Що краще взяти: займ, кредит або іпотеку під материнський капітал?

  1. Позика під материнський капітал
  2. Кредит під материнський капітал
  3. Іпотека під материнський капітал

Сертифікат на материнський капітал отриманий Сертифікат на материнський капітал отриманий? Необхідно вирішити питання поліпшення житлових умов? Тепер необхідно розпорядитися материнським капіталом правильно! Зробити правильний вибір між позикою, кредитом або іпотекою під материнський капітал досить складно, але можливо! Знаючи всі тонкощі в оформленні та відмінності даних кредитних продуктах, можна вибрати найбільш підходящий варіант, заощадивши при цьому не тільки час, а й кошти.

Дочитавши статтю до кінця і переглянувши наші відео ви розберетеся в цьому питанні самостійно!

Позика під материнський капітал

Позика під материнський капітал передбачає використання позикових коштів з метою придбання житла ( докладну статтю про пробрітеніі житла на материнський капітал тут .. ). Максимальний ліміт по таких позиках визначається розміром материнського капіталу, передбаченим законом (в даний час 429 408,50 рублів). Головна відмінність позики від кредиту або іпотеки полягає в тому, що кредитна організація більш лояльно ставиться до платоспроможності позичальника. Так, для отримання позики під материнський капітал, як правило, досить надати сертифікат і документи, що засвідчують особу. Документи і довідки, що підтверджують доходи позичальника, запитуються лише як додаткові.

Видачею позик під материнський капітал в більшості випадків займаються мікрофінансові організації (МФО). Між позичальником і подібною організацією укладається договір позики, які згодом і надається до територіального органу Пенсійного фонду РФ з повним пакетом документів на розпорядження коштів материнського капіталу. Термін такого кредитування, як правило, невеликий, при цьому мікрофінансові організації не вимагають ніяких додаткового забезпечення, в тому числі у вигляді застави нерухомості, поручительства і т.п.

Після оформлення всіх необхідних документів Пенсійний фонд РФ перераховує кошти безготівковим платежем в мікрофінансову організацію в рахунок погашення позики. При цьому на позики під материнський капітал поширює свою дію виняток із загального правила про можливість розпоряджатися материнських капіталом після закінчення 3 років з дня народження дитини.

Кредит під материнський капітал

Кредит в даному випадку на відміну від позики не обмежується розміром материнського капіталу і може становити суму значно більшу. Разом з тим, на відміну від іпотеки під материнський капітал при оформленні кредитного договору не вимагається забезпечення виконання зобов'язань у вигляді застави житла, що купується, що значно спрощує процедуру оформлення документів, а також економить кошти позичальника (в тому числі на страхування об'єкта застави).

Оформлення кредиту доцільно лише в тому випадку, якщо більша частина грошових коштів є в наявності, при цьому позичальник має постійний дохід, необхідний для оформлення кредиту.

редітованіе під материнський капітал, як правило, здійснюється під більш низький відсоток на відміну від стандартних програм споживчого кредитування.

Іпотека під материнський капітал

Оформлення іпотечної позики під материнський капітал досить довгий і трудомісткий процес. Даний вид кредитування затребуваний, оскільки багато банків і кредитні організації беруть сертифікати на материнський капітал в якості початкового внеску по іпотечному кредиту. Це дозволяє придбати житло, практично не маючи ніяких накопичень.

Сума позики по іпотеці досить висока і становить до 90% від вартості квартири, тому банки особливо ретельно перевіряють платоспроможність клієнта, його кредитну історію, постійний дохід, наявність іншого майна у власності і т.п.

Крім цього, при оформленні іпотечного кредиту житло, що купується передається в заставу банку та підлягає обов'язковому страхуванню. У деяких випадках необхідно також застрахувати життя і здоров'я позичальника, ризики втрати основного доходу і втрати права власності на житло (титульне страхування). Як наслідок, це призводить до додаткових витрат.

Головна відмінність іпотечних позик на відміну від кредитів полягає в досить низькою процентною ставкою (11-13% річних) і тривалому терміні кредитування (від 15 до 30 років).

Рекомендоване відео: генеральний директор кредитної організації пояснює суть материнського капіталу з точки зору іпотечного кредитування і відповідає на питання.

Якщо у вас залишилися питання, задавайте в коментарях!

Необхідно вирішити питання поліпшення житлових умов?