Україна може вирішити проблему нерозмитнених авто по молдовському сценарієм

Народні депутати запропонували активістам вирішити проблему автомобілів з іноземною реєстрацією за прикладом Молдови.

Про це заявила глава податкового комітету Верховної Ради Ніна Южаніна в інтерв'ю "Новий Час. Бізнес".

"Я б хотіла, щоб ми пішли шляхом, який пройшли наші сусіди, які мали таку ж проблему. Та ж Білорусь мала велику кількість автомобілів на литовській реєстрації і змогла вирішити цю проблему кілька років тому", - сказала вона.

"Молдова теж вирішує цю проблему. Ця країна застосувала понижуючий коефіцієнт до ставок акцизного податку та всіх інших податків, встановлених в країні, які були і які є", - додала Южаніна.

Вона розповіла, що передала відповідні матеріали активістам, для того, щоб вони могли ознайомитися з напрацюваннями.

"Якщо ми візьмемо досвід Молдови, просто перепишемо все під копірку, чи влаштує їх такий варіант? Я думаю, що ми найближчим часом отримаємо відповіді і будемо рухатися далі. Але точно ні в якому разі не можна робити таку акцію по амністії, то є дозволити розмитнити автомобіль за безцінь ", - додала нардеп.

"Тому, буде справедливо, якщо до діючої шкалою ставок акцизного податку ми застосуємо певний коефіцієнт. Наприклад, вони заплатять 25-30% від встановленої ставки акцизного податку. Але з урахуванням тих ступенів, які у нас зараз є за ставкою акцизного податку в залежності від віку автомобіля ", - резюмувала Южаніна.

Раніше глава податкового комітету заявляла, що питання зниження мита і податків на ввезення автомобілів з-за кордону повинен прийматися з урахуванням економічного обґрунтування .

Крім того, Южаніна вважає, що автомобілі на Єврономер порушують митні правила і безпеку .

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Володимир Гройсман виступає за зниження митних ставок на ввезення іноземних автомобілів.

Нагадаємо, 6 вересня власники автомобілів з європейськими номерами перекрили рух транспорту біля Верховної Ради. Мітингувальники вимагали змінити законодавство таким чином, щоб зробити можливим реєстрацію своїх автомобілів в Україні за прийнятною для громадян України ціною.

Рекомендуємо почитати: 420 тисяч за єврономер: чи будуть штрафувати всіх "Бляхар"

Читайте також: Повстання машин: чим завершився перший протест "Бляхар" і що далі

Quot;Якщо ми візьмемо досвід Молдови, просто перепишемо все під копірку, чи влаштує їх такий варіант?