина у прорізу, не враховуючи поріг.

У деяких користувачів оптимальним рішенням не стає підбір полотен під розміри отвору. Краще діяти в зворотному порядку. При бажанні створити конструкцію з мінімальним по відкриванню радіусом, то і габарити отвору повинні бути зменшені. Тоді стулка в майбутньому не дряпає меблі, не впливає на такі характеристики, як розміри міжкімнатних коробок дверей, ширина, висота, товщина яких залишаються колишніми.

В інших ситуаціях, навпаки, прагнуть розширити прохід, щоб придбати двері з великими габаритами. Завжди легше змінити сам отвір, якщо вихідні параметри не дозволяють використовувати ту чи іншу модель. У виробництві використовується обладнання, яке дозволяє в найкоротші терміни створити конструкції з індивідуальними характеристиками, в залежності від потреб покупців.

Деякі власники житла воліють самостійно займатися вимірами, щоб не довелося звертатися до послуг професіоналів. Це можливо, якщо заздалегідь дізнатися всі особливості здійснення даної процедури.

Як бути з вагою?

Значення його не варто применшувати. Вага визначається матеріалами, які використовуються у виробництві. І параметрами, характерними для вироби в готовому вигляді. Основи у виробників бувають натуральними, або штучними. У кожного покупця буде своя відповідь на питання, на якій висоті ручка дверей, міжкімнатні конструкції пропонують широкий асортимент.

При наявності великої ваги у конструкції деякі члени сім'ї зазнають незручність під час експлуатації. Подібні вироби так само призводять до появи травм. Вага більше 60 кілограм призводить до того, що необхідно використовувати додаткові елементи для кріплення, фіксації.

Цілісна деревина і метал - матеріали з найбільшою вагою, як показує практика. Конкретні показники залежать від виробника, в кожному разі це визначається індивідуально.

Подивіться відео, де розповідається як вимірюється висота міжкімнатних дверей

Подивіться галерею з наочними зображеннями

Які показники висоти будуть стандартними?
Які показники висоти будуть стандартними?
Як бути з вагою?