Авіація найближчого майбутнього: винищувачі шостого покоління

Ці літаки швидше за все не піднімуться в повітря до 2030 року

США, Великобританія, Німеччина і Японія все ще знаходяться в стадії розробки "шостого покоління" винищувачів. Ці літаки швидше за все не піднімуться в повітря до 2030 року, але військові структури по всьому світу вже активно складають креслення, - пише " Популярна Механіка ".

Винищувачі п'ятого покоління відрізнялися від своїх попередників насамперед інтеграцією системи "стеллс" безпосередньо в конструкцію літаків, в результаті чого їх дизайн вийшов більш гладким, зброя ховалося у внутрішніх гарматних платформах, а сигнатура радара була значно зменшена. Недоліки у моделей п'ятого покоління теж були присутні, зокрема паливні та гарматні елементи могли бути розміщені і зовні, так що ретельно продуманий стеллс-дизайн порушувався.

Загальний набір функцій у винищувачів шостого покоління ще остаточно не затверджений, але двома ключовими вимогами є більш широкий діапазон дії і збільшення корисного навантаження. Швидше за все, певну роль зіграє інтегрований штучний інтелект, сортуючи дані і аналізуючи загрози для зниження робочого навантаження пілота. Можливою модифікацією також є дистанційне пілотування системи. В такому випадку кабіна пілота зазнає значних змін: будуть видалені крісла, а їх місце цілком може зайняти система радарів, що дозволяють відслідковувати численні дрони супротивників.

ВВС США зажадали додаткові 147 мільйонів доларів для розвитку проекту Penetrating Counter Air Fighter (PCA). PCA - це програма військово-повітряних сил, призначена для створення більш сучасного аналога F-22 Raptor. ВВС мало говорять про те, чого вони чекають від нового винищувача, але швидше за все в першу чергу буде збільшена дальність польоту і корисне навантаження. Розширений діапазон буде корисний як для самостійного розгортання в умовах кризових ситуацій, так і для супроводу нового бомбардувальника B-21 Raider на місії з глибоким проникненням на ворожу територію. "Боїнг" раніше вже представляла концептуальний прототип, так що PCA може піднятися в повітрі вже в 2028 році.

Японія несподівано уклали угоду з Великобританією на спільні розробки винищувачів нового покоління. Країна висхідного сонця прагне створити альтернативу Mitsubishi F-2. Майбутній винищувач. Який отримав назву Future Fighter, є великим винищувачем, призначеним для дальніх місій проти Китаю і, можливо, проти Північної Кореї. В даний час японські винищувачі F-15 і F-2, що виконують польоти в Східно-Китайському морі, можуть оперувати лише кількома місцевими аеродромами, а ось нове покоління зможе здійснювати операції на більшій відстані від аеродромів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram